OPERACIJA FRANCUSKA: Orlovi prvi, Momčilović „preparirao” Galske petlove!

Futsal Srbijo, raduj se – Orlovi su glavnu rundu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Litvaniji 2020. završili kao prvoplasirani tim Grupe 6!

Za sve su „krivi” – pobeda protiv Francuske (nadovezana na trijumfe nad Švajcarskom 7:0 i Belgijom 2:1) i sjajni golman Nemanja Momčilović, strelac odlučujućeg gola, preko celog terena, osam sekundi pre kraja, za zaleđena lica pristalica domaćina i 5:4 na semaforu!

SVAKA ČAST, MAJSTORI: Nemanja Momčilović i Marko Pršić

U Serži-Pontuazu – drama, iako su izabranici Gorana Ivančića početkom 24. minuta imali velikih 4:1?!

Galski petlovi, na krilima publike, pokazali su se kao kočoperni, uspeli su posle crvenog kartona Vladana Vesića u 34. minutu totalno da se vrate u život i poravnaju na 4:4, ali… Nije im bilo spasa!

Srbija je imala manje šuteva – 26:54 (u okvir – 10:24) i kornera – 5:9, ali bila je umešnija u onom najvažnijem – golovima

Orlovi su na poluvreme otišli sa plus dva, zahvaljujući nespretnoj reakciji golmana Francuske Haruna i pogotku Stefana Rakića, sjajno proigranog od Dragana Tomića.

Francuzi su promašili dva penala: Mohamed nije bio precizan sa 10 metara (20. minut) i Muhudin sa šest (34)

Kapiten Miloš Simić i drugovi odlično su počeli i drugo poluvreme, posle pogotka Dragana Tomića za 3:0 činilo se da je sve gotovo…

Sumare je, međutim, na pas Kebea vratio nadu domaćinu, ubrzo, ipak, Stefan Rakić autorizovao drugi gol – preciznim šutem iz penala sa šest metara (prethodno, Sumare napravio prekršaj).

Novu komplikaciju izazvao je gol Kebea na asistenciju Mohameda i…

POTPIS NA PLASMAN U ELITNU FAZU: Vojkan Vukmirović i Goran Ivančić

Isključenje Vladana Vesića bilo je signal za neviđenu dramu!

Domaćin, na sreću, nije realizovao kazneni udarac, no… Raspoloženi Ramirez sa dva pogotka atmosferu u dvorani doveo je do usijanja.

LITVANIJO, STIŽE TI SRBIJA: Slavlje Orlova u Serži-Pontuazu

I, šta je onda bilo?

Nemanja Momčilović je golom iz svog šesterca udario pečat na veliki trijumf i „preparirao” Galske petlove. Veliko „bravo”!

Srbija – Francuska 5:4 (2:0)

Serži-Pontuaz – Dvorana: „Arenik”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Huan Hose Kordero Galjardo (Španija), Tomaž Frak (Poljska) i Šarunas Tamulinas (Litvanija). Strelci: 1:0 Harun autogol u 5, 2:0 Rakić u 10, 3:0 Tomić u 23, 3:1 Sumare u 23, 4:1 Rakić (6m) u 24, 4:2 Kebe u 24, 4:3 Ramirez u 34, 4:4 Ramirez u 35, 5:4 Momčilović u 40. minutu. Žuti kartoni: Vesić, Aleksić, Lazarević (Srbija), Sumare (Francuska). Crveni karton: Vesić (Srbija) u 34. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Srbija 9 (6-3), Francuska 10 (5-5).

SRBIJA: MOMČILOVIĆ, RAKIĆ, TOMIĆ, PRŠIĆ, VESIĆ, Aleksić, Petrov, Mutavdžić, Ramić, Lazarević, Vukadinović, Simić, Radovanović, Vulić. Selektor: Goran Ivančić.

FRANCUSKA: HARUN, RAMIREZ, N’GALA, ALA, MUHUDIN, Belhaj, Kebe, Ba, Lutin, Mohamed, Di, Bendali, Sumare, Diro. Selektor: Pjer Žaki.