Crvena zvezda u derbiju nadigrala Novi Pazar, FON slavio u Blacu za prvo mesto, Kalči prijala Nova Pazova

Petak veče za nezaborav, sa glavnim utiskom: Crvena zvezda je u derbiju petog kola Prve lige u potpunosti nadigrala Novi Pazar, zadržavši (sa utakmicom manje) maksimalan učinak i po mnogima glavnom konkurentu za najviši plasman nanevši prvi poraz (4:1)!

U preostala dva duela viđeni su trijumfi gostiju: FON-a u Blacu protiv Jastrepca za skok na prvo mesto (5:3) i Kalče posle preokreta u Novoj Pazovi (3:2)!

DERBI DOMAĆINU: Detalj s meča Crvene zvezde i Novog Pazara Foto: A. Peković

Junaci zasluženog slavlja Crvene zvezde u spektakularnom derbiju na Banjici bili su strelci: Brazilac Tales, Stefan Stanojević, Marko Perić i Strahinja Petrov.

Počasni gol za Novi Pazar delo je Dejana Jovanovića.

Veliki rivali sad imaju isti broj bodova (12), međutim, crveno-beli su drugi zbog bolje gol razlike (plus 15 naspram plus 5).

Crvena zvezda – Novi Pazar 4:1 (2:0)

Beograd – Dvorana: „Banjica”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragutin Božović (Vrbas), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Dušan Arsović (Gornji Milanovac). Strelci: 1:0 Tales u 1, 2:0 Stanojević u 14, 3:0 Perić u 26, 4:0 Petrov u 27, 4:1 Jovanović u 31. minutu. Žuti kartoni: Rnić (Crvena zvezda), Mutavdžić (Novi Pazar).

Nagomilavanje prekršaja: Crvena zvezda 6 (4-2), Novi Pazar 5 (1-4).

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B. Popović, Kopanja, Brkić, Stanojević, Roksić.

NOVI PAZAR: HOT, P. JOVANOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, EL. REDŽOVIĆ, D. JOVANOVIĆ, En. Redžović, Aleksić, Mujović, Sadović, Radetinac, Kostić, Ramadan.

Aleksandar Radojičić (Jastrebac) i Andrija Stanković (FON) isključeni su u 28. minutu zbog međusobnog udaranja glavama

U uzbudljivom okršaju u Blacu, prepunom naboja, bodovi su pripali FON-u, na krilima trostrukog egzekutora Stefana Aleksića i dvostrukog Lazara Petraševića.

Kod Jastrepca, za nijansu bolji od ostalih, bili su Stefan Sibinović, Dušan Vukajlović i Nikola Rajković.

U 32. minutu udaljen je preko delegata predstavnik domaćina Stefan Pavlović, pošto je prethodno i upozoren, zbog nesportskog ponašanja. Po završetku utakmice sačekao je sudije i upotrebljavao uvredljive i pogrdne reči, da bi se prilikom sačinjavanja zapisnika smejao na račun stajlinga arbitra Dejana Stajića

Jastrebac – FON 3:5 (0:2)

Blace – Dvorana: „Čika Duško Jovanović”. Gledalaca: 300. Sudije: Dejan Stajić (Vranje), Stevan Lazarević (Niš) i Aleksandar Ristić (Niš). Strelci: 0:1 Aleksiću 3, 0:2 Aleksić u 11, 0:3 Aleksić u 26, 1:3 Sibinović u 27, 2:3 Vukajlović u 29, 2:4 Petrašević u 38, 3:4 Rajković u 38, 3:5 Petrašević u 39. minutu. Žuti kartoni: Jović, Rajković (Jastrebac), Petrašević (FON). Crveni kartoni: Radojičić (Jastrebac) i Stanković (FON) u 28. minutu. Isključenje: Pavlović (predstavnik Jastrepca) u 32. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Jastrebac 8 (4-4), FON 8 (3-5).

JASTREBAC: JOVIĆ, CVETANOVIĆ, SUDIMAC, VUKAJLOVIĆ, RADOJIČIĆ, Radenković, Jovanović, Milivojević, Micić, Rajković, Sibinović, Lapčević, Urošević, Gajić.

FON: JOSIMOVIĆ, LAZIĆ, PEŠIĆ, PETRAŠEVIĆ, STANKOVIĆ, Borisavljević, Milašinović, Majstorović, Aleksić, Stojanović, Margetić.

Agonija Nove Pazove nastavljena je i protiv Nišlija, nije joj pomogla ni činjenica da je dva puta bila u vođstvu preko raspoloženog Boška Kukolja.

Kalči, definitivno s jednim od najboljih timova u eliti, pobedu su u velikom preokretu doneli Aleksandar Pavlović, Andrijano Knežević i Danilo Kostić.

Nova Pazova – Kalča 2:3 (1:0)

Nova Pazova – Dvorana: OŠ „Sveti Sava”. Gledalaca: 150. Sudije: Bojan Spasić (Lazarevac), Nikola Aleksić (Beograd) i Marko Savić (Blace). Strelci: 1:0 Kukolj u 20, 1:1 Pavlović u 30, 2:1 Kukolj u 33, 2:2 Knežević u 36, 2:3 Kostić u 37. minutu. Žuti kartoni: Živić, Tepavčević (Nova Pazova), Pavlović (Kalča).

Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 9 (4-5), Kalča 7 (2-5).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, ŽIVIĆ, KUKOLJ, MILOSAVAC, Tepavčević, Dujić, Bodonji, Kostić, Živanović, Krkobabić, Čeprnja.

KALČA: STEFANOVIĆ, JANJIĆ, NIKOLIĆ, SPASIĆ, RAMIĆ, Trojanović, Knežević, Vukadinović, Pavlović, Kostić, Sokolović, Stojanović.

PRVA FUTSAL LIGA – PETO KOLO

Petak, 18. oktobar

BEOGRAD: Crvena zvezda – Novi Pazar 4:1 (2:0)

(Tales 1, Stanojević 14, Perić 26, Petrov 27 – Jovanović 31)

BLACE: Jastrebac – FON 3:5 (0:2)

(Sibinović 27, Vukajlović 29, Rajković 38 – Aleksić 3, 11, 26, Petrašević 38, 39)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Kalča 2:3 (1:0)

(Kukolj 20, 33 – Pavlović 30, Knežević 36, Kostić 37)

Subota, 19. oktobar

NIŠ: Vinter sport – Ekonomac (18.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Nebojša Panić, Đorđe Ninić i Ivan Stanković, delegat: Đorđe Bilić)

VRANJE: Vranje – Zemun Samo pravo (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Danijel Ristić, delegat: Bratislav Denić)

DRUGA FUTSAL LIGA – ŠESTO KOLO

Nedelja, 20. oktobar

NIŠ: Radnički 2010 – RB (19.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Bojan Milić, Strahinja Radović i Aleksandar Ristić, delegat: Vladan Miladinović)

Ponedeljak, 21. oktobar

BEČEJ: Bečej 2003 – SAS (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Miloš Jocović, Bojan Graovac i Marjan Sarka, delegat: Mile Bekrić)

SMEDEREVO: Smederevo – Metalac Kolorado (20.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Petar Radojčić, Vladan Radulović i Blagoje Mijailović, delegat: Miloš Berisavac)

BEOGRAD: Banjica – Tisa (20.30)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Aleksandar Radojičić, delegat: Nenad Mitić)

SOPOT: Sopot – Zufo (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Branko Galić, delegat: Jovica Životić)

IVANJICA: Ivanjica – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Bane Papišta, Vladan Đermanović i Bojan Burojević, delegat: Milivoje Tomić)