ДРУГА ЛИГА: РБ до славља водио голман Вишић, Сопот превеслао Тису 53 секунде пре краја

У Другој лиги више нема непобедивих!

Тим епитетом до сада је могла да се похвали Тиса, али… Сопот је у последњој утакмици седмог кола славио у Новом Бечеју 4:3, изједначивши се на деоби другог места са још пет тимова?!

У Ваљеву је био егал све до 28. минута (4:4), али онда се РБ одвојио и савладао Ивањицу 8:4!

Утакмица РБ – Ивањица каснила је 10 минута због продуженог загревања

Јунаци тријумфа Ваљеваца били су двоструки стрелци Ристо Ристовић и голман Владислав Вишић, док је по један гол дело Владимира Крстића, Николе Ранисављевића, Ненада Крстића и Ђорђа Петровића.

Код Ивањичана бољи од осталих били су Горан Маричић (2), Драган Јовановић и Владан Стојковић.

РБ – Ивањица 8:4 (3:2)

Ваљево – Дворана: „Хала спортова”. Гледалаца: 200. Судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Никола Алексић (сви из Београда). Стрелци: 1:0 В. Крстић у 6, 1:1 Маричић у 12, 2:1 Ранисављевић у 15, 3:1 Н. Крстић у 17, 3:2 Јовановић у 17, 3:3 Стојковић у 22, 4:3 Петровић у 27, 4:4 Маричић у 28, 5:4 Ристовић у 30, 6:4 Ристовић у 32, 7:4 Вишић у 35, 8:4 Вишић у 39. минуту. Жути картони: Илић (РБ), Јовановић, Стојковић (Ивањица). Црвени картон: Илић (РБ) у 16. минуту.

Нагомилавање прекршаја: РБ 10 (5-5), Ивањица 10 (5-5).

РБ: ВИШИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, ПЕТРОВИЋ, ВИТОРОВИЋ, Н. КРСТИЋ, Божић, Илић, Прокић, Перишић, В. Крстић, Ристовић, Ковачић, Марковић, Ранковић.

ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, СТОЈКОВИЋ, МАРИЧИЋ, ВУКАШИНОВИЋ, Г. ЛИШАНИН, Јовановић, Николић, Миловановић, Бојовић, Колаковић, Б. Розгић.

Сопот је, по изјавама очевидаца, у Новом Бечеју из пет шутева постигао четири гола – довољно за важну победу!

Тису, с друге стране, није хтело, чак четири пута је уздрмала стативу, имала и четири пута више удараца од гостију, но… Сјајно је бранио голман гостију Немања Јанићијевић!

Тиса је са голманом – играчем кренула на све или ништа и 53. секунде пре краја примила гол – стрелац за Сопот, из контре, био је Никола Ђурић

Космајци су до тријумфа стигли на крилима двоструких егзекутора Николе Ђурића и Милоша Маринковића, док су поготке за домаћина ауторизовали Милан Чичић, Ђорђе Целин и Веселин Губеринић.

Тиса – Сопот 3:4 (3:3)

Нови Бечеј – Дворана: „Јединство”. Гледалаца: 120. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Бојан Граовац (Рума) и Милош Јоцовић (Нови Сад). Стрелци: 1:0 Чичић у 4, 1:1 Ђурић у 5, 2:1 Целин у 9, 2:2 Маринковић у 11, 3:2 Губеринић у 12, 3:3 Маринковић у 14, 3:4 Ђурић у 40. минуту. Жути картон: Јоцић (Сопот).

Нагомилавање прекршаја: Тиса 9 (4-5), Сопот 9 (4-5).

ТИСА: ЋУРЧИЋ, ЧИЧИЋ, ЛЕТИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ЦЕЛИН, Томчић, Станојев, Томић, Виновић, Попов, Стојановић, Раданов, Васковић.

СОПОТ: Н. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, МАРИНКОВИЋ, ЂУРИЋ, М. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, Јоцић, Ивић, Јанковић, Каличанин, Теофиловић.