Црни петак за Нови Пазар и изненађење Земунаца, у Смедереву меч каснио 56 минута

У првој утакмици осмог кола Прве лиге велико изненађење: Земун Само право је савладао Нови Пазар 2:1, док су у оквиру десете рунде друголигашког каравана Смедерево и РБ играли нерешено 4:4!

Земунци су „тројком” у „Пинкију” прескочили на табели два клуба – Јастребац и Економац и сад су седми, са шест бодова

Земун Само право је до тријумфа стигао после преокрета већ у првом полувремену: гол је постигао Никола Лекић и аутогол Милан Мутавџић!

Пре тога, стрелац за Нови Пазар (очито – био му црни петак!) био је Дејан Јовановић.

Дакле, догодило се чудо: други отпозади надиграо је другопласираног!

Земун Само право – Нови Пазар 2:1 (2:1)

Београд – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 45. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Ђорђе Нинић (Београд). Стрелци: 0:1 Д. Јовановић у 5, 1:1 Лекић у 12, 2:1 Мутавџић аутогол у 20. минуту. Жути картони: Инајетовић, Милосављевић (Земун Само право), Хот (Нови Пазар).

Нагомилавање прекршаја: Земун Само право 8 (4-4), Нови Пазар 7 (4-3).

ЗЕМУН САМО ПРАВО: АНТОНИЋ, ДЕНИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, ЂУРИЧИЋ, ЛЕКИЋ, Калановић, Рамадани, Секулић, Петронијевић, Мандић, Вујасиновић, Инајетовић, Грујић, Лазић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Рамадан, Костић, Радетинац, Мираљемовић, Мујовић, Ен. Реџовић, Д. Јовановић.

Утакмица у Ђурђевом граду је каснила 56 минута (!) због претходног меча у истој дворани – кошаркашког

Двоструки егзекутор за Смедеревце био је Владан Првуловић, по једном су мрежу РБ-а затресли Слободан Јевтић и Бојан Филиповић.

Ваљевци су приграбили вредан бод захваљујући прецизности Марка Прокића, Ненада Крстића, Николе Ранисављевића и Риста Ристовића.

Урош Пауновић (Смедерево) искључен је у 28. минуту због друге опомене, међутим, Ваљевци у наредних 120 секунди нису искористили играча више

Смедерево – РБ 4:4 (2:2)

Смедерево – Дворана: „Смедерево”. Гледалаца: 200. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Бојан Буројевић (Чачак). Стрелци: 1:0 Јевтић у 5, 1:1 Прокић у 10, 2:1 Првуловић у 11, 2:2 Н. Крстић у 17, 3:2 Филиповић у 22, 3:3 Ранисављевић у 22, 3:4 Ристовић у 31, 4:4 Првуловић у 35. минуту. Жути картони: Пауновић, Јевтић (Смедерево), Петровић (РБ). Црвени картон: Пауновић (Смедерево) у 28. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Смедерево 9 (6-3), РБ 10 (6-4).

СМЕДЕРЕВО: ПОПОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ПРВУЛОВИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, МАРКОВИЋ, Филиповић, Јевтић, Пантић, Живковић, Бркић, Пауновић, Јовановић, Миљковић.

РБ: РАНКОВИЋ, ИЛИЋ, ПЕРИШИЋ, В. КРСТИЋ, РИСТОВИЋ, Прокић, Љубојевић, Петровић, Виторовић, Ковачић, Н. Крстић, Ранисављевић, Вишић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Петак, 15. новембар

БЕОГРАД: Земун Само право – Нови Пазар 2:1 (2:1)

(Лекић 12, Мутавџић аг 20 – Д. Јовановић 5)

Субота, 16. новембар

ВРАЊЕ: Врање – Црвена звезда (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Иван Станковић, делегат: Небојша Динић)

Недеља, 17. новембар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Јастребац (17.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Марко Савић, делегат: Ненад Митић)

БЕОГРАД: ФОН – Економац (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Бранко Галић, делегат: Братислав Денић)

Четвртак, 21. новембар

НИШ: Калча – Винтер спорт (20.30)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ 4:4 (2:2)

(Јевтић 5, Првуловић 11, 35, Филиповић 22 – Прокић 10, Н. Крстић 17, Ранисављевић 22, Ристовић 31)

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Тиса (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Небојша Панић, Никола Алексић и Александар Ристић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 18. новембар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – Ивањица (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Бојан Граовац, Владан Ђермановић и Бане Папишта, делегат: Борис Правиловић)

БЕОГРАД: Бањица – Раднички 2010 (18.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Благоје Мијаиловић, Марјан Сарка и Александар Радојичић, делегат: Горан Старчевић)

СОПОТ: Сопот – САС (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Братислав Јовић, Стеван Лазаревић и Милош Грујић, делегат: Божидар Нинчић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Коњарник (20.30)

(Дворана: „Бреза”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Страхиња Радовић, делегат: Дарко Стојиљковић)