NASTAVILO SE: Trajković za bod Vranja u Kragujevcu, „trojka” Zufa u Valjevu

Na prolećnoj premijeri, u okviru 10. kola Prve lige, Ekonomac nije uspeo da se revanšira Vranju za jesenji poraz – 2:2, dok je Zufo, kao gost, u 12. rundi drugoligaškog karavana slavio u Valjevu – 2:1.

Vranje se remijem u „Jezeru” odvojilo od Zemuna Samo pravo i zauzima šestu poziciju na tabeli (11 bodova), dok je Ekonomac ostao osmi (8)

Kragujevčanima nije pomogao ni blic-krig: vođstvo od 2:0 već u četvrtom minutu, zahvaljujući golovima raspoloženih Radojičića i Vasića.

Junak remija Vranjanaca bio je dvostruki strelac Miloš Trajković, egzekutor za izjednačenje 94 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene.

Ekonomac – Vranje 2:2 (2:1)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 300. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Branko Galić (Beograd) i Strahinja Radović (Kragujevac). Strelci: 1:0 Radojičić u 2, 2:0 Vasić u 4, 2:1 Trajković u 13, 2:2 Trajković u 39. minutu. Žuti karton: P. Nikolić (Vranje).

Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (4-5), Vranje 7 (3-4).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, VRANIĆ, RADOJIČIĆ, Milenković, Radenković, Milivojević, Rosić, Tanasković, Marković, Jovanović, Milovanović, Dimitrijević.

VRANJE: STOJANOVSKI, TASIĆ, P. NIKOLIĆ, TRAJKOVIĆ, KRSTEVSKI, Janjić, Krstić, Stojanović, Dimitrijević, Dimčić, Stojković, Tasić, M. Nikolić.

Pojačani Zufo očito ima aspiracije da se dokopa elite: svedočanstvo – trijumf na gostovanju u Valjevu.

Vrednu „trojku” pogocima su autorizovali Nikola Micić i Dušan Ristić, dok je domaćinu, početkom drugog poluvremena, kratko izjednačenje doneo Đorđe Petrović.

Napomenimo: RB je, u finišu oba poluvremena, propustio priliku da postigne golove iz penala sa 10 metara, u prvom – nije se proslavio Dušan Ilić, u drugom – Milun Božić.

Meč u Valjevu kasnio je 10 minuta: od aktivnog bavljenja futsalom oprostio se dugogodišnji igrač RB-a i jedan od najzaslužnijih za njegov uspon – Đorđe Milićević, inače, potpredsednik Narodne skupštine Republike Srbije

RB – Zufo 1:2 (0:0)

Valjevo – Dvorana: „Valjevo”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Vladan Radulović (Beograd) i Marko Martinović (Lazarevac). Strelci: 0:1 Micić u 23, 1:1 Petrović u 25, 1:2 Ristić u 29. minutu. Žuti kartoni: Rašević (RB), Milenković (Zufo).

Nagomilavanje prekršaja: RB 8 (4-4), Zufo 12 (6-6).

RB: RANKOVIĆ, RANISAVLJEVIĆ, BOŽIĆ, LJUBOJEVIĆ, RAŠEVIĆ, Đukić, Tojčić, Ilić, Prokić, Petrović, Živanović, Isajlovski, Damnjanović, Višić.

ZUFO: MILENKOVIĆ, MICIĆ, STEFANOVIĆ, ISENI, CVETANOVIĆ, Ljevica, Ristić, Dodić, Marjanović, Aliji, Petrović, N. Pašić.

PRVA FUTSAL LIGA – 10. KOLO

Petak, 7. februar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Vranje 2:2 (2:1)

(Radojičić 2, Vasić 4 – Trajković 13, 39)

Subota, 8. februar

BEOGRAD: Zemun Samo pravo – FON (20.00)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Petar Radojčić, Miloš Jocović, Marko Savić, delegat: Sead Čočić)

NIŠ: Vinter sport – Nova Pazova (20.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Dejan Stajić, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević, delegat: Darko Stojiljković)

Nedelja, 9. februar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – Kalča (18.00)

(Dvorana: „Pendik”, sudije: Nikola Rabrenović, Predrag Lazarević i Dalibor Stanković, delegat: Božidar Ninčić)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Blagoje Mijailović, Marjan Sarka i Đorđe Ninić, delegat: Mile Bekrić)

DRUGA FUTSAL LIGA – 12. KOLO

VALJEVO: RB – Zufo 1:2 (0:0)

(Petrović 25 – Micić 23, Ristić 29)

NIŠ: Radnički 2010 – Smederevo (17.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Dejan Stajić, delegat: Tomislav Čolić)

BEOGRAD: Konjarnik – Tisa (17.30)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Aleksandar Minić, Željko Stoilkov i Branko Galić, delegat: Miloš Lazarević)

IVANJICA: Ivanjica – Sopot (19.15)

(Dvorana: OŠ „Kiril Savić”, sudije: Bratislav Jović, Ivan Stanković i Miloš Grujić, delegat: Goran Starčević)

ZRENJANIN: SAS – Metalac Kolorado (18.00)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Oliver Nikolić, Stevan Lazarević i Ivan Stanković, delegat: Nenad Mutavdžić)

Ponedeljak, 10. februar

BEČEJ: Bečej – Banjica (18.00)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Bojan Graovac, Bane Papišta i Vladan Đermanović, delegat: Robert Petrović)

Naslovna: Slavlje Zufa u Valjevu Foto: Fejsbuk