ПРВА ЛИГА: Звезди дерби против Фона, Калча Врање и Земун сигурни на својим паркетима

Још јуче је у уводној утакмици шестог кола Прве футсал лиге Србије, Нови Пазар на свом терену савладао Винтер спорт из Ниша, резултатом 6:1 (2:0). А ноћас су одигране преостале утакмице прволигашког каравана…

ВРАЊЕ – НОВА ПАЗОВА    4:1 (2:0)

У Врању је домаћин заслужено савладао Нову Пазову са три гола разлике. Прве полувреме је протекло у знаку доминације Врања, што се и одразило на резултат. Головима двоструког стрелца Милосављевића у 8. и 18.минуту, што је био и резултат полувремена.

И када се у наставку када се очекивало да ће домаћин рутински да приведе меч крају, гости смањују резултат преко искусног Игора Шоша на 2:1, једанаеаст минута пре краја. Принуђен је био тренер гостију Јакшић да уведе и петог играча да би евентуалним поготком изнудио бар нерешен резултат, и први бод за гостујућу екипу, али…

У настојању да дође до изједначења Пазовчани праве две грешеке које зналачки користе домачи играчи, и то најпре у 37.минуту када Додић повисује на 3:1, а тачку на и поставља и Николић за коначних 4:1. Победом Врање и освојеним бодовима улазе у средину табеле док је Пазова остала усамљена на последњем месту без бодова у тешкој ситуацији и борби за опстанак.

КМФ Врање

ЗЕМУН САМО ПРАВО – ЕКОНОМАЦ   4:2 (1:1)

Прва и веома значајна победа Земуна над актуелним прваком Србије Економцем. Вредна три бода и бег са дна првенствене табеле али и повратак пољуљаног самопоуздања пред наставак борбе за опстанак у елити.

У првом полувремену се  играло отворено на обе стране а такав је био и резулатат нерешен, Домаћини су повели у 5. минуту преко Мандића да би Економац  поравнао на 1:1 Милосављевић Лазар у 13. минуту. Бане Милосављевић опет доводи Земун Само право у вођство, да би три минута касније Дигић Саша поравнао на 2:2. Завршница меча у потпуности припада Земунцима који головима Банета Милосављевића у 30. и Ђуричића  долазе до значајне предности од 4:2 што је био и коначан резултат.

Земун, хала ПИНКИ. Гледалаца: 34. Судије: Радојчић Петар (Инђија), Божовић Драгутин (Кула) и Јоцовић Милош (Нови Сад). Стрелци: 1:0 Мандић у 5, 1:1 Милосављевић Лазар у 13, 2:1 Милосављевић Бранислав у 25, 2:2 Дигић у 28, 3:2 Милосављевић Б. у 30, и Ђуричић у 39.минуту. Жути картон: Петронијевић М. у 34. минуту /Земун Само право/.

ЗЕМУН САМО ПРАВО: АНТОНИЋ, ДЕНИЋ, РАМАДАНИ, ИНАЈЕТОВИЋ, ЛЕКИЋ, Калановић, Милосављевић Б., Секулић, Ђуричић, Петронијевић,  Мандић, Вујасиновић и Грујић.

ЕКОНОМАЦ: МИЛЕНКОВИЋ, ДИГИЋ, ВАСИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, МАРИНКОВИЋ, Раденковић, Миливојевић, Тадић, Гавриловић, Стојановић, Милосављевић Л. и Дугалић.

КАЛЧА – ЈАСТРЕБАЦ   6:2 (4:1)

Одлична утакмица је одиграна и у Нишу. Нишка Калча је убедљиво савладала екипу Јастребца из Блаца на свом паркету. Вреди истаћи и одличну посету јер је на трибинама Чаира било присутно чак 450 гледалаца.

Шеф струке Калче Цветановић Владан је одлично припремио утакмицу јер је његова екипа већ у 9. минуту водила са три гола разлике а стрелци су били прво репрезентативац Рамић Денис, Кнежевић Адриано и Костић Данило. После шестог акумулираног прекршаја домаћих играча сигуран извођач, са 10. метара, за Јастребац је био Цветановић Јован. Али Калча ипак голом Павловића одлази на одмор са три гола предности 4:1! Наставак доноси нешто мање ефикаснију игру оба тима, што никако не умањује квалитет ове футсал утакмице на паркету Нишког храма спорта – Чаира. Опет се уписује у стрелце Павловић код домаћина у 22. минуту. Епитет играча утакмице дефинитивно припада играчу Калче Александру Павловићу који постиже хет трик у 32. минуту утакмице! Опет су домаћини били нешто нервознији и оштрији од гостију па су играчи Јастребца имали још две прилике иу Казненог ударца са десет метара. Били су половични јер су искористили само један у последњем минуту меча и то преко Лапчевића за коначних 6:2!

Ниш, хала ЧАИР. Гледалаца: преко 450. Судије: Јакшић Александар (Горњи Милановац), Буројевић Бојан (Чачак) и Станковић Иван (Чачак). Стрелци: 1:0 Рамић у 4, 2:0 Кнежевић у 4, 3:0 Костић у 9, 3:1 Цветановић у 15.мин – КУ 10.м, 4:1 Павловић у 18, 5:1 Павловић у 22, 6:1 Павловић у 32, и 6:2 Лапчевић у 40.минуту – КУ 10.метара. Жути картони: Јањић у 14.мин /Калча/, Вукајловић у 29.мин и Урошевић у 33.минуту /Јастребац/. Црвених картона – није било.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, РАМИЋ, КОСТИЋ, Николић, Спасић, Јањић, Кнежевић, Соколовић и Стојадиновић.

ЈАСТРЕБАЦ: ЈОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, МИЦИЋ, ВУКАЈЛОВИЋ, СУДИМАЦ, Чолић, Гајић, Миливојевић, Јовановић, Лапчевић, Рајковић, Урошевић и Тимотијевић.

ФОН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА    2:3 (0:1)

Дерби кола је одигран у Београду. Домаћи ФОН је дочекао екипу Црвене Звезде, и ако су студенти пружили достојан отпор на крају су славили гости минималним резлутатом 3:2!

Имали су студенти прилике и игру на моменте и резултат али их је казнио „њихов бивши“ саиграч Петров за промашаје голом који је запечатио победника у овом дербију. Црвена Звезда је головима Копање и Марка Перића водила са 2:0, али се студенти нису предавали. Головима Пешића и Петронијевића ФОН поравнава на 2:2. Тада се чинило а нарочито после црвеног картона Бркића (други жути) да ће Фон и победити али тако није мислио новопечени репрезентативац Страхиња Петров који постиже победнички гол четири минута пре краја. Играо је Фон и са пет играча у пољу али то није донело промену резултата, што непрецизном завшницом а добрим делом и одличним интервенцијама младог голмана Црвене Звезде Радмановића.

Београд, хала Шумице. Гледалаца: око 200. Судије: Панић Небојша (Београд), Радуловић Владан (Београд) и Галић Бранко (Београд). Стрелци: 0:1 Копања у 4, 0:2 Перић у 27, 1:2 Пешић, 2:2 Петронијевић у 34, и 2:3 Петров у 36.минуту. Жути картони: Борисављевић у 28. минуту /Фон/, а црвени картон у 30.минуту Бркић Срђан – /Црвена Звезда/ други жути картон.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, БОРИСАВЉЕВИЋ, ЛАЗИЋ, ПЕШИЋ, МИЛАШИНОВИЋ, Петрашевић, Мајсторовић, Маргетић, Алексић и Стојановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, РНИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Поповић Давор, Поповић Бојан, Копања, Бркић, Станојевић и Роксић.