НАЈАВА КОЛА: Црвена звезда или Винтер спорт – максималан учинак може да има само један!

Продужени викенд пред нама – идеална прилика за нова футсал уживања!


Табела Прве лиге каже: епитет дербија припада дуелу Црвене звезде и Винтер спорта, клубова с максималним учинком, на првом и трећем месту.

Црвено-бели на крилима тријумфа на гостовањима Јастрепцу (7:0) и Земуну Само право (6:2) желе да обрадују навијаче против, без сумње, хита на старту првенства – тима са заслуженим великим браво за тројке у Новој Пазови и у Нишу са Јастрепцем. Домаћину, наравно, улога фаворита…


Јастребац за досадашњу нулу може да окриви и тежак распоред – излазак на мегдан са Црвеном звездом и Винтер спортом, међутим, да ли је Економац, иако подмлађен, противник за вађење?

Рекли бисмо да није, поготово после славља у Крагујевцу над Новом Пазовом, мелемом на ране из Врања, с премијере.


И Калча, комотно, може да богорада на куглице са жреба: после скинуте капе Новом Пазару на домаћем паркету и ФОН-у у главном граду, тријумф над Земунцима представља императив.

Но, да ли ико може да замери нешто новом члану елите – у уводним колима ривали су му били можда и највећи фаворити за титулу: Црвена звезда и ФОН?


ФОН-у, наравно, неће да буде лако у Врању, иако  нимало пријатно гостовање дочекује у сјајном расположењу – узео је рецке Земуну Само право и Калчи.

С друге стране, на југу Србије руководе се девизом: кад смо могли да савладамо Крагујевчане – зашто не бисмо и Београђане, поготово што смо скупо продали кожу и изгубили тесно у Новом Пазару?


Нова Пазова није стартовала у складу са очекивањима, нарочито због пораза код куће од Винтер спорта (за други, од Економца, може и да се прогледа кроз прсте), но… Сходно девизи – на муци се познају јунаци, биће интересантно да видимо шта ће да уради сад на поправним пред публиком против Новог Пазара, осокољеног почетним низом (узети бодови Калчи и Врању).


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

Петак, 4. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Економац (19.00)

(Дворана: Чика Душко Јовановић, судије: Владан Радуловић, Бранко Галић и Бојан Милић, делегат: Милош Берисавац)

Субота, 5. октобар

НИШ: Калча – Земун Само право (18.30)

(Дворана: ОШ Мика Антић, судије: Драгутин Божовић, Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Предраг Бељевић)

ВРАЊЕ: Врање – ФОН (19.00)

(Дворана: Врање, судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Страхиња Радовић, делегат: Томислав Чолић)

Недеља, 6. октобар

БЕОГРАД: Црвена звезда – Винтер спорт (20.30)

(Дворана: Ранко Жеравица, судије: Петар Радојчић, Бојан Спасић и Марко Савић, делегат: Ненад Митић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Нови Пазар (21.00)

(Дворана: ОШ Свети Сава, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

Петак, 4. октобар

БЕОГРАД: Бањица – Металац Колорадо (18.30)

(Дворана: Бањица, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Владан Ђермановић, делегат: Милош Лазаревић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Коњарник (19.30)

(Дворана: Кристална, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Марјан Сарка, делегат: Владан Миладиновић)

Субота, 5. октобар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Зуфо (20.00)

(Дворана: ОШ Кирил Савић, судије: Небојша Панић, Никола Арсић и Александар Радојичић, делегат: Јовица Животић)

Понедељак, 7. октобар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – РБ (18.00)

(Дворана: Ђорђе Предин Баџа, судије: Бојан Буројевић, Душан Арсовић и Братислав Динић, делегат: Дејан Продановић)

СОПОТ: Сопот – Смедерево (20.30)

(Дворана: ОШ Јелица Миловановић, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Жељко Стоилков, делегат: Мирослав Цимеша)

Петак, 17. октобар

НИШ: Раднички 2010 – Тиса

(Судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Стеван Лазаревић, делегат: Небојша Ристић)