Перић срушио Калчу за Звездин низ, Нови Пазар у финишу утишао „Језеро”

У прве три утакмице седмог кола Прве лиге виђене су две победе домаћина и једна гостију: Црвена звезда – Калча 4:3, Јастребац – Врање 4:2 и Економац – Нови Пазар 1:7.

У једином мечу девете рунде друголигашког каравана САС је код куће савладао Бањицу 5:3.

Црвена звезда је задржала максималан учинак – седам победа из седам утакмица (21 бод), прати је Нови Пазар са 18

Јунак славља Црвене звезде у дербију био је двоструки стрелац Страхиња Петров, веровали или не – већ до трећег минута!

Егзекутори за лидера били су још и Никола Рнић и Марко Перић, док је гост из Ниша дуго био у игри захваљујући прецизним хицима Верољуба Вукадиновића, Александра Павловића и Дениса Рамића.

Детаљ са утакмице Црвена звезда – Калча (фото: А. Пековић)

Црвена звезда – Калча 4:3 (2:2)

Београд – Дворана: „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 500. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Ђорђе Нинић (Београд). Стрелци: 1:0 Петров у 1, 2:0 Петров у 3, 2:1 Вукадиновић у 6, 2:2 Павловић у 6, 3:2 Рнић у 23, 3:3 Рамић у 25, 4:3 Перић у 33. минуту. Жути картони: Д. Поповић, Петров, Рнић (Црвена звезда).

Нагомилавање прекршаја: Црвена звезда 9 (5-4), Калча 5 (1-4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д. ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Б. Поповић, Копања, Станојевић, Роксић.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, КОСТИЋ, РАМИЋ, Јањић, Арсић, Николић, Кнежевић, Спасић, Стојадиновић, Стојановић.

Нови Пазар је, испада, убедљиво тријумфовао у Крагујевцу, међутим, подмлађени тим Економца био је у резултатском егалу све до 28. минута.

Напоменимо, домаћин је голом Лазара Маринковића дошао и у вођство, али…

Екипу из града на Јошаници до вредне „тројке” предводили су Дејан Јовановић (2), Милан Мутавџић, Јакуп Рамадан, Елдин Реџовић, Нинослав Алексић и Енсар Реџовић.

Марко Гавриловић, тренер Новог Пазара, удаљен је у 18. минуту због уласка на терен и негодовања на одлуку судије Алексића

Предраг Јовановић (Нови Пазар) искључен је у 32. минуту због ударања противника лактом у пределу лица

Економац – Нови Пазар 1:7 (1:1)

Крагујевац – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 300. Судије: Никола Алексић (Београд), Никола Рабреновић (Београд) и Страхиња Радовић (Крагујевац). Стрелци: 1:0 Маринковић у 3, 1:1 Мутавџић у 14, 1:2 Д. Јовановић у 28, 1:3 Рамадан у 31, 1:4 Ел. Реџовић у 34, 1:5 Алексић у 36, 1:6 Д. Јовановић у 39, 1:7 Ен. Реџовић у 40. минуту. Жути картони: Милосављевић, Васић (Економац), Алексић, Садовић (Нови Пазар). Црвени картон: П. Јовановић (Нови Пазар) у 32. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Економац 9 (5-4), Нови Пазар 7 (6-1).

ЕКОНОМАЦ: МИЛАНОВИЋ, ДИГИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, ВАСИЋ, МАРИНКОВИЋ, Раденковић, Миливојевић, Гавриловић, Тадић, Милосављевић, Дугалић, Миленковић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, МУТАВЏИЋ, П. ЈОВАНОВИЋ, Рамадан, Костић, Радетинац, Садовић, Мираљемовић, Мујовић, Ен. Реџовић, Д. Јовановић.

Jастребац, с друге стране, слави Александра Радојичића, са хет-триком најзаслужнијег за победу над Врањем, додајмо, уз помоћ Душана Вукајловића.

Голови за госте дело су Николе Додића и Милоша Трајковића.

Јастребац – Врање 4:2 (2:2)

Блаце – Дворана: „Чика Душко Јовановић”. Гледалаца: 80. Судије: Небојша Панић (Београд), Бранко Галић (Београд) и Братислав Динић (Крагујевац). Стрелци: 0:1 Додић у 10, 1:1 Радојичић у 12, 1:2 Трајковић у 14, 2:2 Радојичић у 16, 3:2 Вукајловић у 30, 4:2 Радојичић у 38. минуту. Жути картони: Крстевски, Трајковић (Врање).

Нагомилавање прекршаја: Јастребац 7 (3-4), Врање 12 (4-8).

ЈАСТРЕБАЦ: ЈОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, МИЦИЋ, СУДИМАЦ, ВУКАЈЛОВИЋ, Јовановић, Миливојевић, Рајковић, Сибиновић, Лапчевић, Чолић, Урошевић, Радојичић, Гајић.

ВРАЊЕ: МИЛЕНКОВИЋ, ТАСИЋ, ТРАЈКОВИЋ, КРСТЕВСКИ, ДОДИЋ, Крстић, Димитријевић, Милосављевић, Димчић, П. Николић, М. Николић.

САС је преокретом успео да надвиси добру Бањицу: са три гола може да се подичи Игор Аранитовић, са по једним Саво Делић (из пенала) и Стефан Живанов.

Београђани су испустили предност с полувремена, упркос погоцима Алексе Средојевића (2) и Марка Симеуновића.

САС – Бањица 5:3 (1:2)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалаца: 100. Судије: Бојан Граовац (Рума), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Марјан Сарка (Вршац). Стрелци: 1:0 Аранитовић у 4, 1:1 Симеуновић у 14, 1:2 Средојевић у 15, 2:2 Аранитовић у 31, 3:2 Делић (10м) у 34, 3:3 Средојевић у 38, 4:3 Аранитовић у 38, 5:3 Живанов у 40. минуту. Жути картони: Родић, Вукоје, Новковић (САС), Симеуновић, Вукашиновић, Јовановић (Бањица).

Нагомилавање прекршаја: САС 7 (2-5), Бањица 11 (5-6).

САС: РОДИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, РАДЕНКОВИЋ, Лојпур, Милићев, Мандић, Шкорић, Делић, Вукоје, Новковић, Дамјановић, Јевремов.

БАЊИЦА: ДЕСТАНИ, ВУКАШИНОВИЋ, СИМИЋ, КРСТИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Средојевић, Митић, Петровић, Виријевић, Симеуновић, Кањевац, Курсулић, Пајковић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – СЕДМО КОЛО

Петак, 8. новембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нови Пазар 1:7 (1:1)

(Маринковић 3 – Мутавџић 14, Д. Јовановић 28, 39, Рамадан 31, Ел. Реџовић 34, Алексић 36, Ен. Реџовић 40)

БЛАЦЕ: Јастребац – Врање 4:2 (2:2)

(Радојичић 12, 16, 38, Вукајловић 30 – Додић 10, Трајковић 14)

БЕОГРАД: Црвена звезда – Калча 4:3 (2:2)

(Петров 1, 3, Рнић 23, Перић 33 – Вукадиновић 6, Павловић 6, Рамић 25)

Недеља, 10. новембар

НИШ: Винтер спорт – ФОН (19.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Бојан Буројевић, делегат: Небојша Ристић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Земун Само право (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Стеван Лазаревић, делегат: Братислав Денић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

ЗРЕЊАНИН: САС – Бањица 5:3 (1:2)

(Аранитовић 4, 31, 38, Делић 34 (10м), Живанов 40 – Симеуновић 14, Средојевић 15, 38)

Субота, 9. новембар

НИШ: Раднички 2010 – Ивањица (20.00)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Александар Ристић, делегат: Дарко Стојиљковић)

БЕОГРАД: Коњарник – Смедерево (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Марко Савић, делегат: Владан Миладиновић)

ВАЉЕВО: РБ – Сопот (18.00)

(Дворана: „Ваљево”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Александар Радојичић, делегат: Ђорђе Билић)

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Бечеј 2003 (20.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Братислав Јовић, Иван Станковић и Милош Грујић, делегат: Марјан Ђорђевић)

Понедељак, 11. новембар

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Металац Колорадо 18.30)

(Дворана: „Јединство”, судије: Владан Радуловић, Предраг Лазаревић и Драгутин Божовић, делегат: Милош Лазаревић)