НАЈАВА КОЛА: Црвена звезда у дербију дочекује Нови Пазар, Коњарник на испиту у Ивањици

Епитет дербија петог кола Прве лиге, без сумње, припада дуелу Црвене звезде и Новог Пазара, по многима – највећих претендената за освајање титуле.

Тим из града на Јошаници, до сада, има максималан учинак, црвено-бели, такође, уз напомену: с једном утакмицом мање.

Дакле, предстоји нам празник: сви путеви љубитеље футсала воде на Бањицу!

Највише голова у досадашњем току првенства постигао је Калча (21), прате га ФОН (20), Нови Пазар (17), Црвена звезда и Врање (16)…

Јастребац ће на домаћем паркету имати много тежак задатак да упише прву победу из простог разлога: ривал му је ФОН.

Београђани имају одличну екипу и иза себе скор од три тријумфа и ремија, па им пораз, чак и пред гостовање у Блацу, сигурно није опција.

Учинак Нове Пазове од четири пораза из исто толико утакмица представља најнепријатније изненађење, док се Калча, судећи по две узастопне „тројке”, очито пробудио и пробаће да настави низ у војвођанској равници

Окршај између Винтер спорта и Економца, такође, заслужује нарочиту пажњу: Крагујевчани ће, по завршеном учешћу у Лиги шампиона, учинити све да зацеле ране на домаћој сцени, али… Нишлије, сигурни смо, исто имају победничку рачуницу.

Врање је код куће апсолутни фаворит против екипе Земун Само право, иако се гости надају да би, можда, промена тренера могла да делује као шок терапија

У шестој рунди друголигашког каравана, судећи по табели, веће изгледе за освајање бодова има РБ од Радничког 2010, Бечеј 2003 од САС-а, Металац Колорадо од Смедерева, Бањица од Тисе, Зуфо од Сопота, док Ивањица и Коњарник, као поравнати, гаје подједнаке шансе.

Међутим, колико пута смо се уверили да кад се „бубамара” закотрља све прогнозе, нарочито оне базиране на салду у само пет рунди, падају у воду?


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 18. октобар

БЕОГРАД: Црвена звезда – Нови Пазар (18.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Драгутин Божовић, Александар Јакшић и Душан Арсовић, делегат: Мирослав Цимеша)

БЛАЦЕ: Јастребац – ФОН (19.00)

(Дворана: „Чика Душко Јовановић”, судије: Дејан Стајић, Оливер Николић и Стеван Лазаревић, делегат: Ненад Мутавџић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Бојан Спасић, Никола Алексић и Марко Савић, делегат: Милош Лазаревић)

Субота, 19. октобар

НИШ: Винтер спорт – Економац (18.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Небојша Панић, Ђорђе Нинић и Иван Станковић, делегат: Ђорђе Билић)

ВРАЊЕ: Врање – Земун Само право (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Александар Минић, Жељко Стоилков и Данијел Ристић, делегат: Братислав Денић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ШЕСТО КОЛО

Недеља, 20. октобар

НИШ: Раднички 2010 – РБ (19.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Бојан Милић, Страхиња Радовић и Александар Ристић, делегат: Владан Миладиновић)

Понедељак, 21. октобар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – САС (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Милош Јоцовић, Бојан Граовац и Марјан Сарка, делегат: Миле Бекрић)

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Металац Колорадо (20.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Петар Радојчић, Владан Радуловић и Благоје Мијаиловић, делегат: Милош Берисавац)

БЕОГРАД: Бањица – Тиса (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Александар Радојичић, делегат: Ненад Митић)

СОПОТ: Сопот – Зуфо (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Бранко Галић, делегат: Јовица Животић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Коњарник (20.30)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Бане Папишта, Владан Ђермановић и Бојан Буројевић, делегат: Миливоје Томић)