ОПЕРАЦИЈА ФРАНЦУСКА: Орлови први, Момчиловић „препарирао” Галске петлове!

Футсал Србијо, радуј се – Орлови су главну рунду квалификација за Светско првенство у Литванији 2020. завршили као првопласирани тим Групе 6!

За све су „криви” – победа против Француске (надовезана на тријумфе над Швајцарском 7:0 и Белгијом 2:1) и сјајни голман Немања Момчиловић, стрелац одлучујућег гола, преко целог терена, осам секунди пре краја, за залеђена лица присталица домаћина и 5:4 на семафору!

СВАКА ЧАСТ, МАЈСТОРИ: Немања Момчиловић и Марко Пршић

У Сержи-Понтуазу – драма, иако су изабраници Горана Иванчића почетком 24. минута имали великих 4:1?!

Галски петлови, на крилима публике, показали су се као кочоперни, успели су после црвеног картона Владана Весића у 34. минуту тотално да се врате у живот и поравнају на 4:4, али… Није им било спаса!

Србија је имала мање шутева – 26:54 (у оквир – 10:24) и корнера – 5:9, али била је умешнија у оном најважнијем – головима

Орлови су на полувреме отишли са плус два, захваљујући неспретној реакцији голмана Француске Харуна и поготку Стефана Ракића, сјајно проиграног од Драгана Томића.

Французи су промашили два пенала: Мохамед није био прецизан са 10 метара (20. минут) и Мухудин са шест (34)

Капитен Милош Симић и другови одлично су почели и друго полувреме, после поготка Драгана Томића за 3:0 чинило се да је све готово…

Сумаре је, међутим, на пас Кебеа вратио наду домаћину, убрзо, ипак, Стефан Ракић ауторизовао други гол – прецизним шутем из пенала са шест метара (претходно, Сумаре направио прекршај).

Нову компликацију изазвао је гол Кебеа на асистенцију Мохамеда и…

ПОТПИС НА ПЛАСМАН У ЕЛИТНУ ФАЗУ: Војкан Вукмировић и Горан Иванчић

Искључење Владана Весића било је сигнал за невиђену драму!

Домаћин, на срећу, није реализовао казнени ударац, но… Расположени Рамирез са два поготка атмосферу у дворани довео је до усијања.

ЛИТВАНИЈО, СТИЖЕ ТИ СРБИЈА: Славље Орлова у Сержи-Понтуазу

И, шта је онда било?

Немања Момчиловић је голом из свог шестерца ударио печат на велики тријумф и „препарирао” Галске петлове. Велико „браво”!

Србија – Француска 5:4 (2:0)

Сержи-Понтуаз – Дворана: „Ареник”. Гледалаца: 3.000. Судије: Хуан Хосе Кордеро Гаљардо (Шпанија), Томаж Фрак (Пољска) и Шарунас Тамулинас (Литванија). Стрелци: 1:0 Харун аутогол у 5, 2:0 Ракић у 10, 3:0 Томић у 23, 3:1 Сумаре у 23, 4:1 Ракић (6м) у 24, 4:2 Кебе у 24, 4:3 Рамирез у 34, 4:4 Рамирез у 35, 5:4 Момчиловић у 40. минуту. Жути картони: Весић, Алексић, Лазаревић (Србија), Сумаре (Француска). Црвени картон: Весић (Србија) у 34. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Србија 9 (6-3), Француска 10 (5-5).

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ, РАКИЋ, ТОМИЋ, ПРШИЋ, ВЕСИЋ, Алексић, Петров, Мутавџић, Рамић, Лазаревић, Вукадиновић, Симић, Радовановић, Вулић. Селектор: Горан Иванчић.

ФРАНЦУСКА: ХАРУН, РАМИРЕЗ, Н’ГАЛА, АЛА, МУХУДИН, Белхај, Кебе, Ба, Лутин, Мохамед, Ди, Бендали, Сумаре, Диро. Селектор: Пјер Жаки.