LIGA ŠAMPIONA: Kraj za Ekonomac

Srpski futsal nema više predstavnika na evropskoj sceni. Aktuelni prvak naše zemlje nije uspeo da se plasira u elitnu rundu Lige šampiona.

Tokom niza godina smo navikli na Ekonomac kojem je san završni turnir ovog takmičenja, dok su ove sezone ambicije bile znatno skromnije, imajući u vidu ogromne promene tokom leta i neosporno talentovanu ekipu, koja je, ipak, prerano morala da preuzme teret velike tradicije. I pored svega toga, ostala je nada da bi Kragujevčani mogli da se nađu među 16 najboljih ekipa Evrope.

Međutim, remi protiv Mostara u trećem, poslednjem kolu Grupe 1, u borbi za treće mesto, posle poraza od Doboveca i Sportinga iz Lisabona, nije bilo dovoljan, već posle 1:1 takmičenje nastavlja najbolja ekipa Bosne i Hercegovine, zbog bolje gol-razlike. Rival je poveo pogotkom kapitena Marija Aladžića u poslednjem minutu prvog poluvremena, dok je izjednačenje doneo Saša Digić u 32. minutu.

U redovima Mostaraca su bila i tri bivša člana Ekonomca – golman Nemanja Momčilović, Vladan Vesić i Jovan Lazarević.

U drugoj utakmici dana u Grupi A, Sporting je savladao Dobovec rezultatom 3:0 (2:0), golovima Žoaa Matosa u 11, Aleksa u 15. i Kavinata u 24. minutu.

Koliko je ubedljiv bio aktuelni prvak Evrope na turniru u Podčetrteku dovoljno govori gol-razlika 20:1, a upravo taj jedan gol je delo igrača Ekonomca Kristijana Vasića iz penala sa šest metara.

UEFA FUTSAL LIGA ŠAMPIONA – GLAVNA RUNDA – GRUPA 1 – TREĆE KOLO

EKONOMAC – MOSTAR SG 1:1 (0:1)

Podčetrtek – Dvorana: Sportska hala Podčetrtek. Strelci: 0:1 Aladžić u 20, 1:1 Digić u 32. minutu. Sudije: Da­vid Ur­da­nos Apez­te­gu­ja (Špa­ni­ja), Viktor Berg-Odik (Francuska) i Piter Nurs (Engleska). Žuti kartoni: Vranić, Gavrilović (Ekonomac), Momčilović, Dandan, I. Ivanković (Mostar SG). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (4+3), Mostar SG 7 (3+4).
MOSTAR: MOMČILOVIĆ, DANDAN, ALADŽIĆ, BOŠKOVIĆ, LAZAREVIĆ, Macić, I. Ivanković, Pantić, Radmilović, Jelić, Vesić, Gosto, Galić..
EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, STOJČEVSKI, MARINKOVIĆ, Radenković, Milivojević, Vranić, Tadić, Gavrilović, Stojanović, Milosavljević, Dugalić, Milenković.

U elitnoj rundi UEFA futsal lige šampiona igraće Sporting Lisabon, Benfika (Portugal), Barselona, Mursija (Španija), Tjumen, KPRF (Rusija), Ajat, Kairat (Kazahstan), Dobovec (Slovenija), Mostar SG (Bosna i Hercegovina), Kerson (Ukrajina), Hale-Guik (Belgija), Novo vrijeme (Hrvatska), Stalica Minsk (Belorusija) i Pezaro (Italija), dok će poslednji učesnik, najbolja ekipa Grupe 5, biti poznat sutra.

GRUPA 1 (Podčetrtek, Slovenija)

Mostar SG (Bosna i Hercegovina), Ekonomac (Srbija), Dobovec (Slovenija), Sporting (Portugal)

Prvo kolo: Sporting – Mostar SG 5:0, Ekonomac – Dobovec 0:4

Drugo kolo: Ekonomac – Sporting 1:12, Dobovec – Mostar SG 7:2.

Treće kolo: Mostar SG – Ekonomac 1:1, Dobovec – Sporting 0:3.

TABELA: Sporting 9, Dobovec 6, Mostar SG 1, Ekonomac 1.

GRUPA 2 (Hale, Belgija)

Araz (Azerbejdžan), Hale-Guik (Belgija), Kerson (Ukrajina), Benfika (Portugal)

Prvo kolo: Benfika – Kerson 1:1, Araz – Hale-Guik 1:5.

Drugo kolo: Araz – Benfika 0:7, Hale-Guik – Kerson 3:7.

Treće kolo: Kerson – Araz 8:3, Hale-Guik – Benfika 2:6.

TABELA: Benfika 7, Kerson 7, Hale-Guik 3, Araz bez bodova.

U porazu Hale-Guika od Benfike (2:6), strelac za Belgijance je bio reprezentativac Srbije Dragan Tomić, koji je prethodno zatresao mrežu i u pobedi njegove ekipe protiv Araza (5:1), u prvom kolu.

GRUPA 3 (Jonava, Litvanija)

Ajat (Kazahstan), Barselona (Španija), Tjumen (Rusija), Vitis (Litvanija)

Prvo kolo: Barselona – Tjumen 1:0, Ajat – Vitis 5:4.

Drugo kolo: Ajat – Barselona 1:7, Vitis – Tjumen 2:4.

Treće kolo: Tjumen – Ajat 8:3, Vitis – Barselona 0:8.

TABELA: Barselona 9, Tjumen 6, Ajat 3, Vitis bez bodova.

GRUPA 4 (Beretjoujfalu, Mađarska)

Kairat (Kazahstan), KPRF (Rusija), Beretjoujfalu (Mađarska), Mursija (Španija)

Prvo kolo: Kairat – KPRF 0:3, Mursija – Beretjoujfalu 5:0.

Drugo kolo: Mursija – Kairat 3:2, Beretjoujfalu – KPRF 1:5.

Treće kolo: KPRF – Mursija 6:5, Beretjoujfalu – Kairat 0:3.

TABELA: KPRF 9, Mursija 6, Kairat 3, Beretjoujfalu bez bodova.

GRUPA 5 (Prag, Češka)

Sparta (Češka), Sikzereda (Rumunija), Luksol St. Endrjus (Malta), Rekord Bjelsko-Bjala (Poljska)

Prvo kolo: Rekord Bjelsko-Bjala – Luksol St. Endrjus 3:1, Sikzereda – Sparta 3:7.

Drugo kolo: Sikzereda – Rekord Bjelsko-Bjala 2:1, Sparta – Luksol St. Endrjus 5:1.

TABELA: Sparta 6, Sikzereda 3, Rekord Bjelsko-Bjala 3, Luksol St. Endrjus bez bodova.

Treće kolo (sutra): Luksol St. Endrjus – Sikzereda (17.30), Sparta – Rekord Bjelsko-Bjala (20.00).