Crni petak za Novi Pazar i iznenađenje Zemunaca, u Smederevu meč kasnio 56 minuta

U prvoj utakmici osmog kola Prve lige veliko iznenađenje: Zemun Samo pravo je savladao Novi Pazar 2:1, dok su u okviru desete runde drugoligaškog karavana Smederevo i RB igrali nerešeno 4:4!

Zemunci su „trojkom” u „Pinkiju” preskočili na tabeli dva kluba – Jastrebac i Ekonomac i sad su sedmi, sa šest bodova

Zemun Samo pravo je do trijumfa stigao posle preokreta već u prvom poluvremenu: gol je postigao Nikola Lekić i autogol Milan Mutavdžić!

Pre toga, strelac za Novi Pazar (očito – bio mu crni petak!) bio je Dejan Jovanović.

Dakle, dogodilo se čudo: drugi otpozadi nadigrao je drugoplasiranog!

Zemun Samo pravo – Novi Pazar 2:1 (2:1)

Beograd – Dvorana: „Pinki”. Gledalaca: 45. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Miloš Jocović (Novi Sad) i Đorđe Ninić (Beograd). Strelci: 0:1 D. Jovanović u 5, 1:1 Lekić u 12, 2:1 Mutavdžić autogol u 20. minutu. Žuti kartoni: Inajetović, Milosavljević (Zemun Samo pravo), Hot (Novi Pazar).

Nagomilavanje prekršaja: Zemun Samo pravo 8 (4-4), Novi Pazar 7 (4-3).

ZEMUN SAMO PRAVO: ANTONIĆ, DENIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, ĐURIČIĆ, LEKIĆ, Kalanović, Ramadani, Sekulić, Petronijević, Mandić, Vujasinović, Inajetović, Grujić, Lazić.

NOVI PAZAR: HOT, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, Ramadan, Kostić, Radetinac, Miraljemović, Mujović, En. Redžović, D. Jovanović.

Utakmica u Đurđevom gradu je kasnila 56 minuta (!) zbog prethodnog meča u istoj dvorani – košarkaškog

Dvostruki egzekutor za Smederevce bio je Vladan Prvulović, po jednom su mrežu RB-a zatresli Slobodan Jevtić i Bojan Filipović.

Valjevci su prigrabili vredan bod zahvaljujući preciznosti Marka Prokića, Nenada Krstića, Nikole Ranisavljevića i Rista Ristovića.

Uroš Paunović (Smederevo) isključen je u 28. minutu zbog druge opomene, međutim, Valjevci u narednih 120 sekundi nisu iskoristili igrača više

Smederevo – RB 4:4 (2:2)

Smederevo – Dvorana: „Smederevo”. Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Petrović (Čačak), Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac) i Bojan Burojević (Čačak). Strelci: 1:0 Jevtić u 5, 1:1 Prokić u 10, 2:1 Prvulović u 11, 2:2 N. Krstić u 17, 3:2 Filipović u 22, 3:3 Ranisavljević u 22, 3:4 Ristović u 31, 4:4 Prvulović u 35. minutu. Žuti kartoni: Paunović, Jevtić (Smederevo), Petrović (RB). Crveni karton: Paunović (Smederevo) u 28. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Smederevo 9 (6-3), RB 10 (6-4).

SMEDEREVO: POPOVIĆ, ĐORĐEVIĆ, PRVULOVIĆ, MILOVANOVIĆ, MARKOVIĆ, Filipović, Jevtić, Pantić, Živković, Brkić, Paunović, Jovanović, Miljković.

RB: RANKOVIĆ, ILIĆ, PERIŠIĆ, V. KRSTIĆ, RISTOVIĆ, Prokić, Ljubojević, Petrović, Vitorović, Kovačić, N. Krstić, Ranisavljević, Višić.

PRVA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Petak, 15. novembar

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Novi Pazar 2:1 (2:1)

(Lekić 12, Mutavdžić ag 20 – D. Jovanović 5)

Subota, 16. novembar

VRANJE: Vranje – Crvena zvezda (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Ivan Stanković, delegat: Nebojša Dinić)

Nedelja, 17. novembar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Jastrebac (17.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Marko Savić, delegat: Nenad Mitić)

BEOGRAD: FON – Ekonomac (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Bojan Milić, Željko Stoilkov i Branko Galić, delegat: Bratislav Denić)

Četvrtak, 21. novembar

NIŠ: Kalča – Vinter sport (20.30)

DRUGA FUTSAL LIGA – 10. KOLO

SMEDEREVO: Smederevo – RB 4:4 (2:2)

(Jevtić 5, Prvulović 11, 35, Filipović 22 – Prokić 10, N. Krstić 17, Ranisavljević 22, Ristović 31)

BUJANOVAC: Zufo – Tisa (19.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Nebojša Panić, Nikola Aleksić i Aleksandar Ristić, delegat: Nenad Mutavdžić)

Ponedeljak, 18. novembar

BEČEJ: Bečej 2003 – Ivanjica (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Bojan Graovac, Vladan Đermanović i Bane Papišta, delegat: Boris Pravilović)

BEOGRAD: Banjica – Radnički 2010 (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Blagoje Mijailović, Marjan Sarka i Aleksandar Radojičić, delegat: Goran Starčević)

SOPOT: Sopot – SAS (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Bratislav Jović, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Božidar Ninčić)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Strahinja Radović, delegat: Darko Stojiljković)