DRUGA LIGA: Tisa duboka za Metalac Kolorado

Novi Bečej postaje centar futsal dešavanja a u prilog ovoj tvrdnji ide i rezultat večerašnjeg derbija gde je domaća Tisa do vrha napunila mrežu do ovog kola lidera na tabeli Druge futsal lige Srbije milanovački – Metalac Kolorado. Sa domaće strane veliko iskustvo a sa druge futsal budućnost koja neumitno dolazi…

KMF TISA – KMF METALAC KOLORADO  9:3 (3:2)

Već na početku utakmice je Tisa diktirala ritam ali se mlada ekipa iz Milanovca odlično predstavila prisutnoj publici u hali Jezero u Novom Bečeju. Celin je načeo mrežu gostiju već u 3. minutu utakmice, da bi golom Tomičića Tisa udvostručila prednost na 2:0. Međutim. Igrači trenera Ivana Vuksanovića tada demonstriraju futsal koji ih je doveo na vrh tabele, i u samo nepuna dva minuta golovima Nikolić Dušana anuliraju prednost domaćina 2:2. Ipak Svojim drugim golom na utakmici Čedomir Tomičić donosi prednost domaćinu na 3:2 što je ujedno bio i rezultat poluvremena.

Guberinić Veselin i Celin Đorđe /KMF TISA/
Guberinić Veselin i Celin Đorđe – udarni tandem KMF TISA /foto Lampone /

Nastavak je praktično pokazao da je napadački ekipa Tise daleko ispred svih konkurenata u Drugoj ligi. Iako su gosti izjednačili već u 21. minutu na 3:3 preko raspoloženog strelca het trika Nikolića, Tisa do kraja postiže šest golova – Vinović 26.min, Tomičić 28.min, Guberinić 29. i 32.min, Čičić 33.min, Tomić 36.min!

Bez dileme je najbolji igrač Druge futsal lige Srbije – Guberinić Veselin koji igra futsal iz ljubavi /i mini fudbal/. Rođeni subotičanin, a inače poslovno uspešan advokat u Novom Sadu.

Novi Bečej, SRC „Jedinstvo“. Gledalaca oko 150. Sudije: Radulović Vladan (Beograd), Lazarević Predrag (Beograd) i Božović Dragutin (Kula). Strelci: Celin 3.min, Tomičić 7, 13. i 28.min, Vinović 26.min, Guberinić 29. i 32.min, Čičić 33.mi, Tomić 36.min (svi TISA), Nikolić 10,11. i 21.minut (Metalac Kolorado). Žuti kartoni: Guberinić Veselin u 31.minutu /nesportsko ponašanje/, i Nikolić Dušan u 22. minutu /bezobziran start/.

TISA: ĐURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Andrić, Tomčić, Stanojev, Tomić, Šejmiši, Stojanov i Vinović. Trener: Ivan Blažin.

METALAC KOLORADO: TOPALOVIĆ, ROSIĆ, NIKOLIĆ, LAZOVIĆ, UROŠEVIĆ, Ratković, Đorđević, Jeremić, Cvetković i Petrović. Trener: Ivan Vuksanović.