NAJAVA KOLA: Crvena zvezda u derbiju dočekuje Novi Pazar, Konjarnik na ispitu u Ivanjici

Epitet derbija petog kola Prve lige, bez sumnje, pripada duelu Crvene zvezde i Novog Pazara, po mnogima – najvećih pretendenata za osvajanje titule.

Tim iz grada na Jošanici, do sada, ima maksimalan učinak, crveno-beli, takođe, uz napomenu: s jednom utakmicom manje.

Dakle, predstoji nam praznik: svi putevi ljubitelje futsala vode na Banjicu!

Najviše golova u dosadašnjem toku prvenstva postigao je Kalča (21), prate ga FON (20), Novi Pazar (17), Crvena zvezda i Vranje (16)…

Jastrebac će na domaćem parketu imati mnogo težak zadatak da upiše prvu pobedu iz prostog razloga: rival mu je FON.

Beograđani imaju odličnu ekipu i iza sebe skor od tri trijumfa i remija, pa im poraz, čak i pred gostovanje u Blacu, sigurno nije opcija.

Učinak Nove Pazove od četiri poraza iz isto toliko utakmica predstavlja najneprijatnije iznenađenje, dok se Kalča, sudeći po dve uzastopne „trojke”, očito probudio i probaće da nastavi niz u vojvođanskoj ravnici

Okršaj između Vinter sporta i Ekonomca, takođe, zaslužuje naročitu pažnju: Kragujevčani će, po završenom učešću u Ligi šampiona, učiniti sve da zacele rane na domaćoj sceni, ali… Nišlije, sigurni smo, isto imaju pobedničku računicu.

Vranje je kod kuće apsolutni favorit protiv ekipe Zemun Samo pravo, iako se gosti nadaju da bi, možda, promena trenera mogla da deluje kao šok terapija

U šestoj rundi drugoligaškog karavana, sudeći po tabeli, veće izglede za osvajanje bodova ima RB od Radničkog 2010, Bečej 2003 od SAS-a, Metalac Kolorado od Smedereva, Banjica od Tise, Zufo od Sopota, dok Ivanjica i Konjarnik, kao poravnati, gaje podjednake šanse.

Međutim, koliko puta smo se uverili da kad se „bubamara” zakotrlja sve prognoze, naročito one bazirane na saldu u samo pet rundi, padaju u vodu?


PRVA FUTSAL LIGA – PETO KOLO

Petak, 18. oktobar

BEOGRAD: Crvena zvezda – Novi Pazar (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Dragutin Božović, Aleksandar Jakšić i Dušan Arsović, delegat: Miroslav Cimeša)

BLACE: Jastrebac – FON (19.00)

(Dvorana: „Čika Duško Jovanović”, sudije: Dejan Stajić, Oliver Nikolić i Stevan Lazarević, delegat: Nenad Mutavdžić)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Kalča (20.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Bojan Spasić, Nikola Aleksić i Marko Savić, delegat: Miloš Lazarević)

Subota, 19. oktobar

NIŠ: Vinter sport – Ekonomac (18.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Nebojša Panić, Đorđe Ninić i Ivan Stanković, delegat: Đorđe Bilić)

VRANJE: Vranje – Zemun Samo pravo (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Danijel Ristić, delegat: Bratislav Denić)


DRUGA FUTSAL LIGA – ŠESTO KOLO

Nedelja, 20. oktobar

NIŠ: Radnički 2010 – RB (19.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Bojan Milić, Strahinja Radović i Aleksandar Ristić, delegat: Vladan Miladinović)

Ponedeljak, 21. oktobar

BEČEJ: Bečej 2003 – SAS (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Miloš Jocović, Bojan Graovac i Marjan Sarka, delegat: Mile Bekrić)

SMEDEREVO: Smederevo – Metalac Kolorado (20.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Petar Radojčić, Vladan Radulović i Blagoje Mijailović, delegat: Miloš Berisavac)

BEOGRAD: Banjica – Tisa (20.30)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Aleksandar Radojičić, delegat: Nenad Mitić)

SOPOT: Sopot – Zufo (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Branko Galić, delegat: Jovica Životić)

IVANJICA: Ivanjica – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Bane Papišta, Vladan Đermanović i Bojan Burojević, delegat: Milivoje Tomić)