НАЈАВА КОЛА: ФОН – Црвена звезда – дуел непоражених, може ли Коњарник да засија над Космајем?

Прошли викенд протекао је у знаку успеха репрезентације Србије у склопу операције Француска, овај ће, уверени смо, у знаку одличног клупског футсала.

Дерби у оквиру шестог кола Прве лиге је, без сумње, дуел ФОН-а и Црвене звезде, другопласираног и првопласираног, логично, сви путеви воде у Шумице, уз загонетку: да ли је дошло време да неко из водећег двојца, до сада непораженог, коначно поклекне?

На програму је, сходно табели, још једна високорангирана посластица: меч четвртопласираног Новог Пазара и трећепласираног Винтер спорта, очито тимова који, такође, стреме ка самој завршници плеј-офа.

Да ли је ико пре почетка првенства очекивао да ће Нова Пазова после пет кола да буде са свим поразима закована за дно табеле? У суботу ће имати нову прилику да освоји прве бод(ове) на тешком гостовању у Врању

Земун Само право ће оков фењераша покушати да уклони од свог имена против Економца, с друге стране, Крагујевчани су у заосталој утакмици против Црвене звезде показали да су чврст залогај и, по свему судећи, покушаће из главног града у срце Шумадије да се врате с пленом.

Мегдан Калче и Јастрепца носи епитет дербија југа, али, ако је по досадашњим издањима, домаћин је апсолутни фаворит.

У осмој рунди друголигашког каравана највише неизвесности могло би да буде у утакмицама Металац Колорадо – Зуфо (први против другог) и Сопот – Коњарник (дерби тимова с територије ФС Београда)


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ШЕСТО КОЛО

Петак, 1. новембар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Винтер спорт (19.30)

(Дворана: „Пендик”, судије: Никола Алексић, Бојан Спасић и Марко Мартиновић, делегат: Слободан Корићанац)

Субота, 2. новембар

ВРАЊЕ: Врање – Нова Пазова (17.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Бојан Милић, Марко Савић и Дејан Стајић, делегат: Ненад Мутавџић)

БЕОГРАД: Земун Само право – Економац (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Петар Радојчић, Драгутин Божовић и Милош Јоцовић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Калча – Јастребац (20.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Иван Станковић, делегат: Небојша Динић)

БЕОГРАД: ФОН – Црвена звезда (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Бранко Галић, делегат: Миле Бекрић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Петак, 1. новембар

ИВАЊИЦА: Ивањица – САС (20.30)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Оливер Николић, Стеван Лазаревић и Душан Арсовић, делегат: Горан Старчевић)

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Тиса (20.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Никола Рабреновић, Ђорђе Нинић и Благоје Мијаиловић, делегат: Јовица Животић)

Понедељак, 4. новембар

БЕОГРАД: Бањица – РБ (18.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Ђорђе Петровић, Братислав Динић и Страхиња Радовић, делегат: Дејан Продановић)

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – Раднички 2010 (20.30)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Далибор Станковић, Александар Радојичић и Марјан Сарка, делегат: Предраг Бељевић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Зуфо (20.30)

(Дворана: „Бреза”, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Владан Ђермановић, делегат: Мирослав Цимеша)

СОПОТ: Сопот – Коњарник (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Александар Минић, Жељко Стоилков и Александар Ристић, делегат: Славенко Матовић)