ОПЕРАЦИЈА НИШ: Србија осигурала бараж, пала и Француска

Сениорска футсал репрезентација Србије је обезбедила бараж за Првенство света јер је после преокрета славила против селекције Француске – 4:2 (1:1). Дан после победе на премијери против Украјине, футсалери Србије су губили од Француске у два наврата 0:1 и 1:2 али жеља, квалитет и ангажованост се исплатила јер су изабраници селектора Горана Иванчића преокренули резултат и на крају заслужено славили.

Данас је то био дуел две селекције које се одлично познају али Французи су боље ушли у меч и дошли у вођство у почетној фази утакмице, када је Лутин после соло акције у контра нападу савладао немоћног Момчиловића.

Ипак нисмо дуго чекали на радост, Стефан Ракић се после билијара испред гола француске селекције најбоље снашао, искористио ничију лопту и Србију голом брзо вратио у игру – 1:1.

До краја полувремена било је много добрих потеза, и Французи су имали неколико прилика, али наша дефанзивна линија је била сигурна. Орлови могу да жале за приликама у последњих два минута игре, после оправданог искључења Мохамеда, нису успели у неколико изгледних прилика да постигну гол. Бранили су се Французи са играчем мање, имали савезника у пречки, стативи и успели да оду на одмор са нерешеним резултатом.

Почетак другог дела је био лош готово погубан за нашу селекцију, искључен је Ракић и сада су Французи имали два минута да са играчем више дођу до вођства, као што Орлови нису искористили бројчану предност… И колико ми нисмо имали среће када је Мохамед био искључен, сада су Французи успели да наплате бројчану предност, сигуран егзекутор је био Рамирез, који је послао лопту кроз ноге Момчиловићу.

Тада је Србија преузела теренску иницијативу, покушавали су редом Томић, Алексић, Петров… Али вратар Дурот је одлично бранио у тим тренуцима. А недостајало је и среће. Играо се 27. минут када је после јенде контре, лопта случајно у руку погодила Матијевића који је уклизао и био на паркету, а судије су одмах показале на пенал. Међутим још увек недовољно опорављени Немања Момчиловић је показао зашто је најбољи када треба Орловима, сјајно је реаговао и одбранио казнени ударац са 6. метара! Ово је тренутак који ће се испоставити – као тачка која је преломила утакмицу на нашу страну.

Одбрана Момчиловића

И онда стиже како то бива и у фудбалу казна. Акција са крила тј. дупли пас капитена Симића и Пршића који капитен користи и постиже гол за 2:2! Ерупција одушевљења на трибинама хале Чаир. Пробудила се и публика која је дала крила нашим репрезентативцима…Висио је гол у ваздуху а овог пута је стрелац био Драган Томић, после ударца лопта се одбила на ногу Томићу који је само спровео у небрањени део мреже – 3:2! Тада се лакше дисало али још није био крај. У 37. минуту је Петров истрчао контру али његов ударац је зауставила статива и одбијена се лопта вратила у посед Француза. Минути су пролазили, Французи су морали да ризикују, играју са голманом-играчем у пољу, а Србија је то казнила осам секунди пре краја меча, када је Симић гађао гол за наше половине, лопта је погодила стативу али све је пратио Нинослав Алексић и постигао четврти гол за коначних – 4:2! Тешка али заслужена победа Србије која доноси бар друго место.

Детаљ са утакмице Србија – Француска 4:2

СТРЕЛЦИ: 0:1 Лутин 2:06, 1:1 Ракић 6:20, 1:2 Рамирез 22:51, 2:2 Симић 28:04, 3:2 Томић 32:17, 4:2 Алексић 59:52. Хала „Чаир“ у Нишу. Судије: Филипе Сантос Дуарте и Едуардо Коељо (оба Португал). Црвени картон: Мохамед (Француска) 18.минут, Ракић (Србија) 21.минут. Неискоришћен пенал са 6.метара – Енгала – Француска /27.минут/.

СРБИЈА: Момчиловић, Ракић, Томић, Пршић, Весић. Вулић, Алексић, Петров, Матијевић, Рамић, Лазаревић, Симић, Стојковић, Ристић.

ФРАНЦУСКА: Дурот, Рамирез, Лутин, Мохамед, Енгала. Харун, Белхај, Кебе, Ба, Ајгин, Ала, Де, Сумаре.

(Фото: А. Пековић)