NAJAVA KOLA: FON – Crvena zvezda – duel neporaženih, može li Konjarnik da zasija nad Kosmajem?

Prošli vikend protekao je u znaku uspeha reprezentacije Srbije u sklopu operacije Francuska, ovaj će, uvereni smo, u znaku odličnog klupskog futsala.

Derbi u okviru šestog kola Prve lige je, bez sumnje, duel FON-a i Crvene zvezde, drugoplasiranog i prvoplasiranog, logično, svi putevi vode u Šumice, uz zagonetku: da li je došlo vreme da neko iz vodećeg dvojca, do sada neporaženog, konačno poklekne?

Na programu je, shodno tabeli, još jedna visokorangirana poslastica: meč četvrtoplasiranog Novog Pazara i trećeplasiranog Vinter sporta, očito timova koji, takođe, streme ka samoj završnici plej-ofa.

Da li je iko pre početka prvenstva očekivao da će Nova Pazova posle pet kola da bude sa svim porazima zakovana za dno tabele? U subotu će imati novu priliku da osvoji prve bod(ove) na teškom gostovanju u Vranju

Zemun Samo pravo će okov fenjeraša pokušati da ukloni od svog imena protiv Ekonomca, s druge strane, Kragujevčani su u zaostaloj utakmici protiv Crvene zvezde pokazali da su čvrst zalogaj i, po svemu sudeći, pokušaće iz glavnog grada u srce Šumadije da se vrate s plenom.

Megdan Kalče i Jastrepca nosi epitet derbija juga, ali, ako je po dosadašnjim izdanjima, domaćin je apsolutni favorit.

U osmoj rundi drugoligaškog karavana najviše neizvesnosti moglo bi da bude u utakmicama Metalac Kolorado – Zufo (prvi protiv drugog) i Sopot – Konjarnik (derbi timova s teritorije FS Beograda)


PRVA FUTSAL LIGA – ŠESTO KOLO

Petak, 1. novembar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Vinter sport (19.30)

(Dvorana: „Pendik”, sudije: Nikola Aleksić, Bojan Spasić i Marko Martinović, delegat: Slobodan Korićanac)

Subota, 2. novembar

VRANJE: Vranje – Nova Pazova (17.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Bojan Milić, Marko Savić i Dejan Stajić, delegat: Nenad Mutavdžić)

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Ekonomac (20.00)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Petar Radojčić, Dragutin Božović i Miloš Jocović, delegat: Sead Čočić)

NIŠ: Kalča – Jastrebac (20.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Ivan Stanković, delegat: Nebojša Dinić)

BEOGRAD: FON – Crvena zvezda (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Branko Galić, delegat: Mile Bekrić)


DRUGA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Petak, 1. novembar

IVANJICA: Ivanjica – SAS (20.30)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Oliver Nikolić, Stevan Lazarević i Dušan Arsović, delegat: Goran Starčević)

SMEDEREVO: Smederevo – Tisa (20.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Nikola Rabrenović, Đorđe Ninić i Blagoje Mijailović, delegat: Jovica Životić)

Ponedeljak, 4. novembar

BEOGRAD: Banjica – RB (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Đorđe Petrović, Bratislav Dinić i Strahinja Radović, delegat: Dejan Prodanović)

BEČEJ: Bečej 2003 – Radnički 2010 (20.30)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Dalibor Stanković, Aleksandar Radojičić i Marjan Sarka, delegat: Predrag Beljević)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Zufo (20.30)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Bojan Graovac, Bane Papišta i Vladan Đermanović, delegat: Miroslav Cimeša)

SOPOT: Sopot – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Aleksandar Ristić, delegat: Slavenko Matović)