DRUGOLIGAŠKI VIKEND: Bečejci pod Rudnikom, kome beogradska poslastica – Konjarniku ili Banjici?

Uz podsećanje da zbog učešća reprezentacije Srbije na turniru u Francuskoj, u sklopu glavne runde kvalifikacija za SP u Litvaniji 2020. (pobedama protiv Švajcarske 7:0 i Belgije 2:1 izborena elitna faza!), ovog vikenda neće na parket da izlaze prvoligaši, to ne znači da zanimljive borbe za bodove, u okviru sedmog kola, neće da vode i klubovi Druge lige.

U premijernom meču, SAS je zbog iskustva i domaćeg terena favorit u duelu sa Radničkim 2010, bez obzira što tabela kazuje – biće to derbi začelja. Jednostavno, Zrenjaninci i Nišlije (imaju susret manje) nisu startovali u skladu sa očekivanjima.

Epitet derbija kola zavređuje okršaj Metalac Kolorada i Bečeja, četvrtoplasiranog i trećeplasiranog, sa identičnim bodovnim saldom (12) sa vodećim tandemom – Banjicom i Tisom

Izuzetno interesantno biće i u beogradskoj poslastici – u režiji Konjarnika i Banjice, s napomenom: oba tima su ranjena u prethodnom kolu – na gostovanju Ivanjici, odnosno, kod kuće protiv Tise.

Zufo i Smederevo su do sada ostvarili polovičan učinak – po tri trijumfa i poraza, na kladionicima bi Bujanovčani imali prednost samo zbog jedne činjenice – imaće podršku navijača

RB je očigledno u naletu, kao dokaz – dve identične, uzastopne „trojke” (5:4) protiv SAS-a i u Nišu, te će Valjevcima susret sa Ivanjičanima, po svemu sudeći, da predstavlja ispit zrelosti.

Tisa, nošena prošlosezonskim uspehom u Vojvodini, odlično je startovala u višem rangu, međutim, protiv neugodnog Sopota imaće đavolski težak zadatak da opravda atribut ekipe kojoj se daju veće šanse za uspeh.


DRUGA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 25. oktobar

ZRENJANIN:  SAS – Radnički 2010 (19.30)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Dragutin Božović, Blagoje Mijailović i Marjan Sarka, delegat: Božidar Ninčić)

Subota, 26. oktobar

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Bečej 2003 (19.30)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Aleksandar Minić, Ivan Stanković i Dušan Arsović, delegat: Nebojša Dinić)

BEOGRAD: Konjarnik – Banjica (19.30)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Đorđe Ninić, delegat: Robert Petrović)

Nedelja, 27. oktobar

BUJANOVAC: Zufo – Smederevo (19.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bojan Milić, Oliver Nikolić i Stevan Lazarević, delegat: Marjan Đorđević)

Ponedeljak, 28. oktobar

VALJEVO: RB – Ivanjica (19.30)

(Dvorana: „Hala sportova”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Nikola Aleksić, delegat: Tomislav Jakovljević)

NOVI BEČEJ: Tisa – Sopot (21.00)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Petar Radojčić, Miloš Jocović, Bojan Graovac, delegat: Boris Pravilović)