DRUGA LIGA: RB do slavlja vodio golman Višić, Sopot preveslao Tisu 53 sekunde pre kraja

U Drugoj ligi više nema nepobedivih!

Tim epitetom do sada je mogla da se pohvali Tisa, ali… Sopot je u poslednjoj utakmici sedmog kola slavio u Novom Bečeju 4:3, izjednačivši se na deobi drugog mesta sa još pet timova?!

U Valjevu je bio egal sve do 28. minuta (4:4), ali onda se RB odvojio i savladao Ivanjicu 8:4!

Utakmica RB – Ivanjica kasnila je 10 minuta zbog produženog zagrevanja

Junaci trijumfa Valjevaca bili su dvostruki strelci Risto Ristović i golman Vladislav Višić, dok je po jedan gol delo Vladimira Krstića, Nikole Ranisavljevića, Nenada Krstića i Đorđa Petrovića.

Kod Ivanjičana bolji od ostalih bili su Goran Maričić (2), Dragan Jovanović i Vladan Stojković.

RB – Ivanjica 8:4 (3:2)

Valjevo – Dvorana: „Hala sportova”. Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Nikola Aleksić (svi iz Beograda). Strelci: 1:0 V. Krstić u 6, 1:1 Maričić u 12, 2:1 Ranisavljević u 15, 3:1 N. Krstić u 17, 3:2 Jovanović u 17, 3:3 Stojković u 22, 4:3 Petrović u 27, 4:4 Maričić u 28, 5:4 Ristović u 30, 6:4 Ristović u 32, 7:4 Višić u 35, 8:4 Višić u 39. minutu. Žuti kartoni: Ilić (RB), Jovanović, Stojković (Ivanjica). Crveni karton: Ilić (RB) u 16. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: RB 10 (5-5), Ivanjica 10 (5-5).

RB: VIŠIĆ, RANISAVLJEVIĆ, PETROVIĆ, VITOROVIĆ, N. KRSTIĆ, Božić, Ilić, Prokić, Perišić, V. Krstić, Ristović, Kovačić, Marković, Ranković.

IVANJICA: Đ. LIŠANIN, STOJKOVIĆ, MARIČIĆ, VUKAŠINOVIĆ, G. LIŠANIN, Jovanović, Nikolić, Milovanović, Bojović, Kolaković, B. Rozgić.

Sopot je, po izjavama očevidaca, u Novom Bečeju iz pet šuteva postigao četiri gola – dovoljno za važnu pobedu!

Tisu, s druge strane, nije htelo, čak četiri puta je uzdrmala stativu, imala i četiri puta više udaraca od gostiju, no… Sjajno je branio golman gostiju Nemanja Janićijević!

Tisa je sa golmanom – igračem krenula na sve ili ništa i 53. sekunde pre kraja primila gol – strelac za Sopot, iz kontre, bio je Nikola Đurić

Kosmajci su do trijumfa stigli na krilima dvostrukih egzekutora Nikole Đurića i Miloša Marinkovića, dok su pogotke za domaćina autorizovali Milan Čičić, Đorđe Celin i Veselin Guberinić.

Tisa – Sopot 3:4 (3:3)

Novi Bečej – Dvorana: „Jedinstvo”. Gledalaca: 120. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Bojan Graovac (Ruma) i Miloš Jocović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Čičić u 4, 1:1 Đurić u 5, 2:1 Celin u 9, 2:2 Marinković u 11, 3:2 Guberinić u 12, 3:3 Marinković u 14, 3:4 Đurić u 40. minutu. Žuti karton: Jocić (Sopot).

Nagomilavanje prekršaja: Tisa 9 (4-5), Sopot 9 (4-5).

TISA: ĆURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Tomčić, Stanojev, Tomić, Vinović, Popov, Stojanović, Radanov, Vasković.

SOPOT: N. JANIĆIJEVIĆ, MARINKOVIĆ, ĐURIĆ, M. JANIĆIJEVIĆ, MILOVANOVIĆ, Jocić, Ivić, Janković, Kaličanin, Teofilović.