OPERACIJA FRANCUSKA: Potopljena Švajcarska, siguran početak Orlova

Iako se znalo da je Srbija favorit protiv najslabije reprezentacije u Grupi 6, niko se nije nadao ovako visokom rezultatu u premijernom meču glavne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Litvaniji 2020. protiv Švajcarske.

SRBIJA – ŠVAJCARSKA    7:0 (4:0)

Krenuo je selektor Goran Ivančić sa petorkom: Momčilović na golu, u polju RakićTomićPršić – kapiten Simić. Iako su Orlovi diktirali tempo i imali terensku inicijativu, s druge strane protivnik se ograničio na čvrstu odbranu i kontranapade, dugo nije bilo promene na semaforu, uprkos šansama.

Gol je, doduše, visio u vazduhu, ali su naši reprezentativci bili nastrpljivi. Ipak, na isteku 13. minuta viđen je konačno pogodak, postigao ga je Strahinja Petrov za veliku radost i olakšanje!

Od tada je sve bilo lakše i lepše. Minut i po kasnije, Petrov je povisio na 2:0, da bi usledila dva brzometna gola za četrdesetak sekundi – najpre kapitena Miloša Simića, potom i Jovana Lazarevića – za 4:0 i rezultat prvog dela utakmice!

Nastavak susreta je doneo sigurnu igru Orlova i ravnomernu minutažu gotovo svih igrača upisanih u protokol. Seriju golova nastavio je Veroljub Vukadinović u 24. minutu, za već visokih 5:0. Tri minuta kasnije i Marko Radovanović je osetio slast egzekucije, da bi tačku na zanimljiv meč stavio hitronogi Denis Ramić – ogromnih 7:0!

Serži-Pontuaz, Francuska (17.00). Sudije: Tomaž Frak (Poljska), Šarunas Tamulinas (Litvanija) i Jurij Neverov (Rusija). Strelci: 1:0 Petrov u 12:55, 2:0 Petrov u 14:29, 3:0 Simić u 15:20, 4:0 Lazarević u 16:00, 5:0 Vukadinović u 23:49, 6:0 Radovanović u 27:07, 7:0 Ramić u 32:51. Žuti karton: Valti (Švajcarska) u 14. minutu.

SRBIJA: NEMANJA MOMČILOVIĆ, STEFAN RAKIĆ, DRAGAN TOMIĆ, MARKO PRŠIĆ, MILOŠ SIMIĆ /kap./, Jakov Vulić, Ninoslav Aleksić, Strahinja Petrov, Milan Mutavdžić, Denis Ramić, Jovan Lazarević, Veroljub Vukadinović, Vladan Vesić i Marko Radovanović. Selektro: Goran Ivančić.

ŠVAJCARSKA: FABIAN SNAGINES, ELIA VALTI, EVANGELOS MARKOJANAKIS, ANDRES SILVA, ALESANDRO FAKINETI,  Sebastian Nusko, Nik Rejnert, Klaudio Fernandes, AbdelKarim Sedik, Fabio Santona /kap./, Gabriel Bukson, Nikolas Spigel i Simon Gosi. Selektor: Žoao Pinto.

U drugom  meču Grupe 6 domaćin Francuska savladala je Belgiju 5:3 (Ala 7, 30, Belhaj 18, Ramirez 35, Mohamed 36 – Gislandi 34, Adnan 38, Ramirez autogol 39). Sutra se Orlovi sastaju sa reprezentacijom Belgije (17.00)