ЛИГА ШАМПИОНА: Познати сви учесници елитне рунде, Спарта изборила последњу визу

Недељним утакмицама у оквиру Групе 5, у Прагу, стављена је тачка на главну рунду Лиге шампиона, уз сазнање: последњу визу за елитну фазу извадила је домаћа Спарта, са нашим Младеном Коцићем као стартером (победила Рекорд Бјелско-Бјало 4:1)!

Дакле, пролаз међу 16 најбољих изборили су: Спортинг, Добовец, Мостар СГ (Група 1), Бенфика, Керсон, Хале-Гуик (Група 2), Барселона, Тјумен, Ајат (Група 3), КПРФ, Мурсија, Каират (Група 4), Спарта (Група 5), Ново вријеме (Група 6), Сталица Минск (Група 7) и Пезаро (Група 8).

Елитна рунда је предвиђена за период између 19. и 24. новембра, жреб ће се обавити 18. октобра, у 14 часова. Фајнал-фор је заказан за раздобље 23-26. април 2020.

Наш првак, Економац, на жалост, није успео да се пласира даље, у склопу Групе 1, у Подчетртеку, поражен је од домаћег Добовеца и браниоца круне Спортинга, те му није био довољан бод из дуела са Мостаром СГ.


ГРУПА 1 (Подчетртек, Словенија)

Мостар СГ (Босна и Херцеговина), Економац (Србија), Добовец (Словенија), Спортинг (Португал)

Прво коло: Спортинг – Мостар СГ 5:0, Економац – Добовец 0:4

Друго коло: Економац – Спортинг 1:12, Добовец – Мостар СГ 7:2.

Треће коло: Мостар СГ – Економац 1:1, Добовец – Спортинг 0:3.

ТАБЕЛА: Спортинг 9, Добовец 6, Мостар СГ, Економац 1.


ГРУПА 2 (Хале, Белгија)

Араз (Азербејџан), Хале-Гуик (Белгија), Керсон (Украјина), Бенфика (Португал)

Прво коло: Бенфика – Керсон 1:1, Араз – Хале-Гуик 1:5.

Друго коло: Араз – Бенфика 0:7, Хале-Гуик – Керсон 3:7.

Треће коло (данас): Керсон – Араз 8:3, Хале-Гуик – Бенфика 2:6.

ТАБЕЛА: Бенфика, Керсон 7, Хале-Гуик 3, Араз без бодова.


ГРУПА 3 (Јонава, Литванија)

Ајат (Казахстан), Барселона (Шпанија), Тјумен (Русија), Витис (Литванија)

Прво коло: Барселона – Тјумен 1:0, Ајат – Витис 5:4.

Друго коло: Ајат – Барселона 1:7, Витис – Тјумен 2:4.

Треће коло: Тјумен – Ајат 8:3, Витис – Барселона 0:8.

ТАБЕЛА: Барселона 9, Тјумен 6, Ајат 3, Витис без бодова.


ГРУПА 4 (Беретјоујфалу, Мађарска)

Каират (Казахстан), КПРФ (Русија), Беретјоујфалу (Мађарска), Мурсија (Шпанија

Прво коло: Каират – КПРФ 0:3, Мурсија – Беретјоујфалу 5:0.

Друго коло: Мурсија – Каират 3:2, Беретјоујфалу – КПРФ 1:5.

Треће коло: КПРФ – Мурсија 6:5, Беретјоујфалу – Каират 0:3.

ТАБЕЛА: КПРФ 9, Мурсија 6, Каират 3, Беретјоујфалу без бодова.


ГРУПА 5 (Праг, Чешка)

Спарта (Чешка), Сикзереда (Румунија), Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска)

Прво коло: Рекорд Бјелско-Бјала – Луксол Ст. Ендрјус 3:1, Сикзереда – Спарта 3:7.

Друго коло: Сикзереда – Рекорд Бјелско-Бјала 2:1, Спарта – Луксол Ст. Ендрјус 5:1.

Треће коло: Луксол Ст. Ендрјус – Сикзереда 2:2, Спарта – Рекорд Бјелско-Бјала 4:1.

ТАБЕЛА: Спарта 9, Сикзереда 4, Рекорд Бјелско-Бјала 3, Луксол Ст. Ендрјус 1.


ГРУПА 6 (Макарска, Хрватска)

Омонија (Кипар), Лео (Јерменија), Ново вријеме (Хрватска), Шкупи (Македонија)

Прво коло: Шкупи – Лео 2:7, Омонија – Ново вријеме 2:5.

Друго коло: Омонија – Шкупи 4:7, Ново вријеме – Лео 5:3.

Треће коло: Лео – Омонија 6:5, Ново вријеме – Шкупи 4:2.

ТАБЕЛА: Ново вријеме 9, Лео 6, Шкупи 3, Омонија без бодова.


ГРУПА 7 (Минск, Белорусија)

Сталица Минск (Белорусија), Ховокубо (Холандија), Либурни (тзв. Косово), Тулон (Француска)

Прво коло: Либурни – Тулон 5:5, Ховокубо – Сталица Минск 1:9.

Друго коло: Ховокубо – Либурни 3:3, Сталица Минск – Тулон 3:1.

Треће коло: Тулон – Ховокубо 5:1, Сталица Минск – Либурни 1:1.

ТАБЕЛА: Сталица Минск 7, Тулон 4, Либурни 3, Ховокубо 1.


ГРУПА 8 (Удевала, Шведска)

Георгијанс Тбилиси (Грузија), Удевала (Шведска), Пезаро (Италија), Веилимдорф (Немачка).

Прво коло: Пезаро – Веилимдорф 5:3, Георгијанс Тбилиси – Удевала 4:2.

Друго коло: Георгијанс Тбилиси – Пезаро 1:5, Удевала – Веилимдорф 0:4.

Треће коло: Веилимдорф – Георгијанс Тбилиси 2:6, Удевала – Пезаро 1:3.

ТАБЕЛА: Пезаро 9, Георгијанс Тбилиси 6, Веилимдорф 3, Удевала без бодова.