FUTSAL LIGE SRBIJE: Pešić srušio Nišlije, RB bolji od Konjarnika

Dve utakmice su odigrane u subotu u ligama Fudbalskog saveza Srbije, a domaćini i gosti su imali polovičan učinak u „Šumicama“.

U Prvoj futsal ligi, u vatrometu golova, FON je savladao Kalču rezultatom 8:6 (5:2), a prva zvezda utakmice je bio Pavle Pešić, koji je pet puta tresao mrežu Nišlija.

U drugoligaškom nadmetanju, posle dva ubedljiva poraza, RB je upisao prvu pobedu u sezoni 2019/2020, na gostovanju Konjarniku u Beogradu – 4:1 (3:0).

Pogledajte i rezultate i izveštaje sa utakmica odigranih u petak.

PRVA FUTSAL LIGA – DRUGO KOLO

FON – KALČA 8:6 (5:2)

Beograd – Dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 150. Strelci: 1:0 Pešić u 1, 2:0 Pešić u 3, 2:1 Knežević u 3, 2:2 Nikolić u 5, 3:2 Stanković u 11, 4:2 Pešić u 14, 5:2 Pešić (deset metara) u 16, 6:2 Majstorović u 23, 6:3 Vukadinović u 23, 7:3 Aleksić u 25, 8:3 Pešić u 33, 8:4 Kostić u 36, 8:5 Pavlović u 37, 8:6 Knežević u 40. minutu. Sudije: Bojan Spasić (Lazarevac), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac). Žuti kartoni: Kostić, Vukadinović, Knežević (Kalča).
FON: JOSIMOVIĆ, LAZIĆ, KRASNIĆ, STANKOVIĆ, PEŠIĆ, Borisavljević, Aleksić, Petrašević, Majstorović, Milašinović, Margetić.
KALČA: STEFANOVIĆ, VUKADINOVIĆ, PAVLOVIĆ, KOSTIĆ, RAMIĆ, Trojanović, Janjić, Arsić, Nikolić, Knežević, Spasić, Stojanović, Stojadinović.

DRUGA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

KONJARNIK – RB 1:4 (0:3)

Beograd – Dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 300. Strelci: 0:1 N. Krstić u 12, 0:2 Kovačić u 13, 0:3 V. Krstić u 13, 0:4 Kovačić u 30. minutu. Sudije: Milan Graovac (Ruma), Blagoje Mijailović (Vršac) i Marjan Sarka (Vršac). Žuti kartoni: Milutinović, Drndarević (Konjarnik), N. Krstić (RB). Nagomilavanje prekršaja: Konjarnik 8 (3+5), RB 7 (4+3).
KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, MIHIĆ, MILUTINOVIĆ, KOKOTOVIĆ, JANKOVIĆ, Ljujić, Šljukić, Vićić, Arsić, Filipović, Milovac, Knežević, Ratković, Blagojević.
RB: VIŠIĆ, RANISAVLJEVIĆ, Đ. PETROVIĆ, PERIŠIĆ, N. KRSTIĆ, Ilić, Vitorović, V. Krstić, Ž. Petrović, Ranković, Kovačić, Marković, Damnjanović.