НАЈАВА КОЛА: Колико може Нови Пазар без гледалаца, хоће ли Нова Пазова против ФОН-а да крене с нуле?

Учешће Економца у главној рунди Лиге шампиона (порази од Добовеца и Спортинга у ишчекивању одлучујуће утакмице са Мостаром СГ) одложило је дерби четвртог кола Прве лиге и дуел Крагујевчана са Црвеном звездом: односно, спектакл – окршај браниоца круне и главног претендента за наслов најбољег, пролонгиран је за претпоследњи дан октобра.

Дотле, међу љубитељима футсала као најинтересантнији слови меч ФОН-а и Нове Пазове, гост је, додуше, претпоследњи на табели (домаћин трећи), међутим, сигурно да има играче с квалитетом за далеко више домете.

Нови Пазар ће услед казне због изгреда навијача у финалу прошлосезонског плеј-офа дочекати Јастребац пред празним трибинама, но, то му не умањује улогу фаворита

Земун Само право ће прве бодове покушати да освоји против Винтер спорта, заустављеног, како се надају у Нишу – бар на трен, од Црвене звезде, претходно -победника у дуелима са Новом Пазовом и Јастрепцом.

Калчу је, без сумње, пробудио тријумф над Земунцима, па ће са додатном дозом елана угостити Врањанце, у досадашњем току шампионата боље од Економца, са ремијем против ФОН-а и тесним поразом у Новом Пазару.

Горана Лазића, представника Смедерева, према писању Спортског журнала Дисциплинска комисија ФСС казнила је са три месеца забране рада у футсалу, зато што је, како се наводи, у записник после утакмице унео податке који нису одговарали чињеничном стању

У друголигашком каравану, судећи по табели, дерби је утакмица између Зуфа и Бањице, првопласираног и другопласираног, са идентичним скором – три победе и пораз. Дакле, кладионичарским речником – трознак.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ЧЕТВРТО КОЛО

Петак, 11. октобар

БЕОГРАД: Земун Само право – Винтер спорт (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Душан Арсовић, делегат: Томислав Јаковљевић)

Субота, 12. октобар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Јастребац (20.15)

(Дворана: „Пендик”, судије: Бојан Буројевић, Братислав Динић и Страхиња Радовић, делегат: Горан Старчевић)

БЕОГРАД: ФОН – Нова Пазова (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Владан Ђермановић, делегат: Сеад Чочић)

Недеља, 13. октобар

НИШ: Калча – Врање (18.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Иван Станковић, делегат: Дарко Стојиљковић

Среда, 30. октобар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Црвена звезда


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 11. октобар

БЕОГРАД: Коњарник – Раднички 2010 (17.30)

(Дворана: „Шумице”, судије: Драгутин Божовић, Марјан Сарка и Благоје Мијаиловић, делегат: Роберт Петровић)

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Бечеј 2003 (20.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Никола Алексић, Марко Савић и Бранко Галић, делегат: Славенко Матовић)

Субота, 12. октобар

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Сопот (19.00)

(Дворана: „Бреза”, судије: Небојша Панић, Никола Рабреновић и Александар Радојичић, делегат: Слободан Корићанац)

Недеља, 13. октобар

ВАЉЕВО: РБ – САС (21.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Бојан Спасић, Далибор Станковић и Марко Мартиновић, делегат: Миливоје Томић)

Понедељак, 14. октобар

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Бањица (18.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Александар Минић, Стеван Лазаревић и Дејан Стајић, делегат: Небојша Ристић)

Субота, 7. децембар

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Ивањица