СПОРТИНГ ВИША КЛАСА: Економцу за пролаз игра само победа против Мостара

Спортинг је, као што се и претпостављало, виша класа: подмлађени тим Економца, после Добовеца, морао је да се поклони и актуелном владару Европе.

У Подчетртеку, у Словенији – чак 1:12, међутим…

Без обзира на висок пораз, уколико Крагујевчани у суботу савладају Мостар СГ, као трећепласирани у Групи 1 извадиће визу за елитну фазу Лиге шампиона!

Португалци су у другом колу главне рунде до врха напунили мрежу Шумадинаца захваљујући троструким стрелцима Кавинату и Кардиналу, двоструким Ерику и Рочи, те Тајнану (отворио голеаду у 103. секунду) и Алексу Мерлиму.

Почасни погодак за тим Видана Бојовића и Ивана Маринковића дело је Кристијана Васића из пенала, након што је Алекс непрописно зауставио Гавриловића.

Пласман у елитну рунду Лиге шампиона после два кола већ је обезбедило осам клубова: Спортинг, Добовец, Бенфика, Керсон, Барселона, КПРФ, Мурсија и Сталица Минск

У другом мечу Групе 1 Добовец је лако изашао на крај са Мостарцима 7:2 (Матошевић 3, 27, 30, Чујец 16, Р. Мордеј 16, 23, Фетић 31 – Весић 15, Иванковић 28).

Примећујете, стрелци за најбољу екипу Босне и Херцеговине били су некадашњи играчи Економца.

Кад се све сабере, Крагујевчани имају шансе, међутим, мораће да одиграју много боље него јуче и вечерас.


Еко­но­мац – Спор­тинг 1:12

Под­че­тр­тек – Гле­да­ла­ца: 500. Су­ди­је: Јан Кре­ста (Че­шка), Вик­тор Берг-Аудиц (Фран­цу­ска) и Да­вид Ур­да­нос Апез­те­гу­ја (Шпа­ни­ја). Стрел­ци: 0:1 Тај­нан у 2, 0:2 Ерик у 3, 0:3 Ка­ви­на­то у 5, 0:4 Ка­ви­на­то у 6, 0:5 Кар­ди­нал у 12, 0:6 Ка­ви­на­то у 17, 0:7 Ро­ча у 19, 0:8 Алекс Мер­лим у 22, 0:9 Кар­ди­нал у 22, 0:10 Кар­ди­нал у 23, 1:10 Ва­сић (6м) у 30, 1:11 Ро­ча у 31, 1:12 Ерик у 34. ми­ну­ту. Жу­ти кар­тон: Кар­ди­нал (Спор­тинг).

На­го­ми­ла­ва­ње пре­кр­ша­ја: Еко­но­мац 6 (2-4), Спор­тинг 6 (3-3).

ЕКО­НО­МАЦ: МИ­ЛА­НО­ВИЋ, ВА­СИЋ, СТОЈ­ЧЕВ­СКИ, ГА­ВРИ­ЛО­ВИЋ, МА­РИН­КО­ВИЋ, Ра­ден­ко­вић, Ди­гић, Ми­ли­во­је­вић, Вра­нић, Та­дић, Сто­ја­но­вић, Ми­ло­са­вље­вић, Ду­га­лић, Ми­лен­ко­вић.

СПОР­ТИНГ: ГИ­ТА, ТАЈ­НАН, КАР­ДИ­НАЛ, ЖО­АО МА­ТОШ, АЛЕКС МЕР­ЛИМ, Лео, Мен­деш, Ерик, Део, Ро­ча, Ка­ви­на­то, Ва­ре­ла, Алекс, Гон­за­ло


ГРУПА 1 (Подчетртек, Словенија)

Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Економац (Србија), Добовец (Словенија), Спортинг (Португал)

Прво коло: Спортинг – Мостар СГ 5:0, Економац – Добовец 0:4

Друго коло: Економац – Спортинг 1:12, Добовец – Мостар СГ 7:2.

ТАБЕЛА: Спортинг, Добовец 6, Мостар СГ, Економац без бодова.

Треће коло (12. октобар): Мостар СГ – Економац (17.30), Добовец – Спортинг (20.00).


ГРУПА 2 (Хале, Белгија)

Араз (Азербејџан), Хале-Гуик (Белгија), Керсон (Украјина), Бенфика (Португал)

Прво коло: Бенфика – Керсон 1:1, Араз – Хале-Гуик 1:5.

Друго коло: Араз – Бенфика 0:7, Хале-Гуик – Керсон 3:7.

ТАБЕЛА: Бенфика, Керсон 4, Хале-Гуик 3, Араз без бодова.

Треће коло (12. октобар): Керсон – Араз (17.30), Хале-Гуик – Бенфика (20.30).


ГРУПА 3 (Јонава, Литванија)

Ајат (Казахстан), Барселона (Шпанија), Тјумен (Русија), Витис (Литванија)

Прво коло: Барселона – Тјумен 1:0, Ајат – Витис 5:4.

Друго коло: Ајат – Барселона 1:7, Витис – Тјумен 2:4.

ТАБЕЛА: Барселона 6, Тјумен, Ајат 3, Витис без бодова.

Треће коло (11. октобар): Тјумен – Ајат (15.30), Витис – Барселона (18.00).


ГРУПА 4 (Беретјоујфалу, Мађарска)

Каират (Казахстан), КПРФ (Русија), Беретјоујфалу (Мађарска), Мурсија (Шпанија

Прво коло: Каират – КПРФ 0:3, Мурсија – Беретјоујфалу 5:0.

Друго коло: Мурсија – Каират 3:2, Беретјоујфалу – КПРФ 1:5.

ТАБЕЛА: КПРФ, Мурсија 6, Каират, Беретјоујфалу без бодова.

Треће коло (11. октобар): КПРФ – Мурсија (15.45), Беретјоујфалу – Каират (18.00).


ГРУПА 5 (Праг, Чешка)

Спарта (Чешка), Сикзереда (Румунија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска)

Прво коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Луксол Ст. Ендрјус 3:1, Сикзереда – Спарта 3:7.

ТАБЕЛА: Спарта, Рекорд Бјелско-Бјала 3, Луксол Ст. Ендрјус, Сикзереда без бодова.

Друго коло (11. октобар): Сикзереда – Рекорд Бјелско-Бјала (17.30), Спарта – Луксол Ст. Ендрјус (20.00).

Треће коло (13. октобар): Луксол Ст. Ендрјус – Сикзереда (17.30), Спарта – Рекорд Бјелско-Бјала (20.00).


ГРУПА 6 (Макарска, Хрватска)

Омонија (Кипар), Лео (Јерменија), Ново вријеме (Хрватска), Шкупи (Македонија)

Прво коло: Шкупи – Лео 2:7, Омонија – Ново вријеме 2:5.

Друго коло: Омонија – Шкупи 4:7, Ново вријеме – Лео 5:3.

ТАБЕЛА: Ново вријеме 6, Лео, Шкупи 3, Омонија без бодова.

Треће коло (11. октобар): Лео – Омонија (18.00), Ново вријеме – Шкупи (20.30).


ГРУПА 7 (Минск, Белорусија)

Сталица Минск (Белорусија), Ховокубо (Холандија), Либурни (тзв. Косово), Тулон (Француска)

Прво коло: Либурни – Тулон 5:5, Ховокубо – Сталица Минск 1:9.

Друго коло: Ховокубо – Либурни 3:3, Сталица Минск – Тулон 3:1.

ТАБЕЛА: Сталица Минск 6, Либурни 2, Тулон, Ховокубо 1.

Треће коло (12. октобар): Тулон – Ховокубо (11.00), Сталица Минск – Либурни (13.30).


ГРУПА 8 (Удевала, Шведска)

Георгијанс Тбилиси (Грузија), Удевала (Шведска), Пезаро (Италија), Веилимдорф (Немачка).

Прво коло: Пезаро – Веилимдорф 5:3, Георгијанс Тбилиси – Удевала 4:2.

Друго коло: Георгијанс Тбилиси – Пезаро 1:5, Удевала – Веилимдорф 0:4.

ТАБЕЛА: Пезаро 6, Веилимдорф, Георгијанс Тбилиси 3, Удевала без бодова.

Треће коло (12. октобар): Веилимдорф – Георгијанс Тбилиси (14.00), Удевала – Пезаро (16.30).


У „српском дербију” Спарта је надиграла Сикзереду: Младену Коцићу руку су морали да пруже Стефан Ракић (гол) и Марко Пршић