PRVA LIGA: Zvezdi derbi protiv Fona, Kalča Vranje i Zemun sigurni na svojim parketima

Još juče je u uvodnoj utakmici šestog kola Prve futsal lige Srbije, Novi Pazar na svom terenu savladao Vinter sport iz Niša, rezultatom 6:1 (2:0). A noćas su odigrane preostale utakmice prvoligaškog karavana…

VRANJE – NOVA PAZOVA    4:1 (2:0)

U Vranju je domaćin zasluženo savladao Novu Pazovu sa tri gola razlike. Prve poluvreme je proteklo u znaku dominacije Vranja, što se i odrazilo na rezultat. Golovima dvostrukog strelca Milosavljevića u 8. i 18.minutu, što je bio i rezultat poluvremena.

I kada se u nastavku kada se očekivalo da će domaćin rutinski da privede meč kraju, gosti smanjuju rezultat preko iskusnog Igora Šoša na 2:1, jedanaeast minuta pre kraja. Prinuđen je bio trener gostiju Jakšić da uvede i petog igrača da bi eventualnim pogotkom iznudio bar nerešen rezultat, i prvi bod za gostujuću ekipu, ali…

U nastojanju da dođe do izjednačenja Pazovčani prave dve grešeke koje znalački koriste domači igrači, i to najpre u 37.minutu kada Dodić povisuje na 3:1, a tačku na i postavlja i Nikolić za konačnih 4:1. Pobedom Vranje i osvojenim bodovima ulaze u sredinu tabele dok je Pazova ostala usamljena na poslednjem mestu bez bodova u teškoj situaciji i borbi za opstanak.

KMF Vranje

ZEMUN SAMO PRAVO – EKONOMAC   4:2 (1:1)

Prva i veoma značajna pobeda Zemuna nad aktuelnim prvakom Srbije Ekonomcem. Vredna tri boda i beg sa dna prvenstvene tabele ali i povratak poljuljanog samopouzdanja pred nastavak borbe za opstanak u eliti.

U prvom poluvremenu se  igralo otvoreno na obe strane a takav je bio i rezulatat nerešen, Domaćini su poveli u 5. minutu preko Mandića da bi Ekonomac  poravnao na 1:1 Milosavljević Lazar u 13. minutu. Bane Milosavljević opet dovodi Zemun Samo pravo u vođstvo, da bi tri minuta kasnije Digić Saša poravnao na 2:2. Završnica meča u potpunosti pripada Zemuncima koji golovima Baneta Milosavljevića u 30. i Đuričića  dolaze do značajne prednosti od 4:2 što je bio i konačan rezultat.

Zemun, hala PINKI. Gledalaca: 34. Sudije: Radojčić Petar (Inđija), Božović Dragutin (Kula) i Jocović Miloš (Novi Sad). Strelci: 1:0 Mandić u 5, 1:1 Milosavljević Lazar u 13, 2:1 Milosavljević Branislav u 25, 2:2 Digić u 28, 3:2 Milosavljević B. u 30, i Đuričić u 39.minutu. Žuti karton: Petronijević M. u 34. minutu /Zemun Samo pravo/.

ZEMUN SAMO PRAVO: ANTONIĆ, DENIĆ, RAMADANI, INAJETOVIĆ, LEKIĆ, Kalanović, Milosavljević B., Sekulić, Đuričić, Petronijević,  Mandić, Vujasinović i Grujić.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, STOJČEVSKI, MARINKOVIĆ, Radenković, Milivojević, Tadić, Gavrilović, Stojanović, Milosavljević L. i Dugalić.

KALČA – JASTREBAC   6:2 (4:1)

Odlična utakmica je odigrana i u Nišu. Niška Kalča je ubedljivo savladala ekipu Jastrebca iz Blaca na svom parketu. Vredi istaći i odličnu posetu jer je na tribinama Čaira bilo prisutno čak 450 gledalaca.

Šef struke Kalče Cvetanović Vladan je odlično pripremio utakmicu jer je njegova ekipa već u 9. minutu vodila sa tri gola razlike a strelci su bili prvo reprezentativac Ramić Denis, Knežević Adriano i Kostić Danilo. Posle šestog akumuliranog prekršaja domaćih igrača siguran izvođač, sa 10. metara, za Jastrebac je bio Cvetanović Jovan. Ali Kalča ipak golom Pavlovića odlazi na odmor sa tri gola prednosti 4:1! Nastavak donosi nešto manje efikasniju igru oba tima, što nikako ne umanjuje kvalitet ove futsal utakmice na parketu Niškog hrama sporta – Čaira. Opet se upisuje u strelce Pavlović kod domaćina u 22. minutu. Epitet igrača utakmice definitivno pripada igraču Kalče Aleksandru Pavloviću koji postiže het trik u 32. minutu utakmice! Opet su domaćini bili nešto nervozniji i oštriji od gostiju pa su igrači Jastrebca imali još dve prilike iu Kaznenog udarca sa deset metara. Bili su polovični jer su iskoristili samo jedan u poslednjem minutu meča i to preko Lapčevića za konačnih 6:2!

Niš, hala ČAIR. Gledalaca: preko 450. Sudije: Jakšić Aleksandar (Gornji Milanovac), Burojević Bojan (Čačak) i Stanković Ivan (Čačak). Strelci: 1:0 Ramić u 4, 2:0 Knežević u 4, 3:0 Kostić u 9, 3:1 Cvetanović u 15.min – KU 10.m, 4:1 Pavlović u 18, 5:1 Pavlović u 22, 6:1 Pavlović u 32, i 6:2 Lapčević u 40.minutu – KU 10.metara. Žuti kartoni: Janjić u 14.min /Kalča/, Vukajlović u 29.min i Urošević u 33.minutu /Jastrebac/. Crvenih kartona – nije bilo.

KALČA: STEFANOVIĆ, VUKADINOVIĆ, PAVLOVIĆ, RAMIĆ, KOSTIĆ, Nikolić, Spasić, Janjić, Knežević, Sokolović i Stojadinović.

JASTREBAC: JOVIĆ, CVETANOVIĆ, MICIĆ, VUKAJLOVIĆ, SUDIMAC, Čolić, Gajić, Milivojević, Jovanović, Lapčević, Rajković, Urošević i Timotijević.

FON – CRVENA ZVEZDA    2:3 (0:1)

Derbi kola je odigran u Beogradu. Domaći FON je dočekao ekipu Crvene Zvezde, i ako su studenti pružili dostojan otpor na kraju su slavili gosti minimalnim rezlutatom 3:2!

Imali su studenti prilike i igru na momente i rezultat ali ih je kaznio „njihov bivši“ saigrač Petrov za promašaje golom koji je zapečatio pobednika u ovom derbiju. Crvena Zvezda je golovima Kopanje i Marka Perića vodila sa 2:0, ali se studenti nisu predavali. Golovima Pešića i Petronijevića FON poravnava na 2:2. Tada se činilo a naročito posle crvenog kartona Brkića (drugi žuti) da će Fon i pobediti ali tako nije mislio novopečeni reprezentativac Strahinja Petrov koji postiže pobednički gol četiri minuta pre kraja. Igrao je Fon i sa pet igrača u polju ali to nije donelo promenu rezultata, što nepreciznom zavšnicom a dobrim delom i odličnim intervencijama mladog golmana Crvene Zvezde Radmanovića.

Beograd, hala Šumice. Gledalaca: oko 200. Sudije: Panić Nebojša (Beograd), Radulović Vladan (Beograd) i Galić Branko (Beograd). Strelci: 0:1 Kopanja u 4, 0:2 Perić u 27, 1:2 Pešić, 2:2 Petronijević u 34, i 2:3 Petrov u 36.minutu. Žuti kartoni: Borisavljević u 28. minutu /Fon/, a crveni karton u 30.minutu Brkić Srđan – /Crvena Zvezda/ drugi žuti karton.

FON: JOSIMOVIĆ, BORISAVLJEVIĆ, LAZIĆ, PEŠIĆ, MILAŠINOVIĆ, Petrašević, Majstorović, Margetić, Aleksić i Stojanović.

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, RNIĆ, PETROV, TALES, Popović Davor, Popović Bojan, Kopanja, Brkić, Stanojević i Roksić.