Perić srušio Kalču za Zvezdin niz, Novi Pazar u finišu utišao „Jezero”

U prve tri utakmice sedmog kola Prve lige viđene su dve pobede domaćina i jedna gostiju: Crvena zvezda – Kalča 4:3, Jastrebac – Vranje 4:2 i Ekonomac – Novi Pazar 1:7.

U jedinom meču devete runde drugoligaškog karavana SAS je kod kuće savladao Banjicu 5:3.

Crvena zvezda je zadržala maksimalan učinak – sedam pobeda iz sedam utakmica (21 bod), prati je Novi Pazar sa 18

Junak slavlja Crvene zvezde u derbiju bio je dvostruki strelac Strahinja Petrov, verovali ili ne – već do trećeg minuta!

Egzekutori za lidera bili su još i Nikola Rnić i Marko Perić, dok je gost iz Niša dugo bio u igri zahvaljujući preciznim hicima Veroljuba Vukadinovića, Aleksandra Pavlovića i Denisa Ramića.

Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Kalča (foto: A. Peković)

Crvena zvezda – Kalča 4:3 (2:2)

Beograd – Dvorana: „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 500. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Miloš Jocović (Novi Sad) i Đorđe Ninić (Beograd). Strelci: 1:0 Petrov u 1, 2:0 Petrov u 3, 2:1 Vukadinović u 6, 2:2 Pavlović u 6, 3:2 Rnić u 23, 3:3 Ramić u 25, 4:3 Perić u 33. minutu. Žuti kartoni: D. Popović, Petrov, Rnić (Crvena zvezda).

Nagomilavanje prekršaja: Crvena zvezda 9 (5-4), Kalča 5 (1-4).

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B. Popović, Kopanja, Stanojević, Roksić.

KALČA: STEFANOVIĆ, VUKADINOVIĆ, PAVLOVIĆ, KOSTIĆ, RAMIĆ, Janjić, Arsić, Nikolić, Knežević, Spasić, Stojadinović, Stojanović.

Novi Pazar je, ispada, ubedljivo trijumfovao u Kragujevcu, međutim, podmlađeni tim Ekonomca bio je u rezultatskom egalu sve do 28. minuta.

Napomenimo, domaćin je golom Lazara Marinkovića došao i u vođstvo, ali…

Ekipu iz grada na Jošanici do vredne „trojke” predvodili su Dejan Jovanović (2), Milan Mutavdžić, Jakup Ramadan, Eldin Redžović, Ninoslav Aleksić i Ensar Redžović.

Marko Gavrilović, trener Novog Pazara, udaljen je u 18. minutu zbog ulaska na teren i negodovanja na odluku sudije Aleksića

Predrag Jovanović (Novi Pazar) isključen je u 32. minutu zbog udaranja protivnika laktom u predelu lica

Ekonomac – Novi Pazar 1:7 (1:1)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 300. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Nikola Rabrenović (Beograd) i Strahinja Radović (Kragujevac). Strelci: 1:0 Marinković u 3, 1:1 Mutavdžić u 14, 1:2 D. Jovanović u 28, 1:3 Ramadan u 31, 1:4 El. Redžović u 34, 1:5 Aleksić u 36, 1:6 D. Jovanović u 39, 1:7 En. Redžović u 40. minutu. Žuti kartoni: Milosavljević, Vasić (Ekonomac), Aleksić, Sadović (Novi Pazar). Crveni karton: P. Jovanović (Novi Pazar) u 32. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (5-4), Novi Pazar 7 (6-1).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, STOJČEVSKI, VASIĆ, MARINKOVIĆ, Radenković, Milivojević, Gavrilović, Tadić, Milosavljević, Dugalić, Milenković.

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, P. JOVANOVIĆ, Ramadan, Kostić, Radetinac, Sadović, Miraljemović, Mujović, En. Redžović, D. Jovanović.

Jastrebac, s druge strane, slavi Aleksandra Radojičića, sa het-trikom najzaslužnijeg za pobedu nad Vranjem, dodajmo, uz pomoć Dušana Vukajlovića.

Golovi za goste delo su Nikole Dodića i Miloša Trajkovića.

Jastrebac – Vranje 4:2 (2:2)

Blace – Dvorana: „Čika Duško Jovanović”. Gledalaca: 80. Sudije: Nebojša Panić (Beograd), Branko Galić (Beograd) i Bratislav Dinić (Kragujevac). Strelci: 0:1 Dodić u 10, 1:1 Radojičić u 12, 1:2 Trajković u 14, 2:2 Radojičić u 16, 3:2 Vukajlović u 30, 4:2 Radojičić u 38. minutu. Žuti kartoni: Krstevski, Trajković (Vranje).

Nagomilavanje prekršaja: Jastrebac 7 (3-4), Vranje 12 (4-8).

JASTREBAC: JOVIĆ, CVETANOVIĆ, MICIĆ, SUDIMAC, VUKAJLOVIĆ, Jovanović, Milivojević, Rajković, Sibinović, Lapčević, Čolić, Urošević, Radojičić, Gajić.

VRANJE: MILENKOVIĆ, TASIĆ, TRAJKOVIĆ, KRSTEVSKI, DODIĆ, Krstić, Dimitrijević, Milosavljević, Dimčić, P. Nikolić, M. Nikolić.

SAS je preokretom uspeo da nadvisi dobru Banjicu: sa tri gola može da se podiči Igor Aranitović, sa po jednim Savo Delić (iz penala) i Stefan Živanov.

Beograđani su ispustili prednost s poluvremena, uprkos pogocima Alekse Sredojevića (2) i Marka Simeunovića.

SAS – Banjica 5:3 (1:2)

Zrenjanin – Dvorana: „Kristalna”. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Blagoje Mijailović (Vršac) i Marjan Sarka (Vršac). Strelci: 1:0 Aranitović u 4, 1:1 Simeunović u 14, 1:2 Sredojević u 15, 2:2 Aranitović u 31, 3:2 Delić (10m) u 34, 3:3 Sredojević u 38, 4:3 Aranitović u 38, 5:3 Živanov u 40. minutu. Žuti kartoni: Rodić, Vukoje, Novković (SAS), Simeunović, Vukašinović, Jovanović (Banjica).

Nagomilavanje prekršaja: SAS 7 (2-5), Banjica 11 (5-6).

SAS: RODIĆ, ŽIVANOV, ARANITOVIĆ, TOMIN, RADENKOVIĆ, Lojpur, Milićev, Mandić, Škorić, Delić, Vukoje, Novković, Damjanović, Jevremov.

BANJICA: DESTANI, VUKAŠINOVIĆ, SIMIĆ, KRSTIĆ, JOVANOVIĆ, Sredojević, Mitić, Petrović, Virijević, Simeunović, Kanjevac, Kursulić, Pajković.

PRVA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 8. novembar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Novi Pazar 1:7 (1:1)

(Marinković 3 – Mutavdžić 14, D. Jovanović 28, 39, Ramadan 31, El. Redžović 34, Aleksić 36, En. Redžović 40)

BLACE: Jastrebac – Vranje 4:2 (2:2)

(Radojičić 12, 16, 38, Vukajlović 30 – Dodić 10, Trajković 14)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Kalča 4:3 (2:2)

(Petrov 1, 3, Rnić 23, Perić 33 – Vukadinović 6, Pavlović 6, Ramić 25)

Nedelja, 10. novembar

NIŠ: Vinter sport – FON (19.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Aleksandar Jakšić, Đorđe Petrović i Bojan Burojević, delegat: Nebojša Ristić)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Zemun Samo pravo (20.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Stevan Lazarević, delegat: Bratislav Denić)

DRUGA FUTSAL LIGA – DEVETO KOLO

ZRENJANIN: SAS – Banjica 5:3 (1:2)

(Aranitović 4, 31, 38, Delić 34 (10m), Živanov 40 – Simeunović 14, Sredojević 15, 38)

Subota, 9. novembar

NIŠ: Radnički 2010 – Ivanjica (20.00)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Aleksandar Ristić, delegat: Darko Stojiljković)

BEOGRAD: Konjarnik – Smederevo (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Bojan Milić, Željko Stoilkov i Marko Savić, delegat: Vladan Miladinović)

VALJEVO: RB – Sopot (18.00)

(Dvorana: „Valjevo”, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Aleksandar Radojičić, delegat: Đorđe Bilić)

BUJANOVAC: Zufo – Bečej 2003 (20.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić, delegat: Marjan Đorđević)

Ponedeljak, 11. novembar

NOVI BEČEJ: Tisa – Metalac Kolorado 18.30)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Vladan Radulović, Predrag Lazarević i Dragutin Božović, delegat: Miloš Lazarević)