Crvena zvezda golom Talesa srušila Vinter sport sa zvukom sirene, Novi Pazar slavio u Novoj Pazovi

Posle tri kola prvoligaškog karavana na čelu tabele, jedini sa maksimalnim učinkom, izdvojili su se glavni favoriti: Crvena zvezda i Novi Pazar!

Crveno-beli, igrajući prvi put kao domaćini, u nedelju uveče savladali su odlični Vinter sport 3:2, dok je tim iz grada na Jošanici slavio u triler završnici na gostovanju Novoj Pazovi 2:1.

DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA: Detalj s meča Crvena zvezda – Vinter sport Foto: A. Peković

Junak slavlja Crvene zvezde bio je Brazilac Tales – dvostruki strelac, postigavši pobednički  gol gotovo sa zvukom sirene. Učinak je mogao da mu bude i veći, međutim, pet minuta pre kraja rezervni golman gostiju Milan Pavlović odbranio mu je penal sa šest metara.

Napomenimo: jedan pogodak za domaćina delo je iskusnog Nikole Rnića, dok se sa dva precizna hica za Nišlije istakao sjajni Nemanja Jovanović.

Crvena zvezda – Vinter sport 3:2 (1:1)

Beograd – Dvorana: „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 600. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Bojan Spasić (Lazarevac) i Marko Savić (Blace).

Strelci: 1:0 Tales u 5, 1:1 Jovanović u 18, 2:1 Rnić u 32, 2:2 Jovanović u 34, 3:2 Tales u 40. minutu.

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B. Popović, Kopanja, Brkić, Stanojević, Koljajić.

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, RISTIĆ, JOVANOVIĆ, RANČIĆ, M. ĐORĐEVIĆ, M. Pavlović, Miković, J. Đorđević, Ilić, Janković, Spasojević, Đelić.

Trijumf Novom Pazaru u vojvođanskoj ravnici doneli su Ninoslav Aleksić i Mersid Radetinac, dok je jedini pogodak za domaćina postigao dugogodišnji reprezentativac Vladimir Milosavac.

Domaćin u 15. minutu nije iskoristio penal sa šest metara, gostu je to uspelo u 39. sa 10, 60 sekundi kasnije imao je još jednu priliku – ostalo je 1:2.

Nova Pazova – Novi Pazar 1:2 (0:0)

Nova Pazova – Dvorana: OŠ „Sveti Sava”. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Đorđe Ninić (svi iz Beograda). Strelci: 0:1 Aleksić u 35, 1:1 Milosavac u 38, 1:2 Radetinac (10m) u 39. minutu. Žuti kartoni: Tepavčević, Živanović (Nova Pazova).

Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 12 (5-7), Novi Pazar 6 (1-5).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, ŽIVIĆ, KUKOLJ, MILOSAVAC, Živanović, Tepavčević, Bodonji, Kostić, Šotanj.

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, JOVANOVIĆ, Kostić, Radetinac, Sadović, Rašljanin, En. Redžović, Ramadan.

PRVA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

Petak, 4. oktobar

BLACE: Jastrebac – Ekonomac 2:2 (0:2)

(Lapčević 26, Cvetanović 35 – Digić 9, Stojčevski 14)

Subota, 5. oktobar

NIŠ: Kalča – Zemun Samo pravo 6:2 (4:1)

(Kostić 5, Ramić 7, 8, Vukadinović 16, Nikolić 34, Spasić 35 – Milosavljević 2, Lazić 22)

VRANJE: Vranje – FON 3:3 (1:0)

(Dodić 8, Trajković 32, 34 – Aleksić 26, Pešić (10m) 31, Stanković 38)

Nedelja, 6. oktobar

BEOGRAD: Crvena zvezda – Vinter sport 3:2 (1:1)

(Tales 5, 40, Rnić 32 – Jovanović 18, 34)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Novi Pazar 1:2 (0:0)

(Milosavac 38 – Aleksić 35, Radetinac (10m) 39)

DRUGA FUTSAL LIGA – ČETVRTO KOLO

BEOGRAD: Banjica – Metalac Kolorado 9:3 (2:0)

(Simić 5, 24, 32, 35, Jovanović 17, Vasović 25, 26 (2), Rosić ag 32 – Cvetković 29, Arsenijević 36, Urošević 39)

ZRENJANIN: SAS – Konjarnik 7:0 (3:0)

(Novković 7, Tomin 9, 34, Aranitović 15, 27, Delić (10m) 33, Milićev (10m) 35)

IVANJICA: Ivanjica – Zufo 4:3 (1:1)

(Ivanović 11, G. Lišanin 22, Milovanović 29, Stojković 39 – Stefanović 8, Radonjić ag 38, Iseni 40)

Ponedeljak, 7. oktobar

BEČEJ: Bečej 2003 – RB (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Bojan Burojević, Dušan Arsović i Bratislav Dinić, delegat: Dejan Prodanović)

SOPOT: Sopot – Smederevo (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Željko Stoilkov, delegat: Miroslav Cimeša)

Petak, 17. oktobar

NIŠ: Radnički 2010 – Tisa

(Sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Stevan Lazarević, delegat: Nebojša Ristić)