Orlići sjajni ali Španija bolja za jedan gol

Šteta to nije bilo više publike u Kristalnoj dovrani u Zrenjaninu jer su Orlići i Crvena furija prikazali odličan futsal. Na žalost, Španija je trijumfovala u prvom prijateljskom meču, a moglo je biti i drugačije…

Srbija U19 – Španija U19    4:5 (2:2)

A nije počelo dobro za naše mladiće jer su Španci poveli 1:0 već posle 18 sekundi igre. Iz jednog bezopsanog auta lopta je brzo prešla na polovinu Srbije i lobom je Martinez pogodino mrežu istrčalog ali nemoćnog vratara Đorđevića. Ali posle uigrane akcije iz prekida precizan udarac Ensara Redžovića lopta završava tik uz stativu i nerešeno je 1:1 već u trećem minutu. Nije proteklo ni dva minuta a Španija opet vodi – posle neuspelog napada Orlova Španija izvodi kontra napad za vođstvo 2:1! Prvo Srbija ne koristi idelanu priliku jedan na jedan ali sledi korner, minut 12. i udarac iskosa sa oko 12-13 mestara nisko pored stative opet se lopta zakoprcala u mreži gostiju – 2:2 strelac Marko Živanović. Bilo je još prilika ali su mreže mirovale.

Pauza kao da je više odgovarala Orlićima jer jednu ničiju loptu koristi na sredini terena Stanković prodorom stiže pred kazneni prostor Španije i nesebično odigrava Čarapiću koji koristi situacija za vođstvo 3:2! I onda greška upravo Čarapića koji je poklonio loptu Špancima koji postižu gol za izjednačenje 3:3, pola minuta kasnije. Španija napada ali je Srbija izvela brz kontra napad i opet se hitronogi Čarapić snalazi jer projektilom pogađa nebranjeni deo mreže za ponovno vođstvo 4:3! I onda je usledio pad jer su omladinci gostujuće selekcije sa dva gola preokrenuli rezultat na 4:5, i to golovima u 34. i 36.minutu utakmice. Šteta moglo se i bolje završiti rezultatski…

Odlično izdanje Orlića mada je bilo i grešaka ali je to sve normalno za novu selekciju koja je još u fazi formiranja.

Sutra je u istom terminu od 18.00 časova, utakmica istih selekcija ali u Novom Bečeju.

Kristalna dvorana, Zrenjanin. Sudije: Nikola Aleksić, Nikola Rabrenović i Predrag Lazarević /svi Srbija/. Strelci: 0:1 – Pablo Martinez u 1.min, 1:1 – Ensar Redžović u 3.min, 1:2 – Pablo Munjoz u 5.min, 2:2 – Marko Živanović u 12.min, 3:2 – Strahinja Čarapić u 24.min, 3:3 – Horhe Karasko u 24.min, 4:3 – Strahinja Čarapić u 27.min, 4:4 – David Garsija u 34.min, i 4:5 – Horhe Karsako u 36.minutu. Žuti kartoni: Lazar Živanović u 16.min /Srbija/, Ion Cervino u 40.min /Španija/.

SRBIJA U19: Luka Đorđević, Andrija Marjanović, Lazar Živanović, Ensar Redžović, Matija Urošević, Aleksandar Tomić, Aleksandar Stanković, Marko Živanović, Aleksandar Lukić, Lazar Đorđević, Mitar Eraković, Uroš Nedeljković, Strahinja Čarapić i Uroš Maran. Selektor: Vladimir Jovanović.

ŠPANIJA U19: Alehandro Gonzales, Alehandro Navaro, Žorž Gomes, Ion Cervino, David Vega, Hose Losano, Baeza Guzman, Angel Salazar, Pablo Candan, Pablo Martinez, Gonsalo de Miguel, Adrian Martinez, Jorge Karasko i Pablo Munjoz. Selektor: Albert Kaniljas.

(Foto: Nenad Jonjev)