Ristić u poslednjem minutu za pobedu Vinter sporta nad FON-om, Sopot slavio u Valjevu

U nedelju uveče, u okviru sedmog kola Prve lige, Vinter sport je u Nišu savladao FON 2:1, dok je u devetoj rundi drugoligaškog karavana Sopot slavio na gostovanju RB-u u Valjevu 4:3 i Zufo je u Bujanovcu nadigrao Bečej 2003 3:2.

Utakmica Nova Pazova – Zemun Samo pravo je odložena: gosti su takmičarskim organima dostavili lekarske izveštaje o bolesti četvorice igrača

Apsolutni heroj trijumfa Vinter sporta nad FON-om bio je Vladimir Ristić, strelac oba gola, odlučujućeg u poslednjem minutu posle maestralnog solo prodora.

Jedini pogodak za Beograđane delo je Lazara Petraševića.

Ivica Nikolić, predstavnik Vinter sporta, udaljen je s klupe u 38. minutu zbog ometanja igrača prilikom ubacivanja

Vinter sport – FON 2:1 (1:1)

Niš – Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 250. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Đorđe Petrović (Čačak) i Bojan Burojević (Čačak). Strelci: 1:0 Ristić u 3, 1:1 Petrašević u 20, 2:1 Ristić u 40. minutu. Žuti karton: M. Đorđević (Vinter sport).

Nagomilavanje prekršaja: Vinter sport 8 (3-5), FON 11 (4-7).

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, RISTIĆ, JOVANOVIĆ, RANČIĆ, ILIĆ, M. Pavlović, Miković, M. Đorđević, Đelić, Živić, J. Đorđević, Janković, Spasojević.

FON: JOSIMOVIĆ, MILAŠINOVIĆ, LAZIĆ, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Borisavljević, Petrašević, Majstorović, Ristanović, Aleksić, Stojanović, Margetić.

Sopot se za poraz kod kuće od Konjarnika iskupio na gostovanju RB-u u Valjevu, najviše zahvaljujući sjajnoj igri Nikole Đurića (2), Dušana Stijelje i Marka Janićijevića.

Egzekutori za domaćina bili su Aleksandar Kovačić i KrstićiVladimir i Nenad.

PESMA DO KOSMAJA: Slavlje Sopota u Valjevu Foto: Fejsbuk

RB – Sopot 3:4 (1:1)

Valjevo – Dvorana: „Valjevo”. Gledalaca: 200. Sudije: Dalibor Stanković (Lazarevac), Marko Martinović (Lazarevac) i Aleksandar Radojičić (Lajkovac). Strelci: 1:0 Kovačić u 5, 1:1 Stijelja u 16, 1:2 Janićijević u 22, 2:2 V. Krstić u 33, 2:3 Đurić u 36, 3:3 N. Krstić u 39, 3:4 Đurić u 40. minutu. Žuti kartoni: Ristović, Ranisavljević (RB).

Nagomilavanje prekršaja: RB 7 (3-4), Sopot 5 (1-4).

RB: VIŠIĆ, RANISAVLJEVIĆ, PETROVIĆ, VITOROVIĆ, V. KRSTIĆ, Milovanović, Marković, Perišić, Ristović, Kovačić, N. Krstić.

SOPOT: ŠVABIĆ, KALIČANIN, JOCIĆ, M. JANIĆIJEVIĆ, ĐURIĆ, Stijelja, Ivić, Milić.

Zufo je iskoristio prednost domaćeg terena i zahvaljujući golu više u nastavku susreta ostvario vrednu „trojku” protiv Bečeja 2003 (presudio Igor Stefanović u poslednjem minutu!)

BOLJI OD BEČEJACA: KMF Zufo Foto: Fejsbuk

Zufo – Bečej 2003 3:2 (1:1)

Bujanovac – Dvorana: „Mladost”. Gledalaca: 500. Sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić (svi iz Niša). Strelci: 1:0 Iseni u 4, 1:1 Vorgučin u 11, 2:1 Matejev u 23, 2:2 Arđeljan u 34, 3:2 Stefanović u 40. minutu. Žuti kartoni: D. Pašić, Iseni, Aljiji, Ristić (Zufo), Golub, Kobiljski, Stanić (Bečej 2003).

Nagomilavanje prekršaja: Zufo 10 (5-5), Bečej 2003 7 (2-5).

ZUFO: D. PAŠIĆ, MILJKOVIĆ, STEFANOVIĆ, ISENI, MATEJEV, Ljevica, Ristić, Aliji, Marjanović, Ajeti, Mazreku, N. Pašić.

BEČEJ 2003: VADASKI, ARĐELJAN, GOLUB, DRAŽIĆ, STANIĆ, Ćulum, Kobiljski, Vorgučin, Novakov.

U jednoj od najzanimljivijih drugoligaških utakmica, u subotu uveče, Konjarnik je brojao do osam protiv Smedereva!

GOLEADA U ŠUMICAMA: Detalj s meča Konjarnik – Smederevo Foto: A. P.

Het-trikom se istakao Miloš Ljujić, po dva gola postigli su Stefan Kokotović i Aleksandar Milutinović, jedan Nikola Vićić, dok je čast gostiju iz Đurđevog grada spasao Petar Milovanović.

POBEDA ZA NAVIJAČE: KMF Konjarnik Foto: A. P.

Konjarnik – Smederevo 8:1 (3:0)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 300. Sudije: Bojan Milić (Kruševac), Željko Stoilkov (Aleksinac) i Marko Savić (Blace). Strelci: 1:0 Vićić u 4, 2:0 Ljujić u 10, 3:0 Kokotović u 12, 4:0 Milutinović u 22, 5:0 Kokotović u 23, 6:0 Ljujić u 32, 6:1 Milovanović u 36, 7:1 Milutinović u 36, 8:1 Ljujić u 40. minutu. Žuti kartoni: Šljukić, Filipović (Konjarnik), Jevtić, Paunović (Smederevo).

Nagomilavanje prekršaja: Konjarnik 7 (4-3), Smederevo 6 (3-3).

KONJARNIK: DRNDAREVIĆ, MILUTINOVIĆ, KOKOTOVIĆ, VIĆIĆ, LJUJIĆ, Filipović, Mihić, Milosavljević, Šljukić, Ristanović, Ratković.

SMEDEREVO: MILJKOVIĆ, JEVTIĆ, PRVULOVIĆ, ĐORĐEVIĆ, FILIPOVIĆ, Milovanović, Brkić, Paunović, Tešanović, Marković, Popović.

PRVA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 8. novembar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Novi Pazar 1:7 (1:1)

(Marinković 3 – Mutavdžić 14, D. Jovanović 28, 39, Ramadan 31, El. Redžović 34, Aleksić 36, En. Redžović 40)

BLACE: Jastrebac – Vranje 4:2 (2:2)

(Radojičić 12, 16, 38, Vukajlović 30 – Dodić 10, Trajković 14)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Kalča 4:3 (2:2)

(Petrov 1, 3, Rnić 23, Perić 33 – Vukadinović 6, Pavlović 6, Ramić 25)

Nedelja, 10. novembar

NIŠ: Vinter sport – FON 2:1 (1:1)

(Ristić 3, 40 – Petrašević 20)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Zemun Samo pravo – ODLOŽENO

DRUGA FUTSAL LIGA – DEVETO KOLO

ZRENJANIN: SAS – Banjica 5:3 (1:2)

(Aranitović 4, 31, 38, Delić 34 (10m), Živanov 40 – Simeunović 14, Sredojević 15, 38)

Subota, 9. novembar

NIŠ: Radnički 2010 – Ivanjica 0:9 (0:1)

BEOGRAD: Konjarnik – Smederevo 8:1 (3:0)

(Vićić 4, Ljujić 10, 32, 40, Kokotović 12, 23, Milutinović 22, 36 – Milovanović 36)

VALJEVO: RB – Sopot 3:4 (1:1)

(Kovačić 5, V. Krstić 33, N. Krstić 39 – Stijelja 16, Janićijević 22, Đurić 36, 40)

BUJANOVAC: Zufo – Bečej 2003 3:2 (1:1)

(Iseni 4, Matejev 23, Stefanović 40 – Vorgučin 11, Arđeljan 34)

Ponedeljak, 11. novembar

NOVI BEČEJ: Tisa – Metalac Kolorado 18.30)

(Dvorana: „Jedinstvo”, sudije: Vladan Radulović, Predrag Lazarević i Dragutin Božović, delegat: Miloš Lazarević)