FUTSAL LIGE SRBIJE: Zvezda rutinski slavila u Zemunu, Ekonomac pobedio Pazovu, dramatična završnica pripala Tisi

Crvena Zvezda je sigurnom može se reći rutinskom igrom slavila u Zemunu, dok je Ekonomac sa mladim snagama pobedio Novu Pazovu u Jezeru.

Nekadašnji fudbaler Zemuna i Crvena Zvezde Nenad Milijaš uručio pehar ekipi Zemun Samo pravo za prvo mesto u Drugoj futsal ligi u sezoni 2018/19.

Kakva dramatična utakmica u renoviranoj hali SRC Jedinstvo u Novom Bečeju! SAS iako oslabljen je vodio i bio bolji rival u prvom delu susreta koji su izabranici Sima Batinici rešili u svoju korist 2:1. Ipak u nastavku odlučnija igra domaćih a prevagu su doneli kapiten Tise Veselin Guberinić i golman Zoran Ćurčić. A finiš za Hičkoka – siliviti napadi Tise i svega 23 sekunde pre kraja posle gužve najprisebniji je bio Letić koji postiže četvrti gol za Tisu. Ipak u nastavku sa pet igrača u polju SAS ima idealnu priliku na 4 sekunde pre kraja ali je vratar Ćurčić maestralno reagovao i spasio mrežu, za treću vezanu pobedu novajlija iz Novog Bečeja.

U Brezi, Metalac Kolorado je takođe u finišu meča golom Uroševića slavio nad odličnom Ivanjicom, dok je Smederevo izgubilo tesnim rezultatom 4:5, na svom parketu od Banjice, iako su gosti imali tri gola viška na poluvremenu.

PRVA FUTSAL LIGA – DRUGO KOLO

EKONOMAC – NOVA PAZOVA 2:0 (2:0)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 200. Strelci: 1:0 Stojčevski u 7, 2:0 Stojčevski u 13. minutu. Sudije: Bojan Milić (Kruševac), Dejan Stajić (Vranje) i Strahinja Radović. Žuti kartoni: Vasić (Ekonomac), Šošo, Živanović, Kukolj, Tepavčević (Nova Pazova). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (2+5) , Nova Pazova 9 (4+5).
EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, STOJČEVSKI, VASIĆ, MARINKOVIĆ, Milenković, Radenković, Milivojević, Gavrilović, Vranić, Tadić, Stojanović, Milosavljević, Dugalić.
NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, ŽIVIĆ, KUKOLJ, MILOSAVAC, Dujić, Živanović, Tepavčević, Bodonji, Kostić, Šotanj.

ZEMUN SAMO PRAVO – CRVENA ZVEZDA 2:6 (1:3)

Beograd – Dvorana: „Pinki”. Gledalaca: 700. Strelci: 0:1 Perić u 2, 0:2 Petrov u 4, 0:3 Brkić u 16, 1:3 Lazić u 20, 1:4 Tales u 27, 1:5 Petrov u 30, 1:6 Kopanja u 32, 2:6 Denić u 39. minutu. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Dragutin Božović (Kula) i Vladan Đermanović (Šabac). Žuti kartoni: Vujasinović (Zemun Samo pravo), Brkić, Petrov (Crvena zvezda). Nagomilavanje prekršaja: Zemun Samo pravo 9 (5+4), Crvena zvezda 6 (3+3).
ZEMUN SAMO PRAVO: ANTONIĆ, ĐURIČIĆ, PETRONIJEVIĆ, VUJASINOVIĆ, LEKIĆ, Kalanović, Denić, Milosavljević, Ramadani, Sekulić, Milenović, Ulićević, Inajetović, Lazić.
CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B. Popović, Kopanja, Brkić, Stanojević, Koljajić.

DRUGA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

METALAC KOLORADO – IVANJICA 4:3 (1:1)

Gornji Milanovac – Dvorana: „Breza”. Gledalaca: 400. Strelci: 1:0 Nikolić u 3, 1:1 Stojković u 6, 2:1 J. Petrović u 26, 2:2 Stojković u 27, 3:2 Milanković u 28, 3:3 G. Lišanin u 29, 4:3 Urošević u 39. minutu. Sudije: Vladan Radulović (Beograd), Bane Papišta (Sremska Mitrovica) i Aleksandar Radojčić (Lajkovac). Žuti kartoni: J. Petrović, Nikolić (Metalac Kolorado), Đ. Lišanin (Ivanjica).
METALAC KOLORADO: JOVANOVIĆ, ROSIĆ, UROŠEVIĆ, J. PETROVIĆ, MILANKOVIĆ, Đorđević, Jeremić, Cvetković, Arsenijević, Nikolić, Čepić, P. Petrović.
IVANJICA: Đ. LIŠANIN, G. LIŠANIN, VUKAŠINOVIĆ, MARIČIĆ, RADONJIĆ, Stojković, Jovanović, Nikolić, Milovanović, Kolaković, Rozgić.

TISA – SAS 4:3 (1:2)

Novi Bečej – Dvorana: „Jedinstvo”. Gledalaca: 150. Strelci: 1:0 Guberinić u 3, 1:1 Aranitović u 8, 1:2 Škorić u 11, 2:2 Celin u 23, 3:2 Tomić u 32, 3:3 Novković u 38, 4:3 Letić u 40. minutu. Sudije: Nikola Rabrenović (Beograd), Predrag Lazarević (Beograd) i Miloš Jocović (Novi Sad). Žuti kartoni: Čičić (Tisa), Tomin (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Tisa 10 (5+5), SAS 5 (4+1).
TISA: ĆURČIĆ. ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Vasković, Tomčić, Stanojev, Tomić, Maksimović, Josimović, Stojanov, Zokić.
SAS: RADIĆ, DELIĆ, ARANITOVIĆ, RADENKOVIĆ, TOMIN, Mandić, Škorić, Novković, Jevremov, Šarenac, Milićev, Damjanović.