NAJAVA KOLA: Crvena zvezda gost na jugu nepobedivom Vranju, Konjarnik u misiji „osvajanja Rudnika”

Osmo kolo Prve lige otvara duel drugog i drugog otpozadi: Zemun Samo pravo ima samo jednu pobedu – kod kuće protiv Ekonomca, Novi Pazar želi da zaboravi jedini poraz – u glavnom gradu od Crvene zvezde. Gost je, očito, favorit, međutim, futsal je sport satkan od neizvesnosti, između ostalog, zbog toga i toliko lep.

Crvena zvezda sa statusom lidera i maksimalnih 7-0-0 gostuje na jugu Srbije šestoplasiranom Vranju, u zlatnoj sredini – poraženom u prošlom kolu od Jastrepca 2:4, međutim, bez neuspeha na domaćem parketu – trijumfi protiv Nove Pazove 4:1, Zemunaca 6:1 i Ekonomca 8:4, uz remi sa FON-om 3:3. Bez sumnje, spektakl, crveno-beli sa epitetom favorita.

Nova Pazova, posle odložene utakmice sa Zemuncima u prošlom kolu, želi konačno da se odlepi s nule, rival – Jastrebac, sa samo četiri boda i prvom „trojkom” prošlog vikenda protiv Vranja. Kladioničarski – troznak!

Studentski derbi: FON – Ekonomac, boljem će poslužiti da zaceli rane – oba tima dočekuju ga pognutih glava: Beograđani su izgubili u Nišu od Vinter sporta, Kragujevčani u „Jezeru” od Novog Pazara. Prednost, ipak, domaćinu, bez obzira što Šumadinci još nose oreol šampiona.

U sklopu 10. kola drugoligaškog karavana najviše pažnje izazive meč drugoplasiranog i trećeplasiranog: Metalac Kolorado -Konjarnik, s tim – domaćin iz Gornjeg Milanovca ima tri boda više (poravnat s liderom Tisom)


PRVA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Petak, 15. novembar

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Novi Pazar (20.00)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Dragutin Božović, Miloš Jocović i Đorđe Ninić, delegat: Sead Čočić)

Subota, 16. novembar

VRANJE: Vranje – Crvena zvezda (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Ivan Stanković, delegat: Nebojša Dinić)

Nedelja, 17. novembar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Jastrebac (17.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Marko Savić, delegat: Nenad Mitić)

BEOGRAD: FON – Ekonomac (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Bojan Milić, Željko Stoilkov i Branko Galić, delegat: Bratislav Denić)

Četvrtak, 21. novembar

NIŠ: Kalča – Vinter sport (20.30)


DRUGA FUTSAL LIGA – 10. KOLO

Petak, 15. novembar

SMEDEREVO: Smederevo – RB (18.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević, delegat: Slavenko Matović)

Subota, 16. novembar

BUJANOVAC: Zufo – Tisa (19.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Nebojša Panić, Nikola Aleksić i Aleksandar Ristić, delegat: Nenad Mutavdžić)

Ponedeljak, 18. novembar

BEČEJ: Bečej 2003 – Ivanjica (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Bojan Graovac, Vladan Đermanović i Bane Papišta, delegat: Boris Pravilović)

BEOGRAD: Banjica – Radnički 2010 (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Blagoje Mijailović, Marjan Sarka i Aleksandar Radojičić, delegat: Goran Starčević)

SOPOT: Sopot – SAS (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Bratislav Jović, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Božidar Ninčić)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Strahinja Radović, delegat: Darko Stojiljković)