НАЈАВА КОЛА: Црвена звезда гост на југу непобедивом Врању, Коњарник у мисији „освајања Рудника”

Осмо коло Прве лиге отвара дуел другог и другог отпозади: Земун Само право има само једну победу – код куће против Економца, Нови Пазар жели да заборави једини пораз – у главном граду од Црвене звезде. Гост је, очито, фаворит, међутим, футсал је спорт саткан од неизвесности, између осталог, због тога и толико леп.

Црвена звезда са статусом лидера и максималних 7-0-0 гостује на југу Србије шестопласираном Врању, у златној средини – пораженом у прошлом колу од Јастрепца 2:4, међутим, без неуспеха на домаћем паркету – тријумфи против Нове Пазове 4:1, Земунаца 6:1 и Економца 8:4, уз реми са ФОН-ом 3:3. Без сумње, спектакл, црвено-бели са епитетом фаворита.

Нова Пазова, после одложене утакмице са Земунцима у прошлом колу, жели коначно да се одлепи с нуле, ривал – Јастребац, са само четири бода и првом „тројком” прошлог викенда против Врања. Кладионичарски – трознак!

Студентски дерби: ФОН – Економац, бољем ће послужити да зацели ране – оба тима дочекују га погнутих глава: Београђани су изгубили у Нишу од Винтер спорта, Крагујевчани у „Језеру” од Новог Пазара. Предност, ипак, домаћину, без обзира што Шумадинци још носе ореол шампиона.

У склопу 10. кола друголигашког каравана највише пажње изазиве меч другопласираног и трећепласираног: Металац Колорадо -Коњарник, с тим – домаћин из Горњег Милановца има три бода више (поравнат с лидером Тисом)


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Петак, 15. новембар

БЕОГРАД: Земун Само право – Нови Пазар (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Драгутин Божовић, Милош Јоцовић и Ђорђе Нинић, делегат: Сеад Чочић)

Субота, 16. новембар

ВРАЊЕ: Врање – Црвена звезда (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Александар Минић, Оливер Николић и Иван Станковић, делегат: Небојша Динић)

Недеља, 17. новембар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Јастребац (17.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Марко Савић, делегат: Ненад Митић)

БЕОГРАД: ФОН – Економац (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Бранко Галић, делегат: Братислав Денић)

Четвртак, 21. новембар

НИШ: Калча – Винтер спорт (20.30)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 15. новембар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – РБ (18.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић, делегат: Славенко Матовић)

Субота, 16. новембар

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Тиса (19.30)

(Дворана: „Младост”, судије: Небојша Панић, Никола Алексић и Александар Ристић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 18. новембар

БЕЧЕЈ: Бечеј 2003 – Ивањица (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Бојан Граовац, Владан Ђермановић и Бане Папишта, делегат: Борис Правиловић)

БЕОГРАД: Бањица – Раднички 2010 (18.30)

(Дворана: „Бањица”, судије: Благоје Мијаиловић, Марјан Сарка и Александар Радојичић, делегат: Горан Старчевић)

СОПОТ: Сопот – САС (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Братислав Јовић, Стеван Лазаревић и Милош Грујић, делегат: Божидар Нинчић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Коњарник (20.30)

(Дворана: „Бреза”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Страхиња Радовић, делегат: Дарко Стојиљковић)