DRUGA LIGA: Nišlije preplivale Tisu

U odloženoj utakmici 4. kola Druge futsal lige Srbije, u Nišu, snage su odmerili domaći Radnički 2010 i Tisa iz Novog Bečeja. Usled svadbe standardnog prvotimca Lazara Letića KMF Tisa je došla desetkovana na utakmicu u hali OŠ „Mika Antić“, ali sa potrebnih osam igrača upisanih u protokol utakmice.

KMF RADNIČKI 2010 – KMF TISA   3:2 (1:1)

Radnički je iskoristio priliku i savladao uz dosta muke praktično drugi sastav Tise, što će mladom sastavu nišlija svakako mnogo značiti u podizanju morala pred prolećnu sezonu jer su na kraju jesenjeg dela vezali dve pobede.

Tisa je sa druge strane odigrala muški i maksimalno u datim okolnostima a junak meča je bio golman Tise – Zoran Ćurčić, koji je branio na vrhunskom nivou.

Poveli su domaćini preko iskusnog Nenada Veljkovića Kempesa u 3. minutu – 1:0! Da bi Vinović poravnao na 1:1 što je ujedno bio i rezultat prvog dela utakmice. U nastvaku se bolje snalaze gosti i postižu vodeći gol preko raspoloženog i dvostrukog strelca Vinovića za 1:2. Da bi ipak Radnički krunisao terensku inicijativu golovima Radenkovića u 34. i Stojanovića u 37. minutu za konačnih 3:2.

Preostalo je da se odigra još jedna takođe odložena utakmica u Novom Bečeju između Tise i Ivanjice /7.decembar/, gde će pred svojim navijačima u Banatu imati novobečejci priliku da pobedom proslave jesenju titulu.

Niš, OŠ „Mika Antić“, gledalaca oko 100. Sudije: Marko Martinović (Lazarevac), Aleksandar Radojičić (Lajkovac) i Aleksandar Ristić (Niš). Strelci: Veljković Nenad u 3.min, Radenković Dimitrije u 34.min, i Stojanović Đorđe u 37.minutu za Radnički 2010, a Vinović Nenad u 13. i 27. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Tasić Nemanja u 25. minutu /nedozvoljen start/ – Radnički 2010, i Ikrašev Borislav u 23.minutu /nedozvoljen start/ – Tisa. Crvenih kartona nije bilo.

RADNIČKI 2010: Dušan STOJKOVIĆ, Stefan  MILOSAVLJEVIĆ, Marko OBRADOVIĆ, Dimitrije RADENKOVIĆ, Nenad VELJKOVIĆ, Bogdan PEJČIĆ, Andrija STANKOVIĆ,  Nemanja TASIĆ, Đorđe STOJANOVIĆ i Danilo DRAGIŠIĆ. Trener: Tošić Milan.

TISA: Zoran ĆURČIĆ, Ilija ERDELJAN, Borislav IKRAŠEV, Lazar POPOV, Nenad VINOVIĆ, Nemanja ZOKIĆ, Nikola BLAŽIN i Stahinja JOSIMOVIĆ.Trener: Blažin Ivan.

(Foto: Instagram kmf Radnički 2010)