ДРУГОЛИГАШКИ ВИКЕНД: Бечејци под Рудником, коме београдска посластица – Коњарнику или Бањици?

Уз подсећање да због учешћа репрезентације Србије на турниру у Француској, у склопу главне рунде квалификација за СП у Литванији 2020. (победама против Швајцарске 7:0 и Белгије 2:1 изборена елитна фаза!), овог викенда неће на паркет да излазе прволигаши, то не значи да занимљиве борбе за бодове, у оквиру седмог кола, неће да воде и клубови Друге лиге.

У премијерном мечу, САС је због искуства и домаћег терена фаворит у дуелу са Радничким 2010, без обзира што табела казује – биће то дерби зачеља. Једноставно, Зрењанинци и Нишлије (имају сусрет мање) нису стартовали у складу са очекивањима.

Епитет дербија кола завређује окршај Металац Колорада и Бечеја, четвртопласираног и трећепласираног, са идентичним бодовним салдом (12) са водећим тандемом – Бањицом и Тисом

Изузетно интересантно биће и у београдској посластици – у режији Коњарника и Бањице, с напоменом: оба тима су рањена у претходном колу – на гостовању Ивањици, односно, код куће против Тисе.

Зуфо и Смедерево су до сада остварили половичан учинак – по три тријумфа и пораза, на кладионицима би Бујановчани имали предност само због једне чињенице – имаће подршку навијача

РБ је очигледно у налету, као доказ – две идентичне, узастопне „тројке” (5:4) против САС-а и у Нишу, те ће Ваљевцима сусрет са Ивањичанима, по свему судећи, да представља испит зрелости.

Тиса, ношена прошлосезонским успехом у Војводини, одлично је стартовала у вишем рангу, међутим, против неугодног Сопота имаће ђаволски тежак задатак да оправда атрибут екипе којој се дају веће шансе за успех.


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

Петак, 25. октобар

ЗРЕЊАНИН:  САС – Раднички 2010 (19.30)

(Дворана: „Кристална”, судије: Драгутин Божовић, Благоје Мијаиловић и Марјан Сарка, делегат: Божидар Нинчић)

Субота, 26. октобар

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Бечеј 2003 (19.30)

(Дворана: „Бреза”, судије: Александар Минић, Иван Станковић и Душан Арсовић, делегат: Небојша Динић)

БЕОГРАД: Коњарник – Бањица (19.30)

(Дворана: „Шумице”, судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Ђорђе Нинић, делегат: Роберт Петровић)

Недеља, 27. октобар

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Смедерево (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Бојан Милић, Оливер Николић и Стеван Лазаревић, делегат: Марјан Ђорђевић)

Понедељак, 28. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Ивањица (19.30)

(Дворана: „Хала спортова”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Никола Алексић, делегат: Томислав Јаковљевић)

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Сопот (21.00)

(Дворана: „Јединство”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић, Бојан Граовац, делегат: Борис Правиловић)