NAJAVA KOLA: Crvena zvezda ili Vinter sport – maksimalan učinak može da ima samo jedan!

Produženi vikend pred nama – idealna prilika za nova futsal uživanja!


Tabela Prve lige kaže: epitet derbija pripada duelu Crvene zvezde i Vinter sporta, klubova s maksimalnim učinkom, na prvom i trećem mestu.

Crveno-beli na krilima trijumfa na gostovanjima Jastrepcu (7:0) i Zemunu Samo pravo (6:2) žele da obraduju navijače protiv, bez sumnje, hita na startu prvenstva – tima sa zasluženim velikim bravo za trojke u Novoj Pazovi i u Nišu sa Jastrepcem. Domaćinu, naravno, uloga favorita…


Jastrebac za dosadašnju nulu može da okrivi i težak raspored – izlazak na megdan sa Crvenom zvezdom i Vinter sportom, međutim, da li je Ekonomac, iako podmlađen, protivnik za vađenje?

Rekli bismo da nije, pogotovo posle slavlja u Kragujevcu nad Novom Pazovom, melemom na rane iz Vranja, s premijere.


I Kalča, komotno, može da bogorada na kuglice sa žreba: posle skinute kape Novom Pazaru na domaćem parketu i FON-u u glavnom gradu, trijumf nad Zemuncima predstavlja imperativ.

No, da li iko može da zameri nešto novom članu elite – u uvodnim kolima rivali su mu bili možda i najveći favoriti za titulu: Crvena zvezda i FON?


FON-u, naravno, neće da bude lako u Vranju, iako  nimalo prijatno gostovanje dočekuje u sjajnom raspoloženju – uzeo je recke Zemunu Samo pravo i Kalči.

S druge strane, na jugu Srbije rukovode se devizom: kad smo mogli da savladamo Kragujevčane – zašto ne bismo i Beograđane, pogotovo što smo skupo prodali kožu i izgubili tesno u Novom Pazaru?


Nova Pazova nije startovala u skladu sa očekivanjima, naročito zbog poraza kod kuće od Vinter sporta (za drugi, od Ekonomca, može i da se progleda kroz prste), no… Shodno devizi – na muci se poznaju junaci, biće interesantno da vidimo šta će da uradi sad na popravnim pred publikom protiv Novog Pazara, osokoljenog početnim nizom (uzeti bodovi Kalči i Vranju).


PRVA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

Petak, 4. oktobar

BLACE: Jastrebac – Ekonomac (19.00)

(Dvorana: Čika Duško Jovanović, sudije: Vladan Radulović, Branko Galić i Bojan Milić, delegat: Miloš Berisavac)

Subota, 5. oktobar

NIŠ: Kalča – Zemun Samo pravo (18.30)

(Dvorana: OŠ Mika Antić, sudije: Dragutin Božović, Miloš Jocović i Blagoje Mijailović, delegat: Predrag Beljević)

VRANJE: Vranje – FON (19.00)

(Dvorana: Vranje, sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Strahinja Radović, delegat: Tomislav Čolić)

Nedelja, 6. oktobar

BEOGRAD: Crvena zvezda – Vinter sport (20.30)

(Dvorana: Ranko Žeravica, sudije: Petar Radojčić, Bojan Spasić i Marko Savić, delegat: Nenad Mitić)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Novi Pazar (21.00)

(Dvorana: OŠ Sveti Sava, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Đorđe Ninić, delegat: Robert Petrović)


DRUGA FUTSAL LIGA – ČETVRTO KOLO

Petak, 4. oktobar

BEOGRAD: Banjica – Metalac Kolorado (18.30)

(Dvorana: Banjica, sudije: Bojan Graovac, Bane Papišta i Vladan Đermanović, delegat: Miloš Lazarević)

ZRENJANIN: SAS – Konjarnik (19.30)

(Dvorana: Kristalna, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Marjan Sarka, delegat: Vladan Miladinović)

Subota, 5. oktobar

IVANJICA: Ivanjica – Zufo (20.00)

(Dvorana: OŠ Kiril Savić, sudije: Nebojša Panić, Nikola Arsić i Aleksandar Radojičić, delegat: Jovica Životić)

Ponedeljak, 7. oktobar

BEČEJ: Bečej 2003 – RB (18.00)

(Dvorana: Đorđe Predin Badža, sudije: Bojan Burojević, Dušan Arsović i Bratislav Dinić, delegat: Dejan Prodanović)

SOPOT: Sopot – Smederevo (20.30)

(Dvorana: OŠ Jelica Milovanović, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Željko Stoilkov, delegat: Miroslav Cimeša)

Petak, 17. oktobar

NIŠ: Radnički 2010 – Tisa

(Sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Stevan Lazarević, delegat: Nebojša Ristić)