НАСТАВИЛО СЕ: Трајковић за бод Врања у Крагујевцу, „тројка” Зуфа у Ваљеву

На пролећној премијери, у оквиру 10. кола Прве лиге, Економац није успео да се реваншира Врању за јесењи пораз – 2:2, док је Зуфо, као гост, у 12. рунди друголигашког каравана славио у Ваљеву – 2:1.

Врање се ремијем у „Језеру” одвојило од Земуна Само право и заузима шесту позицију на табели (11 бодова), док је Економац остао осми (8)

Крагујевчанима није помогао ни блиц-криг: вођство од 2:0 већ у четвртом минуту, захваљујући головима расположених Радојичића и Васића.

Јунак ремија Врањанаца био је двоструки стрелац Милош Трајковић, егзекутор за изједначење 94 секунде пре последњег звука сирене.

Економац – Врање 2:2 (2:1)

Крагујевац – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 300. Судије: Никола Алексић (Београд), Бранко Галић (Београд) и Страхиња Радовић (Крагујевац). Стрелци: 1:0 Радојичић у 2, 2:0 Васић у 4, 2:1 Трајковић у 13, 2:2 Трајковић у 39. минуту. Жути картон: П. Николић (Врање).

Нагомилавање прекршаја: Економац 9 (4-5), Врање 7 (3-4).

ЕКОНОМАЦ: МИЛАНОВИЋ, ДИГИЋ, ВАСИЋ, ВРАНИЋ, РАДОЈИЧИЋ, Миленковић, Раденковић, Миливојевић, Росић, Танасковић, Марковић, Јовановић, Миловановић, Димитријевић.

ВРАЊЕ: СТОЈАНОВСКИ, ТАСИЋ, П. НИКОЛИЋ, ТРАЈКОВИЋ, КРСТЕВСКИ, Јањић, Крстић, Стојановић, Димитријевић, Димчић, Стојковић, Тасић, М. Николић.

Појачани Зуфо очито има аспирације да се докопа елите: сведочанство – тријумф на гостовању у Ваљеву.

Вредну „тројку” погоцима су ауторизовали Никола Мицић и Душан Ристић, док је домаћину, почетком другог полувремена, кратко изједначење донео Ђорђе Петровић.

Напоменимо: РБ је, у финишу оба полувремена, пропустио прилику да постигне голове из пенала са 10 метара, у првом – није се прославио Душан Илић, у другом – Милун Божић.

Меч у Ваљеву каснио је 10 минута: од активног бављења футсалом опростио се дугогодишњи играч РБ-а и један од најзаслужнијих за његов успон – Ђорђе Милићевић, иначе, потпредседник Народне скупштине Републике Србије

РБ – Зуфо 1:2 (0:0)

Ваљево – Дворана: „Ваљево”. Гледалаца: 200. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Владан Радуловић (Београд) и Марко Мартиновић (Лазаревац). Стрелци: 0:1 Мицић у 23, 1:1 Петровић у 25, 1:2 Ристић у 29. минуту. Жути картони: Рашевић (РБ), Миленковић (Зуфо).

Нагомилавање прекршаја: РБ 8 (4-4), Зуфо 12 (6-6).

РБ: РАНКОВИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, БОЖИЋ, ЉУБОЈЕВИЋ, РАШЕВИЋ, Ђукић, Тојчић, Илић, Прокић, Петровић, Живановић, Исајловски, Дамњановић, Вишић.

ЗУФО: МИЛЕНКОВИЋ, МИЦИЋ, СТЕФАНОВИЋ, ИСЕНИ, ЦВЕТАНОВИЋ, Љевица, Ристић, Додић, Марјановић, Алији, Петровић, Н. Пашић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 7. фебруар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Врање 2:2 (2:1)

(Радојичић 2, Васић 4 – Трајковић 13, 39)

Субота, 8. фебруар

БЕОГРАД: Земун Само право – ФОН (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић, Марко Савић, делегат: Сеад Чочић)

НИШ: Винтер спорт – Нова Пазова (20.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Дејан Стајић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић, делегат: Дарко Стојиљковић)

Недеља, 9. фебруар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Калча (18.00)

(Дворана: „Пендик”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Далибор Станковић, делегат: Божидар Нинчић)

БЕОГРАД: Црвена звезда – Јастребац (19.00)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Благоје Мијаиловић, Марјан Сарка и Ђорђе Нинић, делегат: Миле Бекрић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 12. КОЛО

ВАЉЕВО: РБ – Зуфо 1:2 (0:0)

(Петровић 25 – Мицић 23, Ристић 29)

НИШ: Раднички 2010 – Смедерево (17.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Дејан Стајић, делегат: Томислав Чолић)

БЕОГРАД: Коњарник – Тиса (17.30)

(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Минић, Жељко Стоилков и Бранко Галић, делегат: Милош Лазаревић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Сопот (19.15)

(Дворана: ОШ „Кирил Савић”, судије: Братислав Јовић, Иван Станковић и Милош Грујић, делегат: Горан Старчевић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Металац Колорадо (18.00)

(Дворана: „Кристална”, судије: Оливер Николић, Стеван Лазаревић и Иван Станковић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 10. фебруар

БЕЧЕЈ: Бечеј – Бањица (18.00)

(Дворана: „Младост”, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Владан Ђермановић, делегат: Роберт Петровић)

Насловна: Славље Зуфа у Ваљеву Фото: Фејсбук