ОСТАЛА ЈОШ ДВА МЕСТА: Економац има јасну рачуницу – преко Мостара у елитну рунду

Све је кристално јасно: уколико данас у словеначком Подчетртеку победи Мостар СГ, Економац ће да се пласира у елитну рунду Лиге шампиона, без обзира на почетне неуспехе против домаћег Добовеца и првака Европе Спортинга.

Подмлађени састав Крагујевчана закомпликовао је ситуацију високим поразом од Португалаца, те је покварио почетну рачуницу и сад му за треће место у Групи 1 главне рунде није довољан ни бод из дуела са најбољим тимом Босне и Херцеговине. Гле чуда, предвођеног трилингом репрезентативаца Србије: голманом Немањом Момчиловићем, Владаном Весићем и Јованом Лазаревићем.

Било би лепо да останемо у Лиги шампиона, али момцима смо рекли да буду опуштени и играју без притиска. У таквој атмосфери њихов таленат и велике могућности могу да дођу до изражаја (Иван Маринковић, тренер Економца)

Шумадинци ће данас да буду кадровски јачи у односу на окршај са Спортингом: од повреда су се опоравили Лука Вранић и Саша Дигић.

Пласман у елитну рунду Лиге шампиона већ је обезбедило 14 (од планираних 16) клубова: Спортинг, Добовец, Бенфика, Керсон, Хале-Гуик, Барселона, Тјумен, Ајат, КПРФ, Мурсија, Каират, Ново вријеме, Сталица Минск и Пезаро


КАЛКУЛАЦИЈЕ

Група 1: Мостар СГ и Економац ће у директном дуелу решити ко иде даље, с тим: прваку Босне и Херцеговине одговара и реми

Група 5: За прво место боре се Спарта, Сикзереда и Рекорд Бјелско-Бјала – највеће шансе има тим из Прага, одговара му да узме и бод против Пољака


ГРУПА 1 (Подчетртек, Словенија)

Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Економац (Србија), Добовец (Словенија), Спортинг (Португал)

Прво коло: Спортинг – Мостар СГ 5:0, Економац – Добовец 0:4

Друго коло: Економац – Спортинг 1:12, Добовец – Мостар СГ 7:2.

ТАБЕЛА: Спортинг, Добовец 6, Мостар СГ, Економац без бодова.

Треће коло (данас): Мостар СГ – Економац (17.30), Добовец – Спортинг (20.00).


ГРУПА 2 (Хале, Белгија)

Араз (Азербејџан), Хале-Гуик (Белгија), Керсон (Украјина), Бенфика (Португал)

Прво коло: Бенфика – Керсон 1:1, Араз – Хале-Гуик 1:5.

Друго коло: Араз – Бенфика 0:7, Хале-Гуик – Керсон 3:7.

ТАБЕЛА: Бенфика, Керсон 4, Хале-Гуик 3, Араз без бодова.

Треће коло (данас): Керсон – Араз (17.30), Хале-Гуик – Бенфика (20.30).


ГРУПА 3 (Јонава, Литванија)

Ајат (Казахстан), Барселона (Шпанија), Тјумен (Русија), Витис (Литванија)

Прво коло: Барселона – Тјумен 1:0, Ајат – Витис 5:4.

Друго коло: Ајат – Барселона 1:7, Витис – Тјумен 2:4.

Треће коло: Тјумен – Ајат 8:3, Витис – Барселона 0:8.

ТАБЕЛА: Барселона 9, Тјумен 6, Ајат 3, Витис без бодова.


ГРУПА 4 (Беретјоујфалу, Мађарска)

Каират (Казахстан), КПРФ (Русија), Беретјоујфалу (Мађарска), Мурсија (Шпанија

Прво коло: Каират – КПРФ 0:3, Мурсија – Беретјоујфалу 5:0.

Друго коло: Мурсија – Каират 3:2, Беретјоујфалу – КПРФ 1:5.

Треће коло: КПРФ – Мурсија 6:5, Беретјоујфалу – Каират 0:3.

ТАБЕЛА: КПРФ 9, Мурсија 6, Каират 3, Беретјоујфалу без бодова.


ГРУПА 5 (Праг, Чешка)

Спарта (Чешка), Сикзереда (Румунија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска)

Прво коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Луксол Ст. Ендрјус 3:1, Сикзереда – Спарта 3:7.

Друго коло: Сикзереда – Рекорд Бјелско-Бјала 2:1, Спарта – Луксол Ст. Ендрјус 5:1.

ТАБЕЛА: Спарта 6, Сикзереда, Рекорд Бјелско-Бјала 3, Луксол Ст. Ендрјус без бодова.

Треће коло (сутра): Луксол Ст. Ендрјус – Сикзереда (17.30), Спарта – Рекорд Бјелско-Бјала (20.00).


ГРУПА 6 (Макарска, Хрватска)

Омонија (Кипар), Лео (Јерменија), Ново вријеме (Хрватска), Шкупи (Македонија)

Прво коло: Шкупи – Лео 2:7, Омонија – Ново вријеме 2:5.

Друго коло: Омонија – Шкупи 4:7, Ново вријеме – Лео 5:3.

Треће коло: Лео – Омонија 6:5, Ново вријеме – Шкупи 4:2.

ТАБЕЛА: Ново вријеме 9, Лео 6, Шкупи 3, Омонија без бодова.


ГРУПА 7 (Минск, Белорусија)

Сталица Минск (Белорусија), Ховокубо (Холандија), Либурни (тзв. Косово), Тулон (Француска)

Прво коло: Либурни – Тулон 5:5, Ховокубо – Сталица Минск 1:9.

Друго коло: Ховокубо – Либурни 3:3, Сталица Минск – Тулон 3:1.

ТАБЕЛА: Сталица Минск 6, Либурни 2, Тулон, Ховокубо 1.

Треће коло (данас): Тулон – Ховокубо (11.00), Сталица Минск – Либурни (13.30).


ГРУПА 8 (Удевала, Шведска)

Георгијанс Тбилиси (Грузија), Удевала (Шведска), Пезаро (Италија), Веилимдорф (Немачка).

Прво коло: Пезаро – Веилимдорф 5:3, Георгијанс Тбилиси – Удевала 4:2.

Друго коло: Георгијанс Тбилиси – Пезаро 1:5, Удевала – Веилимдорф 0:4.

ТАБЕЛА: Пезаро 6, Веилимдорф, Георгијанс Тбилиси 3, Удевала без бодова.

Треће коло (данас): Веилимдорф – Георгијанс Тбилиси (14.00), Удевала – Пезаро (16.30).


Насловна: КМФ Економац у Подчетртеку Фото: Инстаграм