ДРУГА ЛИГА: Коњарник у „Шумицама” везује десетке, Металац под Рудником стопирао Бечејце

У суботу увече одигране су две утакмице седмог кола Друге лиге: Коњарник – Бањица 10:2 и Металац Колорадо – Бечеј 2003 7:5.

Подсетимо, у петак је САС захваљујући бољој игри у другом полувремену надиграо Раднички 2010 6:1.

У обе утакмице виђен је идентичан резултат на полувремену – 7:1 за домаћина

Велико „браво” за чету Зорана Жигића, убедљиву у београдском дербију, кадру да у размаку од две седмице, после Нишлија, чак 10 голова постигне и против Бањице.

Јунаци славља Коњарника били су троструки стрелац Милош Љујић, двоструки Стефан Кокотовић, док су по једном сласт егзекуције осетили Драго Шљукић, Велимир Ратковић, Никола Арсић, Никола Вићић и Никола Ристановић.

Част гостију спасили су Игор Јовановић (занимљиво: Бањица повела!) и Владимир Вукашиновић.

У 20. минуту, како пише у званичном записнику, домаћа публика је неспортски реаговала и путем комесара за безбедност морали су да се помере три реда од ограде

ИНТЕРВЕНИСАО ЛЕКАР: Повреда Дамира Дестанија

У 32. минуту дошло је до судара голмана гостију Дамира Дестанија, који је добио ненамеран ударац у пределу врата од стране домаћег играча и након указане помоћи на терену превежен је у хитну помоћ

Коњарник – Бањица 10:2 (7:1)

Београд – Дворана: „Шумице”. Гледалаца: 200. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Ђорђе Нинић (Београд). Стрелци: 0:1 Јовановић у 2, 1:1 Љујић у 8, 2:1 Шљукић у 13, 3:1 Кокотовић у 13, 4:1 Ратковић у 15, 5:1 Кокотовић у 18, 6:1 Арсић у 19, 7:1 Вићић у 20, 8:1 Ристановић у 26, 9:1 Љујић у 33, 9:2 Вукашиновић у 34, 10:2 Љујић у 39. минуту. Жути картони: Јанковић, Кнежевић (Коњарник), Јовановић (Бањица).

Нагомилавање прекршаја: Коњарник 9 (4-5), Бањица 7 (3-4).

КОЊАРНИК: ДРНДАРЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, ШЉУКИЋ, ВИЋИЋ, АРСИЋ, Михић, Кокотовић, Јанковић, Љујић, Кнежевић, Ристановић, Ратковић, Благојевић.

БАЊИЦА: ДЕСТАНИ, КРСТИЋ, ВУКАШИНОВИЋ, СИМИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Средојевић, Митић, Петровић, Виријевић, Спасић, Курсулић, Пајковић.

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

Петак, 25. октобар

ЗРЕЊАНИН:  САС – Раднички 2010 6:1 (1:1)

(Раденковић 18, 32, 39, Вукоје 25, 33, Шкорић 39 – Обрадовић 4)

Субота, 26. октобар

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Бечеј 2003 7:5 (7:1)

БЕОГРАД: Коњарник – Бањица 10:2 (7:1)

(Љујић 8, 33, 39, Шљукић 13, Кокотовић 13, 18, Ратковић 15, Арсић 19, Вићић 20, Ристановић 26 – Јовановић 2, Вукашиновић 34)

Недеља, 27. октобар

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Смедерево (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Бојан Милић, Оливер Николић и Стеван Лазаревић, делегат: Марјан Ђорђевић)

Понедељак, 28. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Ивањица (19.30)

(Дворана: „Хала спортова”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Никола Алексић, делегат: Томислав Јаковљевић)

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Сопот (21.00)

(Дворана: „Јединство”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић, Бојан Граовац, делегат: Борис Правиловић)

Фотографије и видео: А. Пековић