FON predvođen Pešićem bolji od šampiona Ekonomca u „Šumicama”

U nedelju uveče odigrana je jedna utakmica u okviru osmog kola Prve lige: FON – Ekonomac 4:1!

Beograđani su dominaciju na parketu krunisali sa dva gola već u osmom minutu: strelci – Marko Stojanović i Stefan Aleksić.

Do kraja susreta mrežu Kragujevčana dva puta zatresao je i najbolji akter: Pavle Pešić.

S druge strane, čast podmlađenog šampiona sačuvao je Aleksandar Gavrilović.

FON je treći na tabeli sa 16 bodova (šest manje od Crvene zvezde i dva od Novog Pazara), dok je Ekonomac pretposlednji (deveti) sa četiri (Nova Pazova, sa dve utakmice manje, nema nijedan)


FON – Ekonomac 4:1 (3:1)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Milić (Kruševac), Željko Stoilkov (Aleksinac) i Branko Galić (Beograd). Strelci: 1:0 Stojanović u 8, 2:0 Aleksić u 8, 3:0 Pešić u 13, 3:1 Gavrilović u 17, 4:1 Pešić u 37. minutu. Žuti kartoni: Pešić (FON), Digić (Ekonomac). Crveni karton: Marinković (trener Ekonomca).

FON: JOSIMOVIĆ, PETRAŠEVIĆ, MAJSTOROVIĆ, ALEKSIĆ, PEŠIĆ, Borisavljević, Milašinović, Lazić, Ristanović, Stojanović, Stanković, Margetić.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, STOJČEVSKI, VASIĆ, MARINKOVIĆ, Radenković, Milivojević, Gavrilović, Tadić, Milosavljević, Dugalić, Milanović.


PRVA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Petak, 15. novembar

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – Novi Pazar 2:1 (2:1)

(Lekić 12, Mutavdžić ag 20 – D. Jovanović 5)

Subota, 16. novembar

VRANJE: Vranje – Crvena zvezda 3:4 (3:2)

(Tasić 2, 16, Dodić 9 – Tales 8, 23, Brkić 17, B. Popović 28)

Nedelja, 17. novembar

BEOGRAD: FON – Ekonomac 4:1 (3:1)

(Stojanović 8, Aleksić 8, Pešić 13, 37 – Gavrilović 17)

Utorak, 19. novembar

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Jastrebac (20.00)

(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Marko Savić, delegat: Nenad Mitić)

Četvrtak, 21. novembar

NIŠ: Kalča – Vinter sport (20.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Petar Radojčić, Vladan Radulović, delegat: Miloš Berisavac)


DRUGA FUTSAL LIGA – 10. KOLO

Petak, 15. novembar

SMEDEREVO: Smederevo – RB 4:4 (2:2)

(Jevtić 5, Prvulović 11, 35, Filipović 22 – Prokić 10, N. Krstić 17, Ranisavljević 22, Ristović 31)

Subota, 16. novembar

BUJANOVAC: Zufo – Tisa 8:5 (3:1)

(Stefanović 7, 22, 26, Miljković 12, Iseni 12, 31, Marjanović 23, 39 – Celin 11, 23, 34, Tomić 38, Letić 38)

Ponedeljak, 18. novembar

BEČEJ: Bečej 2003 – Ivanjica (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Bojan Graovac, Vladan Đermanović i Bane Papišta, delegat: Boris Pravilović)

BEOGRAD: Banjica – Radnički 2010 (18.30)

(Dvorana: „Banjica”, sudije: Blagoje Mijailović, Marjan Sarka i Aleksandar Radojičić, delegat: Goran Starčević)

SOPOT: Sopot – SAS (20.30)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Bratislav Jović, Stevan Lazarević i Miloš Grujić, delegat: Božidar Ninčić)

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Konjarnik (20.30)

(Dvorana: „Breza”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Strahinja Radović, delegat: Darko Stojiljković)