ДРУГА ЛИГА: Тиса дубока за Металац Колорадо

Нови Бечеј постаје центар футсал дешавања а у прилог овој тврдњи иде и резултат вечерашњег дербија где је домаћа Тиса до врха напунила мрежу до овог кола лидера на табели Друге футсал лиге Србије милановачки – Металац Колорадо. Са домаће стране велико искуство а са друге футсал будућност која неумитно долази…

КМФ ТИСА – КМФ МЕТАЛАЦ КОЛОРАДО  9:3 (3:2)

Већ на почетку утакмице је Тиса диктирала ритам али се млада екипа из Милановца одлично представила присутној публици у хали Језеро у Новом Бечеју. Целин је начео мрежу гостију већ у 3. минуту утакмице, да би голом Томичића Тиса удвостручила предност на 2:0. Међутим. Играчи тренера Ивана Вуксановића тада демонстрирају футсал који их је довео на врх табеле, и у само непуна два минута головима Николић Душана анулирају предност домаћина 2:2. Ипак Својим другим голом на утакмици Чедомир Томичић доноси предност домаћину на 3:2 што је уједно био и резултат полувремена.

Губеринић Веселин и Целин Ђорђе /КМФ ТИСА/
Губеринић Веселин и Целин Ђорђе – ударни тандем КМФ ТИСА /фото Лампоне /

Наставак је практично показао да је нападачки екипа Тисе далеко испред свих конкурената у Другој лиги. Иако су гости изједначили већ у 21. минуту на 3:3 преко расположеног стрелца хет трика Николића, Тиса до краја постиже шест голова – Виновић 26.мин, Томичић 28.мин, Губеринић 29. и 32.мин, Чичић 33.мин, Томић 36.мин!

Без дилеме је најбољи играч Друге футсал лиге Србије – Губеринић Веселин који игра футсал из љубави /и мини фудбал/. Рођени суботичанин, а иначе пословно успешан адвокат у Новом Саду.

Нови Бечеј, СРЦ „Јединство“. Гледалаца око 150. Судије: Радуловић Владан (Београд), Лазаревић Предраг (Београд) и Божовић Драгутин (Кула). Стрелци: Целин 3.мин, Томичић 7, 13. и 28.мин, Виновић 26.мин, Губеринић 29. и 32.мин, Чичић 33.ми, Томић 36.мин (сви ТИСА), Николић 10,11. и 21.минут (Металац Колорадо). Жути картони: Губеринић Веселин у 31.минуту /неспортско понашање/, и Николић Душан у 22. минуту /безобзиран старт/.

ТИСА: ЂУРЧИЋ, ЧИЧИЋ, ЛЕТИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ЦЕЛИН, Андрић, Томчић, Станојев, Томић, Шејмиши, Стојанов и Виновић. Тренер: Иван Блажин.

МЕТАЛАЦ КОЛОРАДО: ТОПАЛОВИЋ, РОСИЋ, НИКОЛИЋ, ЛАЗОВИЋ, УРОШЕВИЋ, Ратковић, Ђорђевић, Јеремић, Цветковић и Петровић. Тренер: Иван Вуксановић.