GLAVNA RUNDA LIGE ŠAMPIONA: Hoće li Sporting da odbrani krunu, koliko može Ekonomac?

Ljubitelji futsala, naredni dani rezervisani su za poslasticu – od danas do 13. oktobra na programu je glavna runda novog izdanja Lige šampiona!

Ključna pitanja: hoće li Sporting iz Lisabona da odbrani krunu i koliko može prvak Srbije, Ekonomac?

Futsal Srbija je tu, kao i uvek, da isprati dešavanja…

Za početak – osnovne informacije: najbolja 32 evropska kluba razvrstana su u osam grupa, gradovi domaćini su Podčetrtek, Hale, Jonava, Beretjoujfalu, Prag, Makarska, Minsk i Udevala.

Iz A staze (Grupe 1, 2, 3 i 4) po tri prvoplasirana idu dalje (eto šanse za Kragujevčane), iz B staze (Grupe 5, 6, 7 i 8) samo najbolji.

Elitna runda je predviđena za period između 19. i 24. novembra, žreb će se obaviti 18. oktobra, u 14 časova. Fajnal-for je zakazan za razdoblje 23-26. april 2020.


GRUPA 1 (Podčetrtek, Slovenija)

Mostar SG (Bosna i Hercegovina), Ekonomac (Srbija), Dobovec (Slovenija), Sporting (Portugal)

Prvo kolo (9. oktobar): Sporting – Mostar SG (17.30), Ekonomac – Dobovec (20.00).

Drugo kolo (10. oktobar): Ekonomac – Sporting (17.30), Dobovec – Mostar SG (20.00).

Treće kolo (12. oktobar): Mostar SG – Ekonomac (17.30), Dobovec – Sporting (20.00).


GRUPA 2 (Hale, Belgija)

Araz (Azerbejdžan), Hale-Guik (Belgija), Kerson (Ukrajina), Benfika (Portugal)

Prvo kolo (9. oktobar): Benfika – Kerson (17.30), Araz – Hale-Guik (20.30).

Drugo kolo (10. oktobar): Araz – Benfika (17.30), Hale-Guik – Kerson (20.30).

Treće kolo (12. oktobar): Kerson – Araz (17.30), Hale-Guik – Benfika (20.30).


GRUPA 3 (Jonava, Litvanija)

Ajat (Kazahstan), Barselona (Španija), Tjumen (Rusija), Vitis (Litvanija)

Prvo kolo (8. oktobar): Barselona – Tjumen (15.30), Ajat – Vitis (18.00).

Drugo kolo (9. oktobar): Ajat – Barselona (15.30), Vitis – Tjumen (18.00).

Treće kolo (11. oktobar): Tjumen – Ajat (15.30), Vitis – Barselona (18.00).


GRUPA 4 (Beretjoujfalu, Mađarska)

Kairat (Kazahstan), KPRF (Rusija), Beretjoujfalu (Mađarska), Mursija (Španija

Prvo kolo (8. oktobar): Kairat – KPRF (15.45), Mursija – Beretjoujfalu (18.00).

Drugo kolo (9. oktobar): Mursija – Kairat (15.45), Beretjoujfalu – KPRF (18.00).

Treće kolo (11. oktobar): KPRF – Mursija (15.45), Beretjoujfalu – Kairat (18.00).


GRUPA 5 (Prag, Češka)

Sparta (Češka), Sikzereda (Rumunija), Luksol St. Endrjus (Malta), Rekord Bjelsko-Bjala (Poljska)

Prvo kolo (10. oktobar): Rekord Bjelsko-Bjala – Luksol St. Endrjus (17.30), Sikzereda – Sparta (20.00)

Drugo kolo (11. oktobar): Sikzereda – Rekord Bjelsko-Bjala (17.30), Sparta – Luksol St. Endrjus (20.00).

Treće kolo (13. oktobar): Luksol St. Endrjus – Sikzereda (17.30), Sparta – Rekord Bjelsko-Bjala (20.00).


GRUPA 6 (Makarska, Hrvatska)

Omonija (Kipar), Leo (Jermenija), Novo vrijeme (Hrvatska), Škupi (Makedonija)

Prvo kolo (8. oktobar): Škupi – Leo (18.00), Omonija – Novo vrijeme (20.30).

Drugo kolo (9. oktobar): Omonija – Škupi (18.00), Novo vrijeme – Leo (20.30).

Treće kolo (11. oktobar): Leo – Omonija (18.00), Novo vrijeme – Škupi (20.30).


GRUPA 7 (Minsk, Belorusija)

Stalica Minsk (Belorusija), Hovokubo (Holandija), Liburni (tzv. Kosovo), Tulon (Francuska)

Prvo kolo (9. oktobar): Liburni – Tulon (16.00), Hovokubo – Stalica Minsk (18.30).

Drugo kolo (10. oktobar): Hovokubo – Liburni (16.00), Stalica Minsk – Tulon (18.30).

Treće kolo (12. oktobar): Tulon – Hovokubo (11.00), Stalica Minsk – Liburni (13.30).


GRUPA 8 (Udevala, Švedska)

Georgijans Tbilisi (Gruzija), Udevala (Švedska), Pezaro (Italija), Veilimdorf (Nemačka).

Prvo kolo (9. oktobar): Pezaro – Veilimdorf (17.00), Georgijans Tbilisi – Udevala (19.30).

Drugo kolo (10. oktobar): Georgijans Tbilisi – Pezaro (17.00), Udevala – Veilimdorf (19.30).

Treće kolo (12. oktobar): Veilimdorf – Georgijans Tbilisi (14.00), Udevala – Pezaro (16.30).


Naslovna: Sporting, branilac trofeja Foto: UEFA