SUBOTICA: Srpkinje, uprkos dva gola Jovane Stojanović, bez revanša Mađaricama

Ženska reprezentacija Srbije, dan posle poraza u Segedinu (0:3), u Subotici nije uspela da se revanšira Mađaricama (4:5)!

Ljubitelji futsala na severu Bačke se slažu: uprkos mnogo boljoj igri…

Možda bi sve bilo drugačije da je Anica Plećić u 20. minutu iskoristila penal sa 10 metara (šutirala preko gola)

Srpkinje su se prikazale u lepom svetlu, najviše, Jovana Stojanović – sa dva gola, zatim, Andrijana Trišić i Mina Čavić.

Mađarsku je do trijumfa vodila Gabrijela Kota (2), uz pomoć Hajnalke Gancer, Viktorije Horvat i Kiti Salkai.

BOLJE NEGO U SEGEDINU: Lana Čolić daje izjavu medijima Foto: FSS

Srbija – Mađarska 4:5 (2:3)

Subotica – Gledalalaca: 100. Sudije: Bojan Graovac (Srbija), Laslo Bodo (Mađarska) i Aleksandar Tornjanski (Srbija). Strelci: 0:1 Kota u 2, 1:1 Stojanović u 5, 1:2 Gancer u 15, 1:3 Horvat u 17, 2:3 Trišić u 18, 3:3 Stojanović u 22, 3:4 Kota u 30, 4:4 M. Čavić u 30, 4:5 Salkai u 36. minutu. Žuti kartoni: Trišić, Stojanović (Srbija), Decki, Kota (Mađarska). Crveni karton: Decki (Mađarska) u 20. minutu.

SRBIJA: DUJOVIĆ, TRIŠIĆ, IZGAREVIĆ, STOJANOVIĆ, ANDRIĆ, Milošević, Armuš, Batinić, N. Čavić, Plećić, Čolić, Radovanović, M. Čavić, Dimitrijević. Selektor: Dejan Majes.

MAĐARSKA: DECKI, GANCER, KAŠČENIKS, KOTA, VARGA, H. Tot, Folk, Horvat, Andre, Salkai, Nađ, Uvegeš, N. Tot, Hargaš. Selektor: Janoš Dombo.

Srpkinjama su provere sa Mađaricama poslužile za uigravanje za nastupajuće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021.