DRUGA LIGA: Konjarnik u „Šumicama” vezuje desetke, Metalac pod Rudnikom stopirao Bečejce

U subotu uveče odigrane su dve utakmice sedmog kola Druge lige: Konjarnik – Banjica 10:2 i Metalac Kolorado – Bečej 2003 7:5.

Podsetimo, u petak je SAS zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu nadigrao Radnički 2010 6:1.

U obe utakmice viđen je identičan rezultat na poluvremenu – 7:1 za domaćina

Veliko „bravo” za četu Zorana Žigića, ubedljivu u beogradskom derbiju, kadru da u razmaku od dve sedmice, posle Nišlija, čak 10 golova postigne i protiv Banjice.

Junaci slavlja Konjarnika bili su trostruki strelac Miloš Ljujić, dvostruki Stefan Kokotović, dok su po jednom slast egzekucije osetili Drago Šljukić, Velimir Ratković, Nikola Arsić, Nikola Vićić i Nikola Ristanović.

Čast gostiju spasili su Igor Jovanović (zanimljivo: Banjica povela!) i Vladimir Vukašinović.

U 20. minutu, kako piše u zvaničnom zapisniku, domaća publika je nesportski reagovala i putem komesara za bezbednost morali su da se pomere tri reda od ograde

INTERVENISAO LEKAR: Povreda Damira Destanija

U 32. minutu došlo je do sudara golmana gostiju Damira Destanija, koji je dobio nenameran udarac u predelu vrata od strane domaćeg igrača i nakon ukazane pomoći na terenu prevežen je u hitnu pomoć

Konjarnik – Banjica 10:2 (7:1)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Petrović (Čačak), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Đorđe Ninić (Beograd). Strelci: 0:1 Jovanović u 2, 1:1 Ljujić u 8, 2:1 Šljukić u 13, 3:1 Kokotović u 13, 4:1 Ratković u 15, 5:1 Kokotović u 18, 6:1 Arsić u 19, 7:1 Vićić u 20, 8:1 Ristanović u 26, 9:1 Ljujić u 33, 9:2 Vukašinović u 34, 10:2 Ljujić u 39. minutu. Žuti kartoni: Janković, Knežević (Konjarnik), Jovanović (Banjica).

Nagomilavanje prekršaja: Konjarnik 9 (4-5), Banjica 7 (3-4).

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, MILUTINOVIĆ, ŠLJUKIĆ, VIĆIĆ, ARSIĆ, Mihić, Kokotović, Janković, Ljujić, Knežević, Ristanović, Ratković, Blagojević.

BANJICA: DESTANI, KRSTIĆ, VUKAŠINOVIĆ, SIMIĆ, JOVANOVIĆ, Sredojević, Mitić, Petrović, Virijević, Spasić, Kursulić, Pajković.

DRUGA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 25. oktobar

ZRENJANIN:  SAS – Radnički 2010 6:1 (1:1)

(Radenković 18, 32, 39, Vukoje 25, 33, Škorić 39 – Obradović 4)

Subota, 26. oktobar

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Bečej 2003 7:5 (7:1)

BEOGRAD: Konjarnik – Banjica 10:2 (7:1)

(Ljujić 8, 33, 39, Šljukić 13, Kokotović 13, 18, Ratković 15, Arsić 19, Vićić 20, Ristanović 26 – Jovanović 2, Vukašinović 34)

Nedelja, 27. oktobar

BUJANOVAC: Zufo – Smederevo (19.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bojan Milić, Oliver Nikolić i Stevan Lazarević, delegat: Marjan Đorđević)

Ponedeljak, 28. oktobar

VALJEVO: RB – Ivanjica (19.30)

(Dvorana: „Hala sportova”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Nikola Aleksić, delegat: Tomislav Jakovljević)

NOVI BEČEJ: Tisa – Sopot (21.00)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Petar Radojčić, Miloš Jocović, Bojan Graovac, delegat: Boris Pravilović)

Fotografije i video: A. Peković