НИШКИ ДЕРБИ: За Винтер спорт, са Ђорђевићима, нема зиме против Калче

Газда у Нишу, бар до пролећа, после последње утакмице осмог кола Прве лиге је Винтер спорт, у четвртак увече као гост бољи од Калче 4:3!

Вредна „тројка” за пробој на треће место, на шест корака иза максималне Црвене звезде и поравнање са Новим Пазаром (по 18), са шест бодова више од градског ривала. Свака част!

Судијски пар РадојичићРадуловић, по мишљењу делегата Милоша Берисавца из Марковца, борбену и неизвесну утакмицу одсудио је стриктно се придржавајући правила футсала – веома добро. Учинак трећег судије Алексића, такође, веома добар

Јунаци славља Винтер спорта били су Ђорђевићи – двоструки стрелац Јован и потписник на један гол Милош, уз напомену – мрежу домаћина затресао је и Немања Јовановић.

Данило Костић (Калча) добио је други жути картон у 30. минуту због неспортског понашања, претходно – опоменут је у 11. због безобзирног старта

Егзекутори за Калчу били су Денис Рамић из пенала са 10 метара и Александар Јањић – са два прецизна хица у финишу вратио је неизвесност, али…

Љубиша Ранђеловић (помоћни тренер Винтер спорта) удаљен је у 19. минуту због уласка у терен док је игра била у прекиду

Марко Илић (Винтер спорт) искључен је у 28. минуту због ударања противничког играча у пределу врата лактом

Калча – Винтер спорт 3:4 (1:3)

Ниш – Дворана: ОШ „Мика Антић”. Гледалаца: 500. Судије: Петар Радојичић (Инђија), Владан Радуловић (Београд) и Никола Алексић (Београд). Стрелци: 0:1 Ј. Ђорђевић у 7, 0:2 Јовановић у 9, 0:3 Ј. Ђорђевић у 11, 1:3 Рамић (10м) у 17, 1:4 М. Ђорђевић у 31, 2:4 Јањић у 32, 3:4 Јањић у 37. минуту. Жути картони: Костић, Николић, Спасић (Калча), Јанковић, Ј. Ђорђевић, Ценић (Винтер спорт). Црвени картони: Костић (Калча) у 30, Ранђеловић (помоћни тренер Винтер спорта) у 19. и Илић (Винтер спорт) у 28. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Калча 10 (4-6), Винтер спорт 10 (7-3).

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, РАМИЋ, КОСТИЋ, Николић, Спасић, Јањић, Кнежевић, Соколовић, Стојановић, Арсић.

ВИНТЕР СПОРТ: П. ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, ЈОВАНОВИЋ, ИЛИЋ, М. ЂОРЂЕВИЋ, Спасојевић, Ценић, Јанковић, Ј. Ђорђевић, Миковић, М. Павловић, Ђелић.