ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Пешић срушио Нишлије, РБ бољи од Коњарника

Две утакмице су одигране у суботу у лигама Фудбалског савеза Србије, а домаћини и гости су имали половичан учинак у „Шумицама“.

У Првој футсал лиги, у ватромету голова, ФОН је савладао Калчу резултатом 8:6 (5:2), а прва звезда утакмице је био Павле Пешић, који је пет пута тресао мрежу Нишлија.

У друголигашком надметању, после два убедљива пораза, РБ је уписао прву победу у сезони 2019/2020, на гостовању Коњарнику у Београду – 4:1 (3:0).

Погледајте и резултате и извештаје са утакмица одиграних у петак.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

ФОН – КАЛЧА 8:6 (5:2)

Београд – Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 150. Стрелци: 1:0 Пешић у 1, 2:0 Пешић у 3, 2:1 Кнежевић у 3, 2:2 Николић у 5, 3:2 Станковић у 11, 4:2 Пешић у 14, 5:2 Пешић (десет метара) у 16, 6:2 Мајсторовић у 23, 6:3 Вукадиновић у 23, 7:3 Алексић у 25, 8:3 Пешић у 33, 8:4 Костић у 36, 8:5 Павловић у 37, 8:6 Кнежевић у 40. минуту. Судије: Бојан Спасић (Лазаревац), Александар Јакшић (Горњи Милановац). Жути картони: Костић, Вукадиновић, Кнежевић (Калча).
ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЛАЗИЋ, КРАСНИЋ, СТАНКОВИЋ, ПЕШИЋ, Борисављевић, Алексић, Петрашевић, Мајсторовић, Милашиновић, Маргетић.
КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, КОСТИЋ, РАМИЋ, Тројановић, Јањић, Арсић, Николић, Кнежевић, Спасић, Стојановић, Стојадиновић.

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

КОЊАРНИК – РБ 1:4 (0:3)

Београд – Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 300. Стрелци: 0:1 Н. Крстић у 12, 0:2 Ковачић у 13, 0:3 В. Крстић у 13, 0:4 Ковачић у 30. минуту. Судије: Милан Граовац (Рума), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Марјан Сарка (Вршац). Жути картони: Милутиновић, Дрндаревић (Коњарник), Н. Крстић (РБ). Нагомилавање прекршаја: Коњарник 8 (3+5), РБ 7 (4+3).
КОЊАРНИК: ДРНДАРЕВИЋ, МИХИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, КОКОТОВИЋ, ЈАНКОВИЋ, Љујић, Шљукић, Вићић, Арсић, Филиповић, Миловац, Кнежевић, Ратковић, Благојевић.
РБ: ВИШИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, Ђ. ПЕТРОВИЋ, ПЕРИШИЋ, Н. КРСТИЋ, Илић, Виторовић, В. Крстић, Ж. Петровић, Ранковић, Ковачић, Марковић, Дамњановић.