Orlići zasijali u Banatu ali Španija srećno izvukla remi

Samo dan posle tesnog poraza u Zrenjaninu omladinska reprezentacija Srbije izašla je opet na megdan aktulenim  prvacima starog kontinenta reprezentacijom Španije U19.

Tribine SC Jedinstvo u Novm Bečeju su bile krcate i odlična atmosfera na tribinama kao da je dala snagu Orlićima da odigraju večeras još bolju utakmicu.

SRBIJA U19 – ŠPANIJA U19   3:3 (2:1)

Selektor Vladimir Jovanović je izveo postavu, na golu: Luka Đorđević, a u polju – Andrija Marjanović, Lazar Živanović, Ensar Redžović i Matija Urošević. Iako su Španci imali veći posed lopte Srbija se nije predavala jer su Orlići odgovorili čvrstom igrom u odbani i brzim napadima u tranziciji i kontrama. Nije više bilo respekta kao sinoć. I ta hrabrost je urodila plodom u 9.minutu kada je Čarapić iskoristio pravovremenu asistenciju na drugu stativu i ubacio loptu u nebranjeni deo mreže – 1:0! Međutim, crvena furija se brzo pribrala i odgovorila golom već minut kasnije preo Riosa na 1:1. Ali novopazarac Redžović opet postiže gol za novo vođstvo Srbije i erupciju oduševljenja na tribinama 2:1, u 18.minutu. Do kraja prvog dela mreže su mirovale.

Igralo se otvoreno na obe strane ali u granicama fer pleja. Ipak španci su prvi zaradili žuti karton posle jedne polukontre Srbije. Mreže su mirovale sve do poslednjih pet minuta kada padaju čak tri gola. Prvo Španija izjednačuje na 2:2 preko Pabla Martineza. Da bi opet vratio prednost golom Matija Urošević dva minuta pre kraja meča. Ali španski selektor forsira igru sa pet igrača u polju i takava igra ima se isplatila 38 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka jer mrežu Srbije pogađa Horhe Karasko za konačnih 3:3!

Selektor Vladimir Jovanović može biti prezadovoljan igrom, zalaganjem ali i rezultatima još ako se uzme u obzir da je na večerašnjoj utakmici igralo 7-8 igrača Orlova onda se može očekivati da u skoroj budućnosti dobijemo veću bazu igrača reprezentativnog nivoa…

Novi Bečej, SRC „Jedisntvo“, gledalaca oko 900. Sudijska trojka FSS: Petar Radojčić (Inđija), Đorđe Petrović (Čačak) i Miloš Jocović (Novi Sad).

Strelci: 1:0 Čarapić u 9.min, 1:1 Rios u 10.min, 2:1 Redžović u 18.min, 2:2 Pablo Martinez u 36.min, 3:2 Urošević 38.min, i 3:3 Horhe Karasko u 40.min. Žuti kartoni: Lazar Živanović u 33.minutu /Srbija/, i Pablo Martinez u 16.min, i Pablo Munjoz u 33.minutu. Nije bilo crvenih kartona.

SRBIJA U19: Luka Đorđević, Marjanović, L. Živanović, Redžović, Urošević. Maran, Čarapić, Nedeljković, Eraković, Lazar Đorđević, Lukić, M. Živanović, Stanković, Tomić.

ŠPANIJA U19: Adrian Martinez, Vega, Salazar, Pablo Martinez, Horhe Karasko. Gonzales, Navaro, Gomez. Puero, Anhel Lozano, Guzman, Alen, Gonzalo Martinez, Pablo Munjoz.