Црвена звезда голом Талеса срушила Винтер спорт са звуком сирене, Нови Пазар славио у Новој Пазови

После три кола прволигашког каравана на челу табеле, једини са максималним учинком, издвојили су се главни фаворити: Црвена звезда и Нови Пазар!

Црвено-бели, играјући први пут као домаћини, у недељу увече савладали су одлични Винтер спорт 3:2, док је тим из града на Јошаници славио у трилер завршници на гостовању Новој Пазови 2:1.

ДЕРБИ ИСПУНИО ОЧЕКИВАЊА: Детаљ с меча Црвена звезда – Винтер спорт Фото: А. Пековић

Јунак славља Црвене звезде био је Бразилац Талес – двоструки стрелац, постигавши победнички  гол готово са звуком сирене. Учинак је могао да му буде и већи, међутим, пет минута пре краја резервни голман гостију Милан Павловић одбранио му је пенал са шест метара.

Напоменимо: један погодак за домаћина дело је искусног Николе Рнића, док се са два прецизна хица за Нишлије истакао сјајни Немања Јовановић.

Црвена звезда – Винтер спорт 3:2 (1:1)

Београд – Дворана: „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 600. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Бојан Спасић (Лазаревац) и Марко Савић (Блаце).

Стрелци: 1:0 Талес у 5, 1:1 Јовановић у 18, 2:1 Рнић у 32, 2:2 Јовановић у 34, 3:2 Талес у 40. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д. ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Б. Поповић, Копања, Бркић, Станојевић, Кољајић.

ВИНТЕР СПОРТ: П. ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, ЈОВАНОВИЋ, РАНЧИЋ, М. ЂОРЂЕВИЋ, М. Павловић, Миковић, Ј. Ђорђевић, Илић, Јанковић, Спасојевић, Ђелић.

Тријумф Новом Пазару у војвођанској равници донели су Нинослав Алексић и Мерсид Радетинац, док је једини погодак за домаћина постигао дугогодишњи репрезентативац Владимир Милосавац.

Домаћин у 15. минуту није искористио пенал са шест метара, госту је то успело у 39. са 10, 60 секунди касније имао је још једну прилику – остало је 1:2.

Нова Пазова – Нови Пазар 1:2 (0:0)

Нова Пазова – Дворана: ОШ „Свети Сава”. Гледалаца: 100. Судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Ђорђе Нинић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Алексић у 35, 1:1 Милосавац у 38, 1:2 Радетинац (10м) у 39. минуту. Жути картони: Тепавчевић, Живановић (Нова Пазова).

Нагомилавање прекршаја: Нова Пазова 12 (5-7), Нови Пазар 6 (1-5).

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ШОШО, ЖИВИЋ, КУКОЉ, МИЛОСАВАЦ, Живановић, Тепавчевић, Бодоњи, Костић, Шотањ.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Костић, Радетинац, Садовић, Рашљанин, Ен. Реџовић, Рамадан.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

Петак, 4. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Економац 2:2 (0:2)

(Лапчевић 26, Цветановић 35 – Дигић 9, Стојчевски 14)

Субота, 5. октобар

НИШ: Калча – Земун Само право 6:2 (4:1)

(Костић 5, Рамић 7, 8, Вукадиновић 16, Николић 34, Спасић 35 – Милосављевић 2, Лазић 22)

ВРАЊЕ: Врање – ФОН 3:3 (1:0)

(Додић 8, Трајковић 32, 34 – Алексић 26, Пешић (10м) 31, Станковић 38)

Недеља, 6. октобар

БЕОГРАД: Црвена звезда – Винтер спорт 3:2 (1:1)

(Талес 5, 40, Рнић 32 – Јовановић 18, 34)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Нови Пазар 1:2 (0:0)

(Милосавац 38 – Алексић 35, Радетинац (10м) 39)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

БЕОГРАД: Бањица – Металац Колорадо 9:3 (2:0)

(Симић 5, 24, 32, 35, Јовановић 17, Васовић 25, 26 (2), Росић аг 32 – Цветковић 29, Арсенијевић 36, Урошевић 39)

ЗРЕЊАНИН: САС – Коњарник 7:0 (3:0)

(Новковић 7, Томин 9, 34, Аранитовић 15, 27, Делић (10м) 33, Милићев (10м) 35)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Зуфо 4:3 (1:1)

(Ивановић 11, Г. Лишанин 22, Миловановић 29, Стојковић 39 – Стефановић 8, Радоњић аг 38, Исени 40)

Понедељак, 7. октобар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – РБ (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Бојан Буројевић, Душан Арсовић и Братислав Динић, делегат: Дејан Продановић)

СОПОТ: Сопот – Смедерево (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Жељко Стоилков, делегат: Мирослав Цимеша)

Петак, 17. октобар

НИШ: Раднички 2010 – Тиса

(Судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Стеван Лазаревић, делегат: Небојша Ристић)