СУБОТИЦА: Српкиње, упркос два гола Јоване Стојановић, без реванша Мађарицама

Женска репрезентација Србије, дан после пораза у Сегедину (0:3), у Суботици није успела да се реваншира Мађарицама (4:5)!

Љубитељи футсала на северу Бачке се слажу: упркос много бољој игри…

Можда би све било другачије да је Аница Плећић у 20. минуту искористила пенал са 10 метара (шутирала преко гола)

Српкиње су се приказале у лепом светлу, највише, Јована Стојановић – са два гола, затим, Андријана Тришић и Мина Чавић.

Мађарску је до тријумфа водила Габријела Кота (2), уз помоћ Хајналке Ганцер, Викторије Хорват и Кити Салкаи.

БОЉЕ НЕГО У СЕГЕДИНУ: Лана Чолић даје изјаву медијима Фото: ФСС

Србија – Мађарска 4:5 (2:3)

Суботица – Гледалалаца: 100. Судије: Бојан Граовац (Србија), Ласло Бодо (Мађарска) и Александар Торњански (Србија). Стрелци: 0:1 Кота у 2, 1:1 Стојановић у 5, 1:2 Ганцер у 15, 1:3 Хорват у 17, 2:3 Тришић у 18, 3:3 Стојановић у 22, 3:4 Кота у 30, 4:4 М. Чавић у 30, 4:5 Салкаи у 36. минуту. Жути картони: Тришић, Стојановић (Србија), Децки, Кота (Мађарска). Црвени картон: Децки (Мађарска) у 20. минуту.

СРБИЈА: ДУЈОВИЋ, ТРИШИЋ, ИЗГАРЕВИЋ, СТОЈАНОВИЋ, АНДРИЋ, Милошевић, Армуш, Батинић, Н. Чавић, Плећић, Чолић, Радовановић, М. Чавић, Димитријевић. Селектор: Дејан Мајес.

МАЂАРСКА: ДЕЦКИ, ГАНЦЕР, КАШЧЕНИКС, КОТА, ВАРГА, Х. Тот, Фолк, Хорват, Андре, Салкаи, Нађ, Увегеш, Н. Тот, Харгаш. Селектор: Јанош Домбо.

Српкињама су провере са Мађарицама послужиле за уигравање за наступајуће квалификације за Европско првенство 2021.