ГЛАВНА РУНДА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Хоће ли Спортинг да одбрани круну, колико може Економац?

Љубитељи футсала, наредни дани резервисани су за посластицу – од данас до 13. октобра на програму је главна рунда новог издања Лиге шампиона!

Кључна питања: хоће ли Спортинг из Лисабона да одбрани круну и колико може првак Србије, Економац?

Футсал Србија је ту, као и увек, да испрати дешавања…

За почетак – основне информације: најбоља 32 европска клуба разврстана су у осам група, градови домаћини су Подчетртек, Хале, Јонава, Беретјоујфалу, Праг, Макарска, Минск и Удевала.

Из А стазе (Групе 1, 2, 3 и 4) по три првопласирана иду даље (ето шансе за Крагујевчане), из Б стазе (Групе 5, 6, 7 и 8) само најбољи.

Елитна рунда је предвиђена за период између 19. и 24. новембра, жреб ће се обавити 18. октобра, у 14 часова. Фајнал-фор је заказан за раздобље 23-26. април 2020.


ГРУПА 1 (Подчетртек, Словенија)

Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Економац (Србија), Добовец (Словенија), Спортинг (Португал)

Прво коло (9. октобар): Спортинг – Мостар СГ (17.30), Економац – Добовец (20.00).

Друго коло (10. октобар): Економац – Спортинг (17.30), Добовец – Мостар СГ (20.00).

Треће коло (12. октобар): Мостар СГ – Економац (17.30), Добовец – Спортинг (20.00).


ГРУПА 2 (Хале, Белгија)

Араз (Азербејџан), Хале-Гуик (Белгија), Керсон (Украјина), Бенфика (Португал)

Прво коло (9. октобар): Бенфика – Керсон (17.30), Араз – Хале-Гуик (20.30).

Друго коло (10. октобар): Араз – Бенфика (17.30), Хале-Гуик – Керсон (20.30).

Треће коло (12. октобар): Керсон – Араз (17.30), Хале-Гуик – Бенфика (20.30).


ГРУПА 3 (Јонава, Литванија)

Ајат (Казахстан), Барселона (Шпанија), Тјумен (Русија), Витис (Литванија)

Прво коло (8. октобар): Барселона – Тјумен (15.30), Ајат – Витис (18.00).

Друго коло (9. октобар): Ајат – Барселона (15.30), Витис – Тјумен (18.00).

Треће коло (11. октобар): Тјумен – Ајат (15.30), Витис – Барселона (18.00).


ГРУПА 4 (Беретјоујфалу, Мађарска)

Каират (Казахстан), КПРФ (Русија), Беретјоујфалу (Мађарска), Мурсија (Шпанија

Прво коло (8. октобар): Каират – КПРФ (15.45), Мурсија – Беретјоујфалу (18.00).

Друго коло (9. октобар): Мурсија – Каират (15.45), Беретјоујфалу – КПРФ (18.00).

Треће коло (11. октобар): КПРФ – Мурсија (15.45), Беретјоујфалу – Каират (18.00).


ГРУПА 5 (Праг, Чешка)

Спарта (Чешка), Сикзереда (Румунија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска)

Прво коло (10. октобар): Рекорд Бјелско-Бјала – Луксол Ст. Ендрјус (17.30), Сикзереда – Спарта (20.00)

Друго коло (11. октобар): Сикзереда – Рекорд Бјелско-Бјала (17.30), Спарта – Луксол Ст. Ендрјус (20.00).

Треће коло (13. октобар): Луксол Ст. Ендрјус – Сикзереда (17.30), Спарта – Рекорд Бјелско-Бјала (20.00).


ГРУПА 6 (Макарска, Хрватска)

Омонија (Кипар), Лео (Јерменија), Ново вријеме (Хрватска), Шкупи (Македонија)

Прво коло (8. октобар): Шкупи – Лео (18.00), Омонија – Ново вријеме (20.30).

Друго коло (9. октобар): Омонија – Шкупи (18.00), Ново вријеме – Лео (20.30).

Треће коло (11. октобар): Лео – Омонија (18.00), Ново вријеме – Шкупи (20.30).


ГРУПА 7 (Минск, Белорусија)

Сталица Минск (Белорусија), Ховокубо (Холандија), Либурни (тзв. Косово), Тулон (Француска)

Прво коло (9. октобар): Либурни – Тулон (16.00), Ховокубо – Сталица Минск (18.30).

Друго коло (10. октобар): Ховокубо – Либурни (16.00), Сталица Минск – Тулон (18.30).

Треће коло (12. октобар): Тулон – Ховокубо (11.00), Сталица Минск – Либурни (13.30).


ГРУПА 8 (Удевала, Шведска)

Георгијанс Тбилиси (Грузија), Удевала (Шведска), Пезаро (Италија), Веилимдорф (Немачка).

Прво коло (9. октобар): Пезаро – Веилимдорф (17.00), Георгијанс Тбилиси – Удевала (19.30).

Друго коло (10. октобар): Георгијанс Тбилиси – Пезаро (17.00), Удевала – Веилимдорф (19.30).

Треће коло (12. октобар): Веилимдорф – Георгијанс Тбилиси (14.00), Удевала – Пезаро (16.30).


Насловна: Спортинг, бранилац трофеја Фото: УЕФА