Црвена звезда у дербију надиграла Нови Пазар, ФОН славио у Блацу за прво место, Калчи пријала Нова Пазова

Петак вече за незаборав, са главним утиском: Црвена звезда је у дербију петог кола Прве лиге у потпуности надиграла Нови Пазар, задржавши (са утакмицом мање) максималан учинак и по многима главном конкуренту за највиши пласман наневши први пораз (4:1)!

У преостала два дуела виђени су тријумфи гостију: ФОН-а у Блацу против Јастрепца за скок на прво место (5:3) и Калче после преокрета у Новој Пазови (3:2)!

ДЕРБИ ДОМАЋИНУ: Детаљ с меча Црвене звезде и Новог Пазара Фото: А. Пековић

Јунаци заслуженог славља Црвене звезде у спектакуларном дербију на Бањици били су стрелци: Бразилац Талес, Стефан Станојевић, Марко Перић и Страхиња Петров.

Почасни гол за Нови Пазар дело је Дејана Јовановића.

Велики ривали сад имају исти број бодова (12), међутим, црвено-бели су други због боље гол разлике (плус 15 наспрам плус 5).

Црвена звезда – Нови Пазар 4:1 (2:0)

Београд – Дворана: „Бањица”. Гледалаца: 200. Судије: Драгутин Божовић (Врбас), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Душан Арсовић (Горњи Милановац). Стрелци: 1:0 Талес у 1, 2:0 Станојевић у 14, 3:0 Перић у 26, 4:0 Петров у 27, 4:1 Јовановић у 31. минуту. Жути картони: Рнић (Црвена звезда), Мутавџић (Нови Пазар).

Нагомилавање прекршаја: Црвена звезда 6 (4-2), Нови Пазар 5 (1-4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д. ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Б. Поповић, Копања, Бркић, Станојевић, Роксић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, П. ЈОВАНОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, Д. ЈОВАНОВИЋ, Ен. Реџовић, Алексић, Мујовић, Садовић, Радетинац, Костић, Рамадан.

Александар Радојичић (Јастребац) и Андрија Станковић (ФОН) искључени су у 28. минуту због међусобног ударања главама

У узбудљивом окршају у Блацу, препуном набоја, бодови су припали ФОН-у, на крилима троструког егзекутора Стефана Алексића и двоструког Лазара Петрашевића.

Код Јастрепца, за нијансу бољи од осталих, били су Стефан Сибиновић, Душан Вукајловић и Никола Рајковић.

У 32. минуту удаљен је преко делегата представник домаћина Стефан Павловић, пошто је претходно и упозорен, због неспортског понашања. По завршетку утакмице сачекао је судије и употребљавао увредљиве и погрдне речи, да би се приликом сачињавања записника смејао на рачун стајлинга арбитра Дејана Стајића

Јастребац – ФОН 3:5 (0:2)

Блаце – Дворана: „Чика Душко Јовановић”. Гледалаца: 300. Судије: Дејан Стајић (Врање), Стеван Лазаревић (Ниш) и Александар Ристић (Ниш). Стрелци: 0:1 Алексићу 3, 0:2 Алексић у 11, 0:3 Алексић у 26, 1:3 Сибиновић у 27, 2:3 Вукајловић у 29, 2:4 Петрашевић у 38, 3:4 Рајковић у 38, 3:5 Петрашевић у 39. минуту. Жути картони: Јовић, Рајковић (Јастребац), Петрашевић (ФОН). Црвени картони: Радојичић (Јастребац) и Станковић (ФОН) у 28. минуту. Искључење: Павловић (представник Јастрепца) у 32. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Јастребац 8 (4-4), ФОН 8 (3-5).

ЈАСТРЕБАЦ: ЈОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, СУДИМАЦ, ВУКАЈЛОВИЋ, РАДОЈИЧИЋ, Раденковић, Јовановић, Миливојевић, Мицић, Рајковић, Сибиновић, Лапчевић, Урошевић, Гајић.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЛАЗИЋ, ПЕШИЋ, ПЕТРАШЕВИЋ, СТАНКОВИЋ, Борисављевић, Милашиновић, Мајсторовић, Алексић, Стојановић, Маргетић.

Агонија Нове Пазове настављена је и против Нишлија, није јој помогла ни чињеница да је два пута била у вођству преко расположеног Бошка Кукоља.

Калчи, дефинитивно с једним од најбољих тимова у елити, победу су у великом преокрету донели Александар Павловић, Андријано Кнежевић и Данило Костић.

Нова Пазова – Калча 2:3 (1:0)

Нова Пазова – Дворана: ОШ „Свети Сава”. Гледалаца: 150. Судије: Бојан Спасић (Лазаревац), Никола Алексић (Београд) и Марко Савић (Блаце). Стрелци: 1:0 Кукољ у 20, 1:1 Павловић у 30, 2:1 Кукољ у 33, 2:2 Кнежевић у 36, 2:3 Костић у 37. минуту. Жути картони: Живић, Тепавчевић (Нова Пазова), Павловић (Калча).

Нагомилавање прекршаја: Нова Пазова 9 (4-5), Калча 7 (2-5).

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ШОШО, ЖИВИЋ, КУКОЉ, МИЛОСАВАЦ, Тепавчевић, Дујић, Бодоњи, Костић, Живановић, Кркобабић, Чепрња.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ЈАЊИЋ, НИКОЛИЋ, СПАСИЋ, РАМИЋ, Тројановић, Кнежевић, Вукадиновић, Павловић, Костић, Соколовић, Стојановић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 18. октобар

БЕОГРАД: Црвена звезда – Нови Пазар 4:1 (2:0)

(Талес 1, Станојевић 14, Перић 26, Петров 27 – Јовановић 31)

БЛАЦЕ: Јастребац – ФОН 3:5 (0:2)

(Сибиновић 27, Вукајловић 29, Рајковић 38 – Алексић 3, 11, 26, Петрашевић 38, 39)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча 2:3 (1:0)

(Кукољ 20, 33 – Павловић 30, Кнежевић 36, Костић 37)

Субота, 19. октобар

НИШ: Винтер спорт – Економац (18.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Небојша Панић, Ђорђе Нинић и Иван Станковић, делегат: Ђорђе Билић)

ВРАЊЕ: Врање – Земун Само право (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Александар Минић, Жељко Стоилков и Данијел Ристић, делегат: Братислав Денић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ШЕСТО КОЛО

Недеља, 20. октобар

НИШ: Раднички 2010 – РБ (19.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Бојан Милић, Страхиња Радовић и Александар Ристић, делегат: Владан Миладиновић)

Понедељак, 21. октобар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – САС (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Милош Јоцовић, Бојан Граовац и Марјан Сарка, делегат: Миле Бекрић)

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Металац Колорадо (20.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Петар Радојчић, Владан Радуловић и Благоје Мијаиловић, делегат: Милош Берисавац)

БЕОГРАД: Бањица – Тиса (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Александар Радојичић, делегат: Ненад Митић)

СОПОТ: Сопот – Зуфо (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Бранко Галић, делегат: Јовица Животић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Коњарник (20.30)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Бане Папишта, Владан Ђермановић и Бојан Буројевић, делегат: Миливоје Томић)